Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Parim köögikombain: ehk kuidas iga kodukoka asendamatu abimeest valida

Foto: prostooleh / freepik.com
 
Köögikombainid on tõepoolest imelised abivahend nii neile, kes kokkamist tõeliselt naudivad ja iga vaba hetke köögis uusi retsepte katsetades veedavad, kui ka neile, kes soovivad, et toit valmiks võimalikult kiirelt ja lihtsalt. Küllap on aga kõigil, kes kunagi köögikombaini soetanud või selle peale mõelnud on, seisnud silmitsi probleemiga, et selle nime all müüdavate seadmete hulk võtab silme eest niivõrd kirjuks, et nende seast ühe väljavalimine tundub justkui võimatu missioonina. Alljärgnevalt toomegi välja nõuanded, mida kombaini valides jälgida ning soovitused, kuidas lenda enda koju parim köögikombain.

Köögikombainide liigid

Esimeseks omaduseks, mida köögikombainide puhul silmas pidada, on nende suurus. Vastab küll tõele, et suurtel ja nn täismõõdulistel köögikombainidel on palju eeliseid nii funktsioonide kui mahu osas, võib pisikese köögi korral või ka juhul, kui valmistad peamiselt süüa vaid iseendale, sinu jaoks parim köögikombain olla hoopiski miniatuurne blender, mis erinevate otsikute lisamisega ka muid funktsioone pakuvad. Enamasti on need küll vähem võimsad kui suured masinad, kuid on see-eest kompaktsed, mahtudes ära ka väikesele tööpinnale, ning tulevad kenasti toime väiksema koguse toiduainete purustamise, segamise ja püreestamisega. 
Foto: freepik.com
 
Suured köögikombainid on aga kahtlemata väärt abimehed juhul, kui peres on liikmeid rohkem ning hakkimist, segamist ja blenderdamist on vaja korraga teha suuremates kogustes. Suurtel seadmetel on üldjuhul ka rohkelt funktsioone, millega saad valmistada nii maitsvaid smuutisid või püreesuppe, hakkida, riivida või tükeldada eri suuruses aedvilju, vahustada või valmistada tainast ja veel palju muudki. Kas seda kõike vaja läheb, sõltub kindlasti ennekõike sinu soovidest ja harjumustest. Sageli on erinevaid võimalusi pakkuvad lisad ka eraldi müügil - nii saad kujundada just enda vajadustele vastava seadme. 

Parim köögikombain: milliseid omadusi silmas pidada?

Foto: pressfoto / freepik.com
 
Lisaks köögikombaini suurusele, on veel mitmeid omadusi, mida endale parimat abimeest välja valides tasub silmas pidada. Alljärgnevalt toome välja neist kõige olulisemad.

Mootori võimsus. Üldreegel on see, et mida suuremat mahtu korraga töödelda soovid, seda võimsamat köögikombaini on sul vaja. Vastasel korral võid mootori kogemata üle koormata ning see põleb lihtsalt läbi. Seega kui seadet kasutatakse pea igapäevaselt ning ka suuremate kogustega, võiks mootori võimsus olla vähemalt 1000 watti.
 
Kasutusmugavus ja puhastamine. Vähem oluline tegur köögikombaini valikul ei ole ka selle kasutusmugavus. Paraku kipub olema nii, et kui mõte selle pesemisest tundub niivõrd tülikas, kaasneb sellega ka oht, et muidu ideaalne abimees jääb kapi nurka lihtsalt seisma. Seega tasub eelistada selliseid seadmeid, mida on võimalik hõlpsalt kokku panna ja lahti võtta, et selle puhastamine ja vajadusel ka osade või lõiketerade vahetamine oleks võimalikult mugav ning mille osasid oleks võimalik pesta ka nõudepesumasinas.
 
Ohutus. Aspekt, millele kindlasti tasub tähelepanu pöörata on ka ohutus. Ehkki üldiselt on tänapäeval sellega juba eos arvestatud, tasub jälgida, mis materjalist on toiduainetega kokkupuutuvad osad (kui plastmassist, võiksid olla BPA-vabad) ning kas seadmel on ülekuumenemiskaitse. 
 
Lisaseadmed. Kindlasti on parim köögikombain selline, mis teeb just neid toiminguid, mida sul kõige enam vaja. Seega tasub hoolikalt kaaluda, millised funktsioonid on sinu jaoks olulised. Eelistada tasub ka selliseid mudeleid, kuhu vajadusel saab lisaseadmeid (nt erinevad riivid, hakkliha valmistamise otsik, tsitruse press või isegi pasta valmistamise otsik) juurde soetada. Lisaks pakuvad osad köögikombainid väga palju mugavaid lisamugavusi või detaile nagu jääkindel või mõõteklaasiga segamisanum, palju erinevaid kiirusi jne.

