Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Parim sirgendaja hoiab sinu juukseid

Foto: Andrea Donato/Unsplash.com
 
Kaunid, läikivad, tuule käes efektselt lehvivad modellijuuksed - kes neid endale ei tahaks? Ilusate juuste ihalus on toonud edu kodus kasutatavatele juuksesirgendajatele, mis föönide ja lokitangide kõrval on saanud täiesti tavaliseks soengutegemise seadmeteks, sest lisaks sirgendamisele saab nendega teha ka lokke ja muid soenguid. Kuumaga töötlemine kipub aga juukseid lõhkuma, nii et parim sirgendaja on selline, mis on disainitud juuste tervist ja sära hoidma. Kuidas valida just endale sobivat seadet ja millised on mudelite hulgast parimad valikud? See artikkel annab nõu.

Sirgendajate tüübid

Tänapäeval leidub mitut tüüpi sirgendajaid, millest levinumad on siiski plaatidega seadmed, kuid saadaval on ka juuksehari-sirgendajaid ja auruga töötavaid seadmeid. Parim sirgendaja on see, mis sobib hästi just teie juuksetüübile. 
 
Plaatidega sirgendaja
 
Ilmselt on iga naisterahvas oma elus plaatidega juuksesirgendajat näinud, mistõttu need väga pikka tutvustust ei vaja. Tegemist on lihtsate seadmetega, mille kasutamisel asetatakse juuksesalgud ükshaaval tangitaolise seadme haarade küljes olevate plaatide vahel ning libistatakse sellega aeglaselt ülevalt alla. Siledad kuumad plaadid triigivad juuksed sirgeks. Kuna taoliste seadmete valik on väga lai, leidub teie jaoks parim sirgendaja ilmselt nende hulgas.
 
Plaatidega sirgendajatel on omakorda alatüüpe. Kõige tavalisemad on keraamilised plaadid, mis hoiavad hästi ettenähtud temperatuuri ja mille hõõrdetegur juuste ja plaadipinna suhtes on väike, seega hoiavad need juukseid tervematena.
 
Uuemat tehnoloogiat kasutavad turmaliiniga sirgendajad, mis kasutavad infrapunatehnoloogiat, et eritada negatiivse laenguga ioone, mis aitavad hoida juuste õiget niiskustasakaalu, kaitstes neid samal ajal ülekuumenemise eest. 
 
Titaanist sirgendajad on kerged ning need kuumenevad kiiresti ja ühtlaselt kõrgete temperatuurideni. Kõrgem temperatuur tagab sirge tulemuse juba esimese liigutusega, mis tähendab, et töö läheb kiiremini ning rikub vähem juukseid.
Foto: Andrea Donato/Unsplash
 
Auruga sirgendajad
 
Ka auruga sirgendajad kasutavad plaate, kuid plaatide sees on avad kuuma auru välja laskmiseks Loomulikult on seadmes olemas ka väikesed veemahutid. Mõnedel seadmetel on plaatide ääres väikesed kammipiid, mis omakorda aitavad kaasa salkude eraldatusele ning kergemale töötlemisele.
 
Auruga seade võib olla parim sirgendaja neile, kellele oma juuste tervis on väga oluline, sest aur aitab säilitada juustes õiget niiskustasakaalu, kaitstes neid temperatuurikõikumiste ja kuumakahju eest.
 
Juuksehari-sirgendaja
 
Viimastel aastatel on müügile tulnud täiesti uutmoodi sirgendajad, mis on sarnased vana tuttava juukseharjaga. Nendes seadmetes on ühendatud ümara juuksekuivatusharja ja traditsioonilise juuksesirgendaja parimad omadused. Selline hari lubab vahele jätta fööni kasutamise, samuti vähendab juukseviimistlustoodete vajalikkust, sest sellel on kahusust vähendavad ja läiget lisavad funktsioonid.
 
