Присоединись к SMART NET! Присоединись
Фильтровать Очистить ×

Фильтрация

Специальные предложения
Цена
Поддерживаемые накопители
Этот параметр определяет, какой тип устройства / носитель данных может быть подключен к автомагнитоле.
Поддерживаемые карты памяти
Карта памяти это дополнительный объем памяти, который может быть вставлена в автомагнитолу. Чем больше объем, тем больше данных может быть сохранено.
Линейные выводы
Диапазоны тюнера
Диапазоны тюнера AM×
Показывается: 2
Сортировать по:
Автомагнитола Sony DSX-GS80
223,90 € / шт.
243,90 / шт.
Только онлайн
SMART LEASING 10
Автомагнитола Sony DSX-GS80
  • Размер: 178 x 178 x 51 мм
  • Поддерживаемые накопители: AUX-IN, USB
  • USB порт: Да
  • Диапазоны тюнера: AM, FM, LW
Доставка
Самовывоз
Автомагнитола JVC KW-M560BT
329,00 € / шт.
349,00 / шт.
Только онлайн
SMART LEASING 10
Автомагнитола JVC KW-M560BT
  • Размер: 178 х 100 х 75 мм
  • Поддерживаемые накопители: USB
  • USB порт: Да
  • Поддерживаемые карты памяти: -
  • Диапазоны тюнера: AM, FM
Доставка
Самовывоз

Kuidas valida autoraadiot?

Heal sõidukaaslasel on mitu nime: automakk, autoraadio, multimeediamängija või juhtpult. Ning tema oskuste pagas on lai ulatudes traditsioonilisest raadio mängimisest kuni kõige juhtimiseni, mis kaasneb meeldiva sõidukogemusega. Tunnustatud tootjad Sony, Alpine, Pioneer, Blaubunkt on panused andnud, hakkame aga autoraadiot valima!

Mida tähendab 1 ja  2 dini?

Esimesena räägime raadio ostmisel selle mõõtudest. Seadme paigaldamiseks on autodes kindel avaus, mille mõõtmed määravadki, kas tuleb valida 1 din või 2 din suuruses süsteem. Din on kokkulepitud standard mõõtudega.

 Din suurus  Mõõdud
 1 DIN  56x178 mm
 1,5 DIN  76x178 mm
 2 DIN  102x178 mm

Väiksem raadio, 1 din,  võtab  vähem ruumi ning sobitub seetõttu rohkematele auto markidele. 

Mõned peavad plussiks, et väljast pole seade nii nähtav, et võõrastes liigset elevust tekitada. 

Suurem suurus, 2 dini, on märk puutetundlikust ja mitmerealisest ekraanist. Samuti pakub selline süsteem tavaliselt laialdaselt kaasaegseid võimalusi: bluetooth või video tuge, GPSi, funktsioonide seadistamisvõimalusi  jm. Vargaennetust aitab teha juhtpuldi sisse sõitev esipaneel, sellele katte peale tõmbamise võimalus või hoopis esipaneeli eemaldamine.

Kui sa pole kindel, milline raadio hetkel autos on, siis kindluse annab sõiduki manuaali kasutamine. 2 dini välja vahetamine 1 dini vastu on alati lihtsam variant kui vastupidine. Loomulikult on autoraadioid, mis oma mõõtudelt ei sobi neisse kahte kategooriasse ehk nn hõljuvad (float) variandid. Seade küll sobitub avausse, aga esidisplei sellesse ei mahu ja jääb õhku.

Nupud

Erinevate raadio funktsioonide valimiseks on sellel nupud, kas keeratavad või vajutatavad, või puutetundlik ekraan. Viimane võib vajada veidi harjumist. Sinu vajutuse tugevus ei pruugi ühtida seadme arusaamaga puutest või  kust algab puutetundlik ala. Osadel variatsioonidel on tüüpilisemate tegevuste jaoks dubleeritud nupud, mida saab vajutada.

Kasutamise lihtsust ja sõidu ohutust tõstavad erinevad seadistamisvõimalused. Eeltööks võib kuluda aega, aga sõitmine seda mugavam. Lihtsaim näide, tee selgeks, kuidas nutitelefon ja raadio enda jaoks kõige kiiremini ühendada, et tekiks harjumus kasutada käed-vaba süsteemi kõnede vastuvõtmiseks. Järsku saab juhtida kogus süsteemi häälkäskluste abi. Millised sulle vajalikke funktsioone võiks raadio esipaneelil kuvada ja mis selleks tuleks vaikesätetes muuta. Eelistades füüsilisi nuppe, kas on autoraadioga koostöös võimalik roolil olevaid sulle sobivamaks sättida.