Populaarseimad köögikombaini mudelid

Et köögikombaini valimine oleks lihtsam, toome välja mõned meie veebipoe kõige populaarsemad mudelid erinevatelt tootjatelt.
  1. Köögikombain Kenwood KVL4220S
Tegu on tõeliselt võimsa ja mahuka roostevabasest terasest valmistatud köögikombainiga, mille mootori võimsuseks on lausa 1200 watti ja toiduvalmistamise kauss mahutab lausa 6,7 liitrit toitu. Seega on see kahtlemata parim köögikombain just suuremale perele. Lisaks blenderdamisfunktsioonile, saab selle kombainiga hõlpsalt ka tainast segada (kaasas ka taigna sõtkumise otsik), vahustada, hakkida  ja jahvatada ning komplektis on kohe olemas ka otsikud hakkliha valmistamiseks ning vorstiotsik. 
Foto: k-rauta.ee
  1. Köögikombain Electrolux E5KM1-6GBP
Võimsuse poolest ei jää kuidagi alla ka see roostevabast terasest 120-watise mootoriga mudel koos 5-liitrise mahuka toiduvalmistamise kausiga. Ka selle funktsioonid on sarnased, võimaldades valmistada lihtsa vaevaga maitsvaid smuutisid, riivida aedvilju salatiks, segada ja sõtkuda tainast, vahustada mune või valmistada kodust hakkliha. Kõiki tarvikuid saab lihtsalt eemaldada ja ka nõudepesumasinas pesta. Seega on tegu väga mugava ja funktsionaalse köögiseadmega kõigile peredele.
Foto: k-rauta.ee
  1. Köögikombain Bosch MUM50123
See mudel on eelmistega võrreldes küll veidi väiksem nii võimsuselt kui mahult (700-watine mootor ja 3,8 l mahutav toiduvalmistamise kauss), kuid teeb oma tööd siiski tõhusalt ning on väga hea valik, kui seade päris igapäevast kasutamist ei vaja või pere on veidi väiksem. See sobib ideaalselt kõikidele kodukondiitritele, kuna komplektis on kaks erinevat visplit, konks taigna segamiseks ja sõtkumiseks, lisaks tsitrusepress, hakklihamasina otsik, riivid ja eraldi kannmikser. Mudeli eeliseks on kindlasti ka see, et sellele saab soovi korral juurde soetada veel mitmeid lisatarvikuid, näiteks erikujulisi lõikureid ja riive.
Foto: k-rauta.ee

Kokkuvõtvalt on parim köögikombain see, mis sobitub just sinu ja su pere vajadustega: nii mahu kui oma funktsioonide poolest. Seepärast tasub enne ostu oma harjumused ja vajadused hoolikalt läbi mõelda, et seejärel neile kriteeriumitele vastav abimees välja valida: võttes seejuures arvesse ka eespool välja toodud omadusi. Kindel on aga see, et köögikombain teeb elu oluliselt lihtsamaks ja mugavamaks igas kodus - nii nagu võib kindel olla ka selles, et selle olemasolul saab sinu köögis olema hulgaliselt rohkem maitseid, tekstuure ning nendest sündivaid elamusi. Suure valiku köögikombaine leiad meie veebipoest!
Köögikombain Proficook PC-KM 1063

Köögikombain Proficook PC-KM 1063

99,00 / tk
Roheline hind - Madal Hind
Köögikombain Proficook PC-KM 1151

Köögikombain Proficook PC-KM 1151

221,00 / tk
Laos
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Köögikombain Philips HR7310/00

Köögikombain Philips HR7310/00

67,39 € / tk
109,00 / tk
Köögikombain Kenwood FDP65.820SI

Köögikombain Kenwood FDP65.820SI

199,00 € / tk
269,00 / tk
SMART LEASING 10
Köögikombain Electrolux E5KM1-4BPT

Köögikombain Electrolux E5KM1-4BPT

264,01 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Köögikombain Severin KM 3892

Köögikombain Severin KM 3892

119,99 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
TOP toode
Köögikombain Bosch MUMS2AW00

Köögikombain Bosch MUMS2AW00

138,09 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Köögikombain ETA Gratus Storio ETA002890064

Köögikombain ETA Gratus Storio ETA002890064

619,00 € / tk
669,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Köögikombain Proficook PC-KM 1063

Köögikombain Proficook PC-KM 1063

99,00 / tk
Roheline hind - Madal Hind
Köögikombain Philips HR7310/00

Köögikombain Philips HR7310/00

67,39 € / tk
109,00 / tk
Köögikombain Kenwood FDP65.820SI

Köögikombain Kenwood FDP65.820SI

199,00 € / tk
269,00 / tk
SMART LEASING 10