«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Кофейные аппараты, кофе, принадлежности

Предложения на этой неделе

Идеи и советы

Miks tasub kodus omada kohvimasinat? Töö juures on kohvimasin muutunud normaalsuseks - kolleegid kohtuvad ja jutustavad oma Latte või Espresso valmimist oodates. See on vaieldamatu osa kaasaegse töökoha kultuurist. Mõnikord naljatatakse isegi, et riigiasutused ei hakka tööle enne, kui kõik am...
Miks osta kohvimasinad koju? Kohv on kasulik. Ostke koju kohvimasinad ja nautige kosutavat jooki.   ...
Kohvimasinad – kuidas teha õige valik?
 
Mis võiks olla parem, kui üks tassitäis värsket hommikukohvi? Hea kohvi saladus on kvaliteetsed kohvioad ja täisautomaatne kohvimasin. Armastad lattet, espressot või cappuccinot – tänapäeva funktsionaalsed kohvimasinad saavad kõigega hakkama. Ja seda vaid ühe nupuvajutusega! Kuidas masin välja valida? Mõtle, kui palju sa kohvi tarbid ja kui funktsionaalset masinat vajad.
 
Kohvimasina tüüp
Kohvimasina valimisel pane paika oma eelistused ehk missuguseid kohvijooke sa kõige enam naudid. Erinevad kohvimasinad on erineva tehnoloogiaga:
 
  • Filterkohvimasinad – kõige levinum ja soodsam kohvimasina tüüp, mis vajab tassitäie kohvi valmistamiseks vaid vett, filterpaberit ja kohvipuru.
  • Kapselkohvimasinad – ühele tassitäiele vastav kohvi kogus on pandud spetsiaalsesse kapslisse. Filterkohvimasinaga võrreldes mugavam lahendus, kuna ei ole tarvis mässata filtrite ja kohvipuruga.
  • Poolautomaatsed kohvimasinad – kohv valmib jahvatatud kohvipurust. Hea variant neile, kes soovivad kohvivalmistamise protsessis ise kaasa teha.
  • Täisautomaatsed kohvimasinad – tass kohvi valmib täiesti automaatselt ehk masin jahvatab ise kohvioad, valmistab kohvi ning piimavahu.
 
Tasside kogus
Kohvimasinate võimekused on väga erinevad. Kui vajad korraga suures koguses kohvi, siis on seda kõige mugavam valmistada filterkohvimasinaga – suur kannutäis korraga. Kiirelt tegutseb ka täisautomaatne kohvimasin, mis suudab järjest valmistada täpselt nii palju tasse kohvi, kuni masinal puhastamise vajadus tekib. Paari tassi valmistamiseks sobib kenasti ka kapselkohvimasin.
 
Hooldus
Kohvimasina soetamisel mõtle kohe ka selle hooldamisele – mida mugavam seda parem. Soodsamad ja lihtsamad kohvimasinad on manuaalselt puhastatavad. See tähendab, et masina osad tuleb eraldi käsitsi puhtaks pesta. Kõige mugavam variant on täisautomaatne kohvimasin, mis on niiöelda laisale kohvisõbrale. Tuleb lisada vaid veidi puhastusainet või tablett, vajutada nuppu ning masin hoolitseb puhastusprotsessi eest ise.
 
Tarvikud
Kui armastad cappuccinot või lattet, aga masin ei ole piisavalt nutikas, et see automaatselt valmis teha, siis on vajalikud mõned tarvikud:
 
  • Piimavahustaja – eraldiseisev aparaat, mille abil saab piimavahtu valmistada ja kohvile juurde lisada.
  • Piimakülmik – spetsiaalne pisike külmik piimale, kohvimasina piimavoolik on mugavalt külmikus asuva piimapakiga ühendatud.
 
Vali sobiv kohvimasin
Espresso, cappuccino või latte – täisautomaatne kohvimasin valmistab sinu lemmikjoogi vaid ühe nupuvajutusega. Vali oma isiklik barista K-rauta kauplusest!