Присоединись к SMART NET! Присоединись
Фильтровать Очистить ×

Фильтрация

Тип продукта
Совместимые производители
Система влажной уборки
Съемный ручной насос
Тип трубы
Труба всасывания пылесосов делятся на телескопические трубы и на складываемые штанги. Телескопические трубы удобны, так как дают возможность отрегулировать длину каждому человеку индивидуально. Складные трубы экономят место.
Совместимые производители Progress× Samsung×
Бренд Sencor×

в Категории «Пылесосы, чистящие устройства и принадлежности» ничего не найдено

Искать снова

Kuidas valida tolmuimejat?

Kellele ei meeldiks olla kodus, mis on hästi koristatud ja puhas ning just seepärast on tolmuimeja asendamatu abimees igas majapidamises. Heade tulemuste saavutamine on imelihtne, kui oled leidnud enda pere vajadustele ja soovidele vastava seadme. Selleks, et masinate laias valikus mitte pead kaotada, mõtle hoolega läbi, milliste omadustega seadet on just Sinu kodus vaja. Ja et otsustamist veelgi lihtsamaks teha, toome välja tehnilised näitajad ning muud olulised aspektid, mida uut kodumasinat soetades kindlasti silmas pidada.

Tolmuimeja tüüp

Alustame algusest. Tolmuimejate laiast valikust leiad erinevat tüüpi seadmeid, mis on nii oma disainilt kui ka kasutusalalt isenäolised.
  • Traditsiooniline tolmuimeja- standardsed või ka nö klassikalised masinad. Ratastel seadmega on lihtne liikuda ühest toast teise ning masina toru võimaldab ligi pääseda ka kõige kitsamatesse kohtadesse. Tagamaks erinevate pindade maksimaalne puhastustulemus saab kasutada erinevaid otsikuid. Seda tüüpi koduabilise suurimaks miinuseks on, et tema hoiustamine võtab palju ruumi.
  • Varstolmuimeja- võrreldes nii traditsioonilise kui ka robottolmuimejaga sobib seda tüüpi abiline kõige paremini mitmetasandiliste kodude jaoks ning treppidelt tolmu imemiseks. Tänu püstisele asendile on varstolmuimejat käepärane kasutada ning ka ruumi võtab ta vähem. Uuemad mudelid on kerged, liikuvad ja vaiksed, mis teeb koristamise eriti mugavaks.
  • Robottolmuimeja- Kui veel mõni aasta tagasi tundusid robotid pigem ulmevaldkonda kuuluvat, siis tänaseks on neist saanud populaarsed koduabilised, kes aitavad majapidamises igapäevaselt puhtust hoida. Omapäi toimetavad masinad on muutunud aja jooksul taskukohasemaks ja töökindlamaks. Nende suurimaks eeliseks on mugavus, sest peremehel tuleb vaid masin tööle panna  ning vaadata, kuidas ülejäänud töö usin abiline juba iseseisvalt ära teeb. Suurpuhastuseks tasuks siiski eelistada teist tüüpi seadmeid, mis on oma võimsuselt efektiivsemad. Samuti jääb robottolmuimeja hätta mitmetasandilistel pindadel ja treppide puhastamisel.
  • Käsitolmuimeja- kui soovide kiirelt ja mugavalt eemaldada mustust köögilaualt, nurkadest või mööblilt, siis on just käsitolmuimeja parim valik. Seade on väike ning kerge ja sobib ka suurepäraselt näiteks auto salongi puhastamiseks. Tegemist on siiski pigem lisaseadmega teist tüüpi masinate kõrval ja sageli on näiteks varstolmuimejate uuematel mudelitel käeseade põhivarustuses juba kaasas/olemas.
  • Aurupesur tolmuimeja- kaks ühes seade, mis ühendab endas aurupesurite eelised ja kuivmeetodil puhastava masina võimsuse. Sama ajaga saate põrandal puhtama tulemuse, sest lisaks tolmu imemisele puhastab masin pinna auruga, seda seejuures niiskeks jätmata.
  • Tööstuslik tolmuimeja- suuremate alade puhastamiseks on asendamatu kaaslane. Seda tüüpi masinad sobivad kõige paremini just keerulisemate ja suuremate koristustööde jaoks oma suure võimsuse ja mahuti poolest.
  • Tsüklontolmuimeja- erinevalt traditsioonilisest seadmetest korjab tsüklontehnoloogial masin mustuse spetsiaalsesse konteinerisse, mitte tolmukotti. Tsüklontolmuimejat on lihtne hooldada, kuid võimsuse poolest jääb ta siiski teistele alla.
  • Veefiltriga tolmuimeja- erinevalt standardsetest filterkotiga seadmetest kasutab veefilter töötamisel vee loomulikku toimet. Sisse tõmmatud mustus filtreeritakse veekeerise abil õhust ning suunatakse koheselt veemahutisse. Tulemuseks on puhas väljalaskeõhk, mis on sobilik ka allergikutele.