Harja käepidemel asuvad erinevad nupud, millega saab seadet sisse-välja lülitada ning selle kuumust reguleerida. Kuumenevad nii harja piid kui ka lapik osa, mille külge piid kinnituvad. Selliste seadmetega saab nii juukseid sirgendada kui ka soenguid teha kiiresti ja lihtsalt, nii et selline hari võib olla parim sirgendaja inimesele, kellel enese korda sättimiseks tavaliselt aega napib. 

Milline on parim sirgendaja sinu juuksetüübile?

Erinevad juuksetüübid nõuavad erinevat juuksehooldust mitte ainult šampooni ja palsami, vaid ka soenguviimistluse osas. Nii on ka juuksesirgendajatega - seade tuleb valida oma juuksetüübist lähtuvalt. 
 
Peene karvaga õhukesed juuksed
 
Õhukesi ja peenikese karvaga juukseid on lihtne kahjustada, mistõttu tuleb vältida vaid ühe kuumusastmega seadmeid ja otsustada reguleeritava kuumuse kasuks. Kuna õhukesi juukseid on üsna kerge sirgendada, võivad seadme maksimumtemperatuurid olla suhteliselt madalad. 
 
Parim sirgendaja õhukestele juustele on keraamiliste plaatidega, kuna sellised plaadid jaotavad kuumust ühtlaselt ja kontrollivad seda hästi. Sobivad hästi ka turmaliiniga seadmed. 
 
Paksud juuksed
 
Paksud juuksed nõuavad kõrgemaid temperatuure, mis lubavad juukseid sirgendada ühe-kahe tõmbega. Madalama temperatuuriga seadme puhul peab sama juuksesalku korduvalt sirgendama, mis suurendab juuksekahjustuste ohtu. 
 
Parim sirgendaja paksudele juustele on titaaniumist plaatidega. Titaanium saavutab kiiresti kõrge temperatuuri, mis on paksude juuste sirgendamisel efektiivsem. 
 
Lokkis juuksed
Foto: Thought Catalog/Unsplash.com
 
Lokkis juuksed kipuvad kõige sagedamine kahuseks muutuma ning neid on kõige keerulisem sirgendada, mistõttu tasub investeerida laiemate plaatidega seadmesse, mis lubab ühe korraga suuremaid salke triikida. 
 
Lokkis juuste jaoks on parim sirgendaja turmaliiniga seade, kuna see on efektiivne ka madalamatel temperatuuridel ja eemaldab hästi kahususe. Sobivad ka keraamiliste plaatidega sirgendajad.
 
Kahjustatud juuksed
 
Tegelikult peaks kahjustatud juuste kuumtöötlemist vältima ja laskma neil hoopis tasapisi taastuda. Kui aga kuidagi teisiti ei saa, vali kahjustatud juuste sirgendamiseks reguleeritava kuumusastmega seade, millel on ümarad ääred, mille taha juuksed kinni ei jää. Kunagi ei tohi unustada ka kuumakaitsega hooldustoodet. 
 
Parim sirgendaja kahjustatud juustele on juukseharja tüüpi seade, mis on juustele õrnem ning vähendab erinevate seadmete kasutamise vajadust. 

Mida sirgendaja ostmisel silmas pidada?

Igal sirgendajal on oma eelised. Milline on parim sirgendaja sinu jaoks, sõltub sinu juuksetüübist ja sellest, milleks seadet kasutada soovid. Järgnevalt aga mõned kriteeriumid, mis lõplikku valikut teha aitavad.
 
Seadme kuju
 
Plaatidega sirgendaja korpuse servad võivad olla kas ümaramad või kandilisemad. Kandilisemate servadega seadmed võivad sirgendamisel anda juustele pisut sirgema väljanägemise, kuid need ei sobi hästi lokkide tegemiseks. Kui plaanid oma sirgendajat ka muude soengute tegemiseks kasutada, on mõistlikum valida ümarate servadega seade.
 
