Присоединись к SMART NET! Присоединись
Фильтровать Очистить ×

Фильтрация

Автоматическая разморозка
Есть два вида системы разморозки в холодильнике – автоматическая и мануальная. Автоматическая система либо полностью не позволяет появляться наледи в холодильнике или постепенно заставляет его оттаивать. В случае мануального оттаивания, лед из холодильника нужно очищать самим (до этого отключив холодильник от электросети).
Возможность перенавесить двери
Этот параметр указывает на то можно ли изменить направление открывания двери. Полезная функция для небольших кухонь.
Тип управления
Различия механического, электронного или сенсорного управление холодильником. Механическое управление позволяет вам управлять холодильником при помощи рукоятки, электронная при помощи кнопок, сенсорное – прикосновений.
Дисплей
Класс энергоэффективности
Бренд Bomann×

в Категории «Холодильники» ничего не найдено

Искать снова

Kuidas valida parim külmik?

Külmkapp on kodumasin, ilma milleta me enam oma elu ette ei kujutaks. Selle masina ost pikaajaline investeering, sest korralikud külmikud kestavad kaua. Nii mõnelgi meist on vanaema juures alles veel veneaegne külmkapp, mis nurgas urisedes endast vahepeal märku annab. Loomulikult on selline vanem külmkapp kahtlemata üks suur elektri söödik ja energiasäästlikusest pole siin üldse mõtet rääkida.

Kui aga tulla tänapäeva, siis külmkappe on sadu erinevaid mudeleid, mille hulgast just see sobiv ja õige valida. Tegelikult pole aga lõppotsust väga raske teha. Tuleb valida sobiv kapi tüüp, õige suurus ja mõelda, mis lisafunktsioonid on need, mida te ka reaalselt kasutama hakkate.

Külmiku tüüp

Kui olete külmkappide kohta natukene lähemalt uurinud, märkate kindlasti, et neid leidub mitut erinevat tüüpi. Üldiselt on olemas viite erinevat tüüpi külmkappe:
  • Sügavkülmikuga üleval- sellistel kappidel asub sügavkülma osa üleval, nii on mugav toiduaineid sügavkülma panna, ilma et a kummardama. Tavaliselt on selliste kappide sügavkülmikud aga üsna pisikese mahutavusega.
  • Sügavkülmikuga all- kõige enamlevinud külmkapi tüüp. Sügavkülma osa on paigutatud kõige alla, eraldi ukse taga.
  • Ilma sügavkülmikuta- ka selliseid külmkappe on olemas. Kasutust leiavad nad majapidamises pigem teise külmkapina, kui sügavkülmik on eraldi olemas.
  • Side-By-Side külmikud- ehk kahepoolsed külmikud,mis näevad välja nagu tegemist oleks ühe suure külmkapiga. Tegelikult asub ühe ukse taga sügavkülma ala ja teise ukse tagant leiab tavalise külmkapi.
  • Veinikapid- spetsiaalsed külmkapid, mõeldud veini hoidmiseks. Sellised spetsiaalsed külmkapid  hoiavad täpset temperatuuri, et veini oleks võimalik serveerida ettenähtud temperatuuril.

Külmkapi suurus

Kui suur peaks olema aga üks hea külmkapp?  Mida suurem pere, seda suuremat külmkappi on vaja. Keskmisele neljaliikmelisele perele on sobiv  280- 350 liitrine külmik. Loomulikult paneb kapi suuruse paika ka köögi suurus ning tulevase külmiku asukoht. Eriti oluline on valida õige suurusega integreeritav külmik, et see kindlasti köögimööbli sisse peitu mahuks.
 
Ja mitte vähem tähtsam ei ole ka külmkapi kõrgus. Ausalt- lühematele inimestele on see isegi väga oluline. Pole just eriti mugav 200 cm kõrgusest külmkapist kõige kõrgemalt riiulilt asju kätte saada, kui enda pikkus on vaid 160 cm. Seega tuleb tunnistada, et ka minu külmkapp ei ületa 160 cm piiri, just mugavuse pärast. Muidugi leidub ka päris väikeseid külmikuid, mis sobivad ideaalselt kas suvekodusse või hästi väikesesse kööki.