Tolmuimeja puhastusmeetod

Lisaks tüübile, erinevad seadmed teineteisest ka puhastusmeetodilt. Eristatakse järgmisi peamisi puhastusmeetodeid:
  • Kuivpuhastus – kõige standardsem meetod puhastuseks ning mustuse kogumiseks. Nagu ka nimi ütleb, võimaldab see puhastusmeetod töödelda kuivasid pindasid.
  • Märgpuhastus – seda tüüpi masinate konteiner on veekindel, võimaldades koguda mitte ainult kuiva aga ka märga mustust.
  • Pesemisfunktsioon – masinad, mis sobivad vaipkatete, mööbli või muude tekstiilide hooldamiseks ja sügavpuhastamiseks aga ka kõvade põrandapindade pesuks. Mugav seade, mis ühendab endas mitu head funktsiooni.

Tolmu kogumise tüübid

Uue koduabilise soetamisel on oluline jälgida ka tolmu kogumise meetodit, et valida just enda vajadustele ning tingimustele sobiv masin. Tolmu kogumise meetodilt eristatakse järgmisi tüüpe:
  • Tolmukotiga – kõige klassikalisem tolmu kogumise meetod, kus mustus korjatakse tolmukotti. Sellised masinad on kompaktsed, odavad ja kergesti kasutatavad, nõuavad jälgimist ja  tähelepanu, sest tolmukotid vajavad sagedast vahetamist või tühjendamist, olenemata, kas olete eelistanud ühekordseid või korduvkasutatavaid tolmukotte. Samuti on täheldatud, et koti täitumisel langeb seadme efektiivsus.
  • Veefiltriga - sisse tõmmatud mustus filtreeritakse veekeerise abil õhust ning suunatakse koheselt veemahutisse. Tulemuseks on puhas väljalaskeõhk.
  • Tsükloniline – tsüklontehnoloogial masin korjab mustuse spetsiaalsesse konteinerisse. Seda tüüpi koduabilist on lihtne hooldada kuid võimsuse poolest jääb ta siiski eelpool nimetatud masinatele alla.
  • Tolmumahuti/anum – tolmu kogumiseks on spetsiaalne konteiner, mille puhastamine on imelihtne. Tuleb vaid mahuti masina küljest vabastada ja tühjendada. Sellist tüüpi koduabiliste valitsev liider on robottolmuimeja, kuid laiast tootevalikust leiab ka teisi mudeleid.

Millist filtrit valida?

  • Kangast filter – nende suurimaks miinuseks on, et kangas kogub mustust ning seega kasutatakse sellist tüüpi filtreid järjest vähem.
  • Paberist filter - kangast filtritega võrreldes küll mõnevõrra tõhusamad, kuid siiski ei suuda paberist filter kinni hoida kõiki allergeene. Aja jooksul ummistab peentolm paberfiltrite poorid ja seadme võimsus väheneb.
  • HEPA filter – suudavad eemaldada kuni 99% tolmuosakesi, hallituseoseid, õietolmu, baktereid, mikroobe jms, mis on eriti oluline allergikute jaoks. HEPA filtreid on võimalik paigaldada lisaks ka õhuniisutajatele, pumpadele ja kuivatitele.  Parema tulemuse saavutamiseks tuleb kindlasti filtrit iga 6 kuni 12 kuu tagant vahetada.
  • S-klassi filter (High Efficiency Particulare Air) - tänu siksakikujulisele kokkuvoltimisele on filtri tööpind suurem ja nii suudab see kinni hoida kõik peenemad tolmuosakesed kui ka bakterid ning viirused.
  • Aktiivsöefilter – vältimaks peene tolmu ja orgaanilise ainete lagunemisel tekkivat ebameeldivat lõhna tasuks eelistada just seda tüüpi filtrit.

Tolmuimeja võimsus

Võimsuse juures eristatakse kahte tüüpi näitajat: mootori ja imemisvõimsust. Mootori võimsus  jääb vahemikku 1200 kuni 1600 W ja  näitab, kui suure ja millist tüüpi pindade puhastamiseks seade sobilik on. Väiksema majapidamise jaoks, kus vaipkatteid on vähe, võib 1200 W olla piisav. Kui aga pinnad on suuremad ja soovite vaipu ning muid tekstiile puhastada, tuleks valida suurema võimsusega mootor. Imemisvõimsus tekib mootori ja hästi lahendatud imemissüsteemi koosmõjul ja on ehk olulisemgi kui mootori võimsus. Et seadmes tekiks hea ning tugev õhuvool, tuleb jälgida, et seadme torus ja voolikus ei oleks teravaid nurki ega paindeid, otsikud oleksid valitud vastavalt pinnakattele ning tolmukott sobiks masinale.

