Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Väärt mõtteid sellest, mida kinkida isale

Pikkade juustega isa istub diivanil ja kasutab sülearvutit samal ajal, tütar punub talle patsi.
mikhail-nilov   pexels.com
 
Mida kinkida isale? See küsimus on lihtsam ja keerulisem, kui arvata võib. Ühelt poolt on mehed sageli kasvatatud nõnda, et nad ei ole harjunud oma soove otse ja avalikult välja ütlema, justnagu oleks kingisaamine miski veider nõrkus. Aga ei ole ju! Oma lähedastele võiks alati kinke teha, ja oma lähedastelt võiks alati kinke saada. 
 
Lisaks – pole need isad miski eriline ja haruldane liik, on inimesed nagu kõik teisedki. Mida kinkida isale? Mida sa kingiksid heale sõbrale? 
 
Praktilised kingitused on alati hea trend. NB! Mitte igapäevased, vaid praktilised. Nipsasjade aeg on ammu läbi. Kõigi jaoks. 
 
Aga kuidas teada saada, mida su isa tahaks?

Kuula, mida isa räägib…

Noor naine kallistab oma vanaisa.
andrea-piacquadio  pexels.com
 
…ja loe ridade vahelt. Inimesed ütlevad sageli poolkogemata välja, mida neil vaja oleks või millest nad unistavad. Ja kõik unistused ei pruugigi liiga suured olla, teinekord teeb mõni pisiasi teise väga-väga õnnelikuks – eriti kuna selle kingiks saamine annab teada, et tema vajadusi pandi tähele. Õige kingitus näitab mitte rahakoti paksust, vaid hoolimist. 
 
Ja ei, sa ei pea kogu kingitust enda peale võtma – kui tundub, et kingitus on vähegi kopsakam, ongi hea, kui ka pere või suguselts-sõbrad ei pea end halliks mõtlema, vaid saate kõik pisut panustada ja isa-äia-vanaisa-onu-sõbra jne, kes iganes ta kellele on, rõõmsaks teha, ilma et ise pankrotti jääks või süümekaid tunneks. 
 
Muuseas, revolutsiooniline mõte, aga – minna šoppama koos kingisaajaga. Miks ka mitte? Tema ise teab ju kõige paremini, mida ta täpselt tahab. Lisaks saate aga koos valida ja kvaliteetaega veeta. 

Kingisoove seinast seina

halli habemega mees teeb endast ja ta naisest põrandal pikali olles pilti
ivan-samkov   pexels.com
 
Niisiis, kui oled vähemalt mõned vihjed kinni püüdnud (teiste pereliikmetega koostöö tegemine on lubatud ja soovitatud!), on vahest kergem välja mõelda, et mida kinkida isale. Ning hobide või lemmiktegevuste järgi juhindumine on samuti hea parameeter (aga mitte stereotüüpide, jätkem need kuhugi eelmise sajandi prügimäele).
  • Kui su isa kuulub sellesse inimeste liiki, kes kunagi ei suuda kodus nokitsemata jätta, olgu selleks siis remont või mõni uus arendus, mõtlegi sinnakanti – kuluks talle ära mõni äge uus tööriist, mis mitte ainult ei teeks ta tööd lihtsamaks, vaid paneks ka silma särama. No sihuke uue mänguasja teema, eksole. Uus lauasaag? Gaasipõleti? Miskit eriti spetsiifilist, millele aga ajakirjas ring ümber tõmmatud, et „perspektiivitundega“?
  • Paps on kõva arvutikasutaja, olgu siis töös või eraelus, aga isegi dokkides on sülearvutit veidi tülikas kõikjale kaasa võtta? Lahendus – väike aga tubli tahvelarvuti. Ja samasse teemasse, aga palju soodsamalt - sülearvuti kott, sest kes neid kasutab, sel neid ka kulub. 
  • Oled tähele pannud, et isa käib (veebi)poodides ümber robottolmuimeja erinevate mudelite nagu kass ümber palava pudru? Vih-jeeee! (Kodu)tehnika huvilistele leiab alati midagi ägedat, mis on just välja tulnud (või vastupidi – comebacki teinud).
  • Vinge habeme uhke omanik? Kiika uue piiraja või habemeõli poole. Sileda lõuaga ülirahul? Mõne toreda lisaprogrammiga pardel paneb ilmselt silma särama…
  • Matkasell? Nuhi välja, mis ta varustuses puudu on või mille järgi ta igatsust tunneb. Lisavariandiks siinkohal on isale üllatusmatka (või vähemasti pikniku) korraldamine. 
  • Lemmikautori uus teos või plaat, lemmiklõhnaga vannivaht, uus elanik tema kaktusekollektsiooni, mustriga sokilõng, My Little Pony haruldane eksemplar… Valikuid on sama palju kui inimesi. Aga ehk hoopis kingitus, mida ei saagi sisse pakkida?