Plaatide laius
Foto: K-Rauta.ee
 
Laiad plaadid on väga vajalikud neile, kellel on paksud pikad juuksed, kuna nendega saab sirgendada rohkem juukseid korraga, samuti on need tavaliselt kuumemad. Selline kombinatsioon vähendab vajalike sirgenduskordade arvu, võimaldades kiiremat ja juustele vähem kahjulikku protsessi. Kui aga on tegemist lühikeste, väga töödeldud või õhukeste juustega, peaks valima kitsaste plaatidega seadme, mille temperatuurid on madalamad. Kitsaste plaatidega seade sobib oma väiksemate mõõtmete tõttu paremini ka neile, kes sageli reisivad ja sirgendaja ära sõites kaasa pakivad.
 
Plaatide materjal
 
Nagu eespool mainitud, valmistatakse traditsiooniliste sirgendajate plaate erinevatest materjalidest. Mõelge enne ostmist veelkord läbi enda juuksetüüp ning erinevate plaadimaterjalide kokkusobivus sellega, siis hakkab parim sirgendaja teiste hulgast kergemini silma. 
 
Temperatuur
 
Ka temperatuurist tegime ülalpool juba juttu, kuid kindlasti tasub see üle kordamist, kuna see on seadme valikul ülitähtis kriteerium. Parim valik on reguleeritava temperatuuriga seade, kõrgemad temperatuurid paksudele, pikkadele või lokkis juustele, madalamad temperatuurid lühikestele, õhukestele, peenekarvalistele ja kahjustatud juustele.
 
Hinna ja kvaliteedi suhe
 
Paratamatult kipub olema nii, et odavamad seadmed on kehvemad ning võivad kergemini koostööst loobuda. Need võivad olla ka ebaühtlase kuumusega või juukseid isegi üle kuumutada, juustesse kinni jääda või muul moel juukseid kahjustada. Kallim sirgendaja peaks aga vastu pidama aastaid, mis aga siiski ei tähenda, et parim sirgendaja on kõige kallim saadaolevaist.  Niisiis tasub enne ostmist kindlasti internetist uurida, mida kasutajad mudelist arvavad, ning milline on nende arvates  hinna ja kvaliteedi suhe.
 
Juuksesirgendajate koorekiht
 
Iga ostu puhul on vaja kõigepealt teha eeltööd ning pakutavaid valikuid võrrelda. Siin aga oleme teie jaoks seda protsessi kergemaks teinud ning toome ise välja kolm head mudelit. Kas nende seas ka just teie jaoks parim sirgendaja leidub, saate ise otsustada.
 
Remington S8590
Foto: Kaup24.ee
 
Keraamiliste, keratiiniga immutatud plaatidega sirgendaja, mis kaitseb juukseid murdumise ja kahjustumise eest, kuna keratiin eraldub ja imbub soengu tegemise ajal juustesse neid hooldades ja kaitstes. 
 • Termokaitse andur reguleerib seadme temperatuuri vastavalt juuste niiskusesisaldusele.
 • Kuumenemine võtab aega 15 sekundit.
 • Digitaalne ekraan
 • 5 erinevat temperatuuri (160-230 °C)
 • Automaatne väljalülitumine ühe tunni pärast
 • Pöörlev juhe
Philips BHS838/00
Foto: K-Rauta.ee
 
See mudel kasutab SenseIQ tehnoloogiat, mis lubab kohanduda juustega ja hoida nende niiskustasakaalu isegi 70% ulatuses.
 • 2 meetri pikkune juhe
 • 15-sekundiline kuumenemisaeg
 • Keraamiliste plaatidega
 • Kasutab ioone
 • 14 temperatuuriseadet (120-230 °C)
 • Automaatne väljalülitamine: 30 min
Braun Satin-Hair 7 SensoCare ST 780

Foto: K-Rauta.ee
 
Automaatse temperatuuriregulatsiooniga seade, mis on spetsiaalselt mõeldud ka lokkide tegemiseks. 
 • Intelligentne tehnoloogia - keraamiliste plaatide all paiknevad sensorid tuvastavad juuste niiskussisalduse ja olukorra ning saadavad info protsessorile, mis kohendab temperatuuri 20 korda sekundis.
 • Aktiivsed lokkide tegemiseks mõeldud servad.
 • Puutetundlik ekraan lubab paika seada kuni kolm personaalset profiili, lähtuvalt juuksetüübist. 
 • Võimalik on ka käsitsi temperatuuri sättida, 9 erinevat temperatuuri (120-200 °C)
 • Kuumenemisaeg: 30 sek
 • Temperatuurimälu funktsioon
 • 2-meetrine juhe