Otsikud

Otsikud on üsnagi erinevaid ning igaüks on mõeldud kindla töö jaoks – riiuliotsik, nurgaotsik, mööbli otsik, otsik radiaatori puhastamiseks jne. Uut koduabilist soetades ära unusta tähelepanu pöörata, millised otsikud masinaga kaasas on ning need vastavad Sinu vajadustele.

Muud asjad mida silmas pidada

Lisaks kõigile eelpooltoodule ei tasuks unustada ka uut seadet soetades:
  • Energiaklass - energiamärgise puhul kehtib põhimõte, mida kõrgem tähis, seda ökonoomsem seade. Seega on kõige energiasäästlikumad masinad A+++ energiaklassiga.
  • Materjal – oluline on jälgida seadme korpuse ja rataste materjali – kummist rattad säästavad põrandat ja pehmest kummist korpuse ääred ei löö mõlke ega määri mööblit.
  • Müra – müratase sõltub masina valmistamise materjalidest, millest masin on valmistatud ning sageli mõjutab see ka seadme hinda. Väga vaiksed mudelid võivad olla kuni kaks korda kallimad. Tavapärase tolmuimeja müratase on umbes 80 dB, aga kindlasti leidub seadmete laias valikus ka vaiksemaid mudeleid.
  • Juhtme pikkus -  kindlasti jälgi seadme juhtme pikkust, sest sellest sõltub, kui suure ulatusega ala saad muretult ära puhastada ilma, et peaksid vahepeal pistikupesa vahetama. Kui eelistad juhtmevaba seadet on parim valik robot- või akutoitel seade.
  • Suurus ja kaal – eelista masinat, mis vastab Sinu vajadustele ja tingimustele, et puhastamine oleks mugav ja seadet lihtne hoiustada. Aga pea meeles, et kodumasina kaal ei ole alati otseses sõltuvuses tema suurusest, sest tootmisel kasutatakse erineva raskusega materjale. Kergemat masinat on küll lihtsam käsitleda, kuid raskemad on sageli kvaliteetsematest ja mürasummutavamatest materjalidest.
Tule ja vali endale soodsaima hinnaga tolmuimeja juba 26 novembril Mustal reedel! Must reede lööb k-rauta.ee’s paljud hinnad alla! Lai valik kodutehniakt, elektrooniakt ja palju muud super allahindlustega! Tule ja uuri lähemalt!

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim tolmuimeja?
Parim kodumasin on see, mis vastab soovidele ja vajadustele ning on hea hinna ja kvaliteedi suhtega. Meie laiast tootevalikust leiab omale meelepärase igaüks. Soodsad mudelid peavad samamoodi hästi vastu, kui neid õigesti kasutada ja hooldada.
 
Mis/millist tüüpi tolmuimeja koju osta?
Igal tüübil on oma eelised ja valik tuleks teha vastavalt oma vajadustele ning nõudmistele.
 
Mis tootjate tolmuimejad on kõige kvaliteetsemad?
K-rauta e-poes on müügil tolmuimejaid sellistelt tootjatelt nagu Kärcher, Philips, Samsung, Xiaomi, Miele, Bosch, Black & Decker ja Electrolux.
Igal tootjal on oma eelised, kuid valimaks endale sobiv mudel, tuleb lugeda klientide tagasisidet ja teha valik pigem oma vajaduste kui brändi põhiselt.
 
Kuidas valida tolmuimejat?
  1. Alusta tüübist – kas traditsiooniline, robot- või varstolmuimeja, neil kõigil on oma eelised.
  2. Mõtle läbi, millist puhastusmeetodit eelistad – valikus on kuiv- või märgpuhastusega ning ka pesevaid mudeleid.
  3. Kuidas masin mustust kogub? – sõltuvalt oma eelistustest saad valida mudeli, mis kasutab tolmukotti, -mahutit, veefiltrit või tsüklontehnoloogiat.
  4. Vali filter – õieti valitud filter aitab hoida kvaliteetset õhkkonda Sinu kodus.
  5. Hinda seadme võimsust ja leia endale sobiv mudel.
  6. Seadme kasutusmugavust silmas pidades ära unusta tähelepanu pööramast ka juhtme pikkusele, müratasemele ja seadme kaalule.
Milline on parim tolmuimeja koduloomadega koju?
Traditsioonilised tolmuimejad on lemmiklooma karvade puhastamiseks ühed parimad. Aga silmas tuleks pidada, et kõige odavamad mudelid ei pruugi olla hea valik, sest ummistuvad kiiresti ja nende efektiivsus langeb.