Külmkapi sisemus: riiulid ja kastid

Paljudel külmkappidel on karastatud klaasist riiulid, sest need on ohutud ja kergesti puhastatavad.  Enamasti on kõik riiulid eemaldatavad ning ka riiuli vahesid annab muuta ja sättida vastavalt vajadusele. Olemas on ka võre- ja klaaskiust riiuleid. Kindlasti olete ka näiteks restoranis märganud veinikappe metallist või puidust riiulitega.

Lisaks riiulitele on sügavkülmaga kappidel olemas ka külmutuskastid. Need on väga mugavad, sest siis omate kõige paremat ülevaadet sellest, mis sügavkülmas peidus on. On ju vana teada tõde, et sügavkülmast leiab igasuguseid huvitavaid asju, mis kunagi suure kiiruga sinna pandud on. Teeb ju meele rõõmsaks, kui suure lihakäntsaka tagant piilub muhe jäätisetops.

Mida rohkem riiuleid on, seda parem ja lihtsam on sügavkülmas toiduained hoida. Sellisel juhul saab eraldi hoida nii liha, kala kui näiteks juurvilju ja jäätist.

Sulatussüsteem

Külmkappidel on kahte erinevat tüüpi sulatussüsteeme- automaatne ja käsitsi sulatamine. Automaatne on kahtlemata mugavam, sest siis jääb suur töö ja vaev  endal ära. Käsitsi külmkapi sulatamine on aga ajakulukas ja tüütu ettevõtmine.

Välimus

Mulle väga meeldib, et külmkappe leiab nii erineva disaini, värvi ja stiiliga. Kahtlemata on eriti ägedad retro stiilis värvilised külmikud, kuid paraku igasse kodusse need nii naljalt ei sobi. Sellepärast ongi kõige klassikalisemad kapid kas valged või roostevaba terase tooni. Muidugi leidub ka musta värvi külmkappe, mida on tõsi küll, pisut keerukam näpujälgedest puhtana hoida.

Müratase

Kõik, kellel paikneb magamistuba köögi lähedal, teavad kui oluline on see, et masin oleks vaikne. Seda õnneks üldiselt tänapäeva masinad ka on. Nad ei tee enam häirivat spetsiifilist müra mida vanemad külmikud suutsid alatase tekitada. Küll aga tasub uue seadme ostmisel enne erinevaid mudeleid ja nende müratasemeid võrrelda, sest kohati on vahed sama hinnaklassi toodetel päris suured.

Räägime rahast? Energiaklass ja külmkapi hind

Kui varasemalt ja vanematel mudelitel tuli jälgida seda, et seade võiks olla A klassist ning võimalikult paljude plussidega, siis alates 2021 aasta märtsist on toodetel uus ja lihtsam märgistus. Uus märgistus näitab seadme paiknemist skaalal A-G, kus A on kõige energiasäästlikum. Seega plussmärgita tooted on edaspidi: jahutus-külmutusseadmed, nõudepesumasinad, pesumasinad, televiisorid, lambipirnid ja lambid.

Selline märgistus on tarbija jaoks oluliselt lihtsam ja loogilisem, aidates nii raha elektriarvetelt raha säästa. Lisaks paneb selline süsteem tootjatele rohkem survet, toota võimalikult energiasäästlike masinaid. Seega edaspidi tasub valida A klassi märgistusega tooteid.

Külmkapi hinnad on aga väga erinevad, sõltuvad tootja firmast ja mudelist ning lisafunktsioonidest. Mida võimaluste rohkem on jääkapp, seda kõrgem on toote hind. Odavamad kapid on müügil alates 100 eurost, kallimad võivad maksta aga isegi 3000 eurot ja rohkem. Soodsamad külmikud ei pruugi olla alati halvemad, kuid neile ei pruugi leida erinevaid varuosasid, kui külmkapp peaks rikki minema. Tuntud tootjate masinatega aga üldjuhul sellist muret ei ole.