Nipid ilusa soengu saavutamiseks

Kui parim sirgendaja on valitud, saab asuda soengut tegema. Siin on mõned nipid, kuidas oma seadet parimal viisil kasutada.
 • Kui soovid juukseid sirgendada, kasuta pead pestes silendavaid palsameid või juuksemaske.
 • Enne sirgendama asumist tee kindlaks, et juuksed on täiesti kuivad.
 • Kuivades juustes ära enne sirgendamist soenguviimistlustooteid kasuta, muidu kõrvetab sirgendaja need juuste sisse. Küll aga võib kasutada spetsiaalset kuumuskaitset, mida kantakse niisketele juustele.
 • Jälgi, et temperatuur poleks liiga kõrge, eriti õhukeste ja kahjustunud juuste puhul.
 • Võta üks salk korraga ja hoia sirgendajat nii, et juuksed oleksid natuke pingul, kui seade neist üle libiseb.
 • Peale sirgendamist kasuta tooteid, mis hoiavad ära juuste kahuseks muutumise.
 • Katseta oma sirgendajat julgelt ka lainete või lokkide tegemiseks.

Juuksesirgendaja - sinu uus sõber

Nüüd, kui oled artikli abil selgust saanud, milline on sinu jaoks parim sirgendaja, arvestades sinu juuksetüüpi, vajadusi ja soove, võidki valikut tegema asuda. Loodame, et leiad oma uuest seadmest palju rõõmu mitmeteks aastateks. Küsimuste puhul võid alati julgelt ühendust võtta meie klienditeenindusega. 
Juuksesirgendaja Braun Satin-Hair 7 SensoCare ST 780

Juuksesirgendaja Braun Satin-Hair 7 SensoCare ST 780

90,60 / tk
Ainult veebis
Sooduskood
Juuksesirgendaja Remington Silk S 9600

Juuksesirgendaja Remington Silk S 9600

33,90 / tk
Ainult veebis
Sooduskood
Juuksesirgendaja Remington S8590

Juuksesirgendaja Remington S8590

33,90 / tk
Ainult veebis
Sooduskood
Juuksesirgendaja Remington S 8598

Juuksesirgendaja Remington S 8598

43,90 / tk
Ainult veebis
Sooduskood
Juuksesirgendaja Osom Professional 801

Juuksesirgendaja Osom Professional 801

49,00 / tk
Ainult veebis
Sooduskood
Juuksesirgendaja Osom Professional 807BLHS

Juuksesirgendaja Osom Professional 807BLHS

69,00 / tk
Ainult veebis
Sooduskood
Juuksesirgendaja Adler Ceramic AD 2317

Juuksesirgendaja Adler Ceramic AD 2317

8,95 / tk
Ainult veebis
Juuksesirgendaja Babyliss 9000RU

Juuksesirgendaja Babyliss 9000RU

131,99 € / tk
215,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 215,00 €
Tasuta tarne
Juuksesirgendaja AGV MyHair XS Rose Gold

Juuksesirgendaja AGV MyHair XS Rose Gold

45,90 / tk
Ainult veebis
Juuksesirgendaja Adler Ceramic AD 2317

Juuksesirgendaja Adler Ceramic AD 2317

8,95 / tk
Ainult veebis
Juuksesirgendaja Babyliss 9000RU

Juuksesirgendaja Babyliss 9000RU

131,99 € / tk
215,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 215,00 €
Tasuta tarne
Juuksesirgendaja AGV MyHair XS Rose Gold

Juuksesirgendaja AGV MyHair XS Rose Gold

45,90 / tk
Ainult veebis