Tüüpilisemad ühendused

Sõitmist elavda uudiste või ise koostatud autosõidu-playlisti kuulamisega. Hingerahu saabub autovalvesüsteemi paigaldusega. Raadio sisendid ja väljundid määravad, milliseid võimalusi kasutada saad või kuidas on võimalik süsteemi laiendada. Järgnevalt väike ülevaade: 

  • FM ehk vana hea raadio kuulamine  sagedustel vahemikus 88,0-108,0 MHz. FM-modulaator edastab raadiolaine otse seadmesse.
  • CD-plaatide  mängimise võimekus lemmikbändi kuulamiseks.
  • DVD mängija näiteks juhul, kui kaasreisijateks on lapsed. Vaheldus on pikkadel autosõitudel teretulnud. Multikate vaatamist tasuks ainult väga raputavatel teedel vältida. DVD-paat võib saada rikutud.
  • Bluetooth: vist pole tegevust, mida tänu sellele ei saa teha. Kõnedele vastata või pakkuda lisatuge sisseehitatud GPSile. Androidi või muu telefoni kaardirakenduse eeliseks on jooksvad uuendused ja asjakohane maanteinfo. 
  • USB abil ühenda erinevaid tehnikavidinaid bluetooth toe puududes.
  • Aux ehk pikemalt auxiliary on universaalne ühendus, kus 3,5 mm juhtme abil ühendatakse autoraadiot teise seadmega. Kasuks juhul, kui bluetooth ei toimi ja USBd ei leia üles.
  • RCA-ühendus lubab lisada näiteks autokõlareid.

Võimendi ja kõlarite koostöö

Ja veel kaks mõistet, mis autoraadio puhul on vaja lahti rääkida ja  mis seotud just kuulamisega. Muusika mängides tugevdab võimendi audiosignaali ning edastab selle kõlaritesse. Kui oled väljavahetamas kõlareid või lisamas neid, siis tuleb kindlaks teha, kui võimsa vooluga saavad kõlarid hakkama. Helivõimendi ja kõlari võimsuse omavahelise ebakõla tõttu moonduvad kergematel juhtudel kõrgemad helid või suureneb aku tarbimine. Halvemal juhul lakkab autoraadio töötamast, kuna süsteemil on läbipõlemisoht.  

Valimisel tuleb jälgida raadiol tähistust  - RMS (Root Mean Square) ehk efektiivset  voolutugevust, mida pidevalt kõlarisse edastatakse. Kui on kirjas 4X60W, siis neli kõlarit ja igaüks peaks suutma vastu võtma  60 W. 

Tootjad armastavad välja tuua ka tippvõimsuse (PMPO - Peak Music Power Output) ehk milline on lühiajaliselt tugevaim võimsus, mida võimendi suudab edastada. Aga sellistelt me pikaajaliselt muusikat ei kuula ning kõlarit ei soovi koormata. Kui soovid võrrelda erinevaid seadmeid, siis võrdle RMSe  omavahel ja tippvõimsust tippvõimsusega.

Korduma kippuvad küsimused

Kas kõik autoraadiod sobivad iga autoga?

Armatuurlaual on kindel ava, kuhu raadio sobib. See seab piirid just seadme kõrgusele.

Mitu vatti võimsust peaks autoraadiol olema?

Tüüpiline võimsus on 200 W. Täpsema vastuse annab RMS näitaja.

Mis vahe on 1 din ja 2 din autoraadiotel?

Kõrguste  vahe, 1 din on 56 mm ja 2 dini 102 mm kõrge. ning mõlemad on 178mm laiad. 2 DIN raadiod tihti tulevad ekraaniga ja android süsteemiga.

Mitu kõlarit saab autoraadioga ühendada?

Tavaliselt neli, aga need on juba hõivatud sisseehitatud kõlarite poolt. Lisakõlari võimalus sõltub, kas on väljund selleks või mitte.

Kas uued kõlarid muudavad auto helikvaliteedi paremaks?

Tavaliselt neli, aga need on juba hõivatud sisseehitatud kõlarite poolt. Lisakõlari võimalus sõltub, kas on väljund selleks või mitte