Lisafunktsioonid

Et seadme kasutamist võimalikult mugavaks teha on paljudel külmkappidel olemas ka erinevad lisafunktsioonid nagu:
  • Antibakteriaalne kate- tagab puhta ja hügieenilise toidu säilitamise keskkonna, mis ei lase erinevatel bakteritel katte pinnale koguneda ja paljuneda.
  • No frost- ehk ei lase külmkappi jäätuda ja tülikas käsitsi sulatamine ei ole sel puhul enam teemaks.
  • 0-tsoon- selles sektsioonis ja riiulil hoiab kapp 0 °C temperatuuri ja 50% niiskust. Tänu sellele säilivad toiduained nagu liha ja kala kauem värskena.
  • Värskuse tsoon- hea lahendus erinevate puu- ja juurviljade jaoks. See võimaldab hoida neid värskena, säilitades pikemalt kõik vitamiinid ja muud kasulikud omadused.
  • Puhkuserežiim- kui näiteks viibite pikemalt kodust eemal, kas siis reisil või suvekodus aitab selline režiim säästa energiat, ent hoiab toidu siiski värskena ega lase sel riknema minna.
  • Jää valmistaja- jäämasinaga külmkapp teeb ise jääkuubikuid, mida on võimalik kasutada maitsevee ja erinevate kokteilide valmistamisel.
  • Dispenser- hea lisavõimalus, mis aitab külmkapil puhastada ja jahutada tavalist joogivett.
  • Kiirkülmutamine-  see funktsioon alandab kiiresti ja oluliselt sügavkülmiku temperatuuri, et toimuks võimalikult kiire toiduainete külmutamine.
  • Kiirjahutus- jahutab külmkambri  lühikese aja jooksul, ilma et külmkapi enda üldine temperatuur langeks.
Peaaegu kõikidel külmkappidel on lisaks võimalus ise reguleerida seadme temperatuuri ning mõnedel külmikutel on olemas ka LED display. Lisaks leidub nutikülmikuid, mis on ühendatud WiFi võrku ja spetsiaalse rakenduse abil on võimalik näiteks reguleerida külmkapi temperatuuri, kontrollide jääteket ning sooritada isegi veatuvastust.
 
Kõige parema hinnaga külmikud leiate k-rauta Musta reede sooduspakkumiste aegu! Juba alates 26 novembrist algaval Mustal reedel on meil paljud tooted superhindadega!

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Mida jälgida külmikut ostes?
Kõige olulisem on vaadata masina suurust ja mahutavust. Seejärel tasub uurida kindlasti mis energiaklassi märgistust toode omab ja mis põnevaid lisafunktsioone see pakub.

Millised on parimad külmikud?
Parimad külmkapid on kahtlemata kvaliteetsed ja kestavad kaua. Üldiselt on ikka nii, et tasub valida tuntud tootjate hulgast, sest nii on kindel, et juhul kui tootega midagi peaks juhtuma, on garantii alati olemas ning saadaval on ka erinevaid varuosasid.

Milliste tootjate külmikud on parimad?
Tuntumad ja parimad tegijad turul on Indesit, Smeg, Beko, Samsung, Snaige, Whirlpool ja Electrolux.

Mis on uue külmiku keskmine eluiga?
Korraliku ja kvaliteetse külmkapi elueaks on keskmiselt 10- 13 aastat.

Millise energiaklassi külmik tasuks osta?
Alates sellest aastast on uus energiatarbimise märgistussüsteem, kus tooted on märgitud vastava tähega A-G, kus A on kõige energiasäästlikum. Kindlasti tasub soetada A klassi toode. Vanema märgistuse puhul tuleks osta külmkapp A võimalikult paljude plussidega, näiteks A+++.