Kingi väärt elamus!

Mees õpetab töökojas oma tütrele kuidas kasutada tööriistu.
cottonbro   pexels.com
 
Asi, mida kinkida isale, ei pea olema kindlasti asi. See võib olla kas pilet mõnele toredale (kultuuri)üritusele, üks neist veebis pakutavatest elamuspakettidest, nagu sukeldumine või kardisõit, aga kingitus on ka ühine seiklus metsas, õhtusöök isa lemmikrestoranis või ühine kokkamine kodus, millele järgneb mõnus filmiõhtu. 
 
Teine hea mõte on kõiksugu lahedad erialased kursused. Neid võib leida samadest veebipoodidest, kes tegelevad ka elamuskingitustega, aga silma tasub peal hoida ka kõiksugu kultuuriülikoolidel, kohalikel seltsimajadel ja ka päris-päris kõrgkoolidel, kes sagedasti asjahuvilistele avatud kursuseid korraldavad. Nii võib õppida lilleseadet, seentega lõnga värvimist, fotograafiat, graafilist disaini, kangastelgedel kudumist, ehte sepistamist, esmaabi või kasvõi humanitaarisõbralikku progemist. Ühele teadmishimulisele end arendada soovivale isale oleks see perfektne kingitus. 
 
Ja kui te lähestikku või koos ei ela, siis parim kingitus on küllaminek ja lihtsalt üheskoos aja veetmine, ja seda mitte vaid suurte pühade või sünnipäeva ajal. Spontaansed kingitused, eriti säärast emotsionaalset sorti, on vaat et need kõige kaunimad. 
 

Mida kinkida isale – kokkuvõte

Kuidas tundub, kas see, mida kinkida isale, on tõesti nii keeruline, või tekkis ka seda lugu lugedes häid mõtteid? Sest tõesti, oluline pole kunagi kingituse rahaline väärtus, vaid selle sõnum ja otstarbekus. 
 
Ükskõik kas tegu on mõne pisikese lisakiiksuga igapäevaselt vajaliku esemega või suurema juubeli puhul tervelt suguseltsilt ja sõpruskonnalt saadud tehnoloogilise unistusega, või ehk ägeda tandemhüppega, et viimaks sealt kõrgelt-kõrgelt Eestimaad näha. 
 
Oluliseks teeb kingisaaja silmis kingituse see, et ta tunneb, et kinkijad teadsid ja tundsid teda piisavalt, et kingitus ei olnud mingi poeriiulilt haaratud anonüümne nipsasi, vaid kingitud armastusega!
 
Puutöömasin Makita LS0815FLN, 1400 W, 216 mm

Puutöömasin Makita LS0815FLN, 1400 W, 216 mm

Laos
Puutöömasin Makita LS1018LN, 1430 W, 260 mm

Puutöömasin Makita LS1018LN, 1430 W, 260 mm

Laos
Robottolmuimeja Xiaomi Roborock S5 Max

Robottolmuimeja Xiaomi Roborock S5 Max

SMART LEASING
Habemeraseerija Philips QP6650/61, li-ion

Habemeraseerija Philips QP6650/61, li-ion

109,99 / tk
Ainult veebis
Tahvelarvuti Apple iPad 9 10.2, hõbe, 10.2", 4GB/64GB

Tahvelarvuti Apple iPad 9 10.2, hõbe, 10.2", 4GB/64GB

399,00 / tk
Laos
Ainult veebis
SMART LEASING
Puutöömasin Makita LS0815FLN, 1400 W, 216 mm

Puutöömasin Makita LS0815FLN, 1400 W, 216 mm

Laos
Puutöömasin Makita LS1018LN, 1430 W, 260 mm

Puutöömasin Makita LS1018LN, 1430 W, 260 mm

Laos
Robottolmuimeja Xiaomi Roborock S5 Max

Robottolmuimeja Xiaomi Roborock S5 Max

SMART LEASING