Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Valgustus kodule – millele peaksid tegelikult tähelepanu pöörama?

Selleks, et saaksid kodus end tunda mugavalt ja hästi, tuleb paigaldada sobiv valgustus. Antud artikkel toob välja parimad valgustusideed sinu kodus – eraldi iga ruumi jaoks. 


Elutuba

Elutoa valgustuse planeerimist peaks alustama ühest põhivalgustist, mis on riputatud toa keskele. Sisekujundusest sõltuvalt võid valida suure riputatava valgusti, mis sobib klassikalises stiilis koduga või valida lambid moodsa sisekujunduse jaoks. Seesama keskne valgusti on nii-öelda suunaviide – teised lambid tuleb sobitada selle põhilambiga.

Hea idee on ka paigaldada lae sisse väikesed lambid, mis valgustavad teatud ala, mööblit või sisekujundusdetaili. Põrandalambid sobivad samuti elutoa jaoks ning neid saab hõlpsalt liigutada ühest kohast teise, näiteks raamatu lugemiseks diivanil.

Köök ja söögituba

Köögis peaks enamus valgusest langema pindadele, kus valmistatakse toitu ette, kraanikausile ja pliidile. Sellisel juhul on soovitatav valida väikesed valgustid, mida saab paigaldada lakke või isegi ülemistele köögikappidele, et valgustada vajalikke alasid ilma, et valgustid ette jääksid. Sarnaselt elutoale on ka siin vaja ühte põhilampi. 

Elutoa valgustus on klassikaline – rippuvad lambid söögilaua kohal. Nende hulk sõltub laua suurusest. Kui laud on väike, piisab 1-2 lambist, ent suurema laua valgustamiseks on vaja 4-5 rippuvat lampi.
Rippvalgusti Eglo Maserlo 31614, 2x60 W E27

Rippvalgusti Eglo Maserlo 31614, 2x60 W E27

Sooduskood
Magamistuba

Laelambid on täiuslikud magamistoa jaoks. Lisaks soovitatakse valgustada riidekappi, peeglit, voodi päist või meigilauda. Klassikaline valik, mis on alati stiilne – laualambid öökapil. Magamistoas ei ole vaja väga eredat valgust, seega ära osta võimsaid lambipirne. 

Vannituba

Kui vannituba on väike, piisab ühest valgustist ruumi keskel. Suure vannitoa jaoks vali mitu lisalampi ühe põhilambi lähedale – need valgustavad peeglit, valamut, vanni ja tualetti. Võid valida köögile sarnase valgustuse – paigalda väikesed valgustid peegli või kapi kohale, et heita ruumile õrnad valgusekiired.
LED lamp Osram LEDinestra 9W/827 ADV FR S14d

LED lamp Osram LEDinestra 9W/827 ADV FR S14d

Süvisvalgusti Kanlux Seidy CT-DTL50-AL 12V 50W Gx5.3

Süvisvalgusti Kanlux Seidy CT-DTL50-AL 12V 50W Gx5.3

Rippvalgusti Ball 7x35W

Rippvalgusti Ball 7x35W

RIPPVALGUSTI 84W LED A1103-84

RIPPVALGUSTI 84W LED A1103-84

Laualamp DH3261L E27

Laualamp DH3261L E27

Seinalamp Diana 40W E14 18990

Seinalamp Diana 40W E14 18990

Sooduskood