Присоединись к SMART NET! Присоединись

Отопительные системы, техника климатического контроля

Предложения на этой неделе

Идеи и советы

ТОР-6 Каков лучший масляный радиатор этого года? Фото: Unsplash.com.   Наступили первые холода, и пора задуматься об отопительных системах. Даже если ваша система отопления прекрасна, все равно стоит быть готовым к неудобствам или временным решениям. Наиболее удобным и быстрым решением для обогрева...
Kuidas parmudest lahti saada? Foto: Erik Karits / pexels.com Enamus inimeste jaoks on suvi äärmiselt oodatud aastaaeg, kui lõpuks saab õues vabalt toimetada, päikest nautida ning tunda mõnu ühistest puhkehetkedest oma pere ja sõpradega. Need on hetked, mida meenutades ka kõige k...
Parim vererõhuaparaat: oluline vahend oma tervise jälgimiseks Foto: 1a.ee   Vererõhk on tervise ja heaolu vallas üks tähtsamaid näitajaid. Vererõhu regulaarne jälgimine on otsustava tähtsusega, kui tahta silma peal hoida oma südame-veresoonkonna tervisel, ennetada kõrgvererõhutõvega kaasaskäivaid tüsistusi ja üle...
Õhuniisutaja: milleks see hea on? Kes meist ei oleks kogenud ebameeldivusi, mis kaasnevad kuiva õhuga ruumis viibimisega. Eriti sageli võib seda kogeda kütteperioodi jooksul, kui muidu meeldiva õhustikuga ruum võib kiiresti muutuda ning sellest annab märku ka meie enesetunne: õhupuudus, ...
Millest lähtuda kliimaseadme valimisel?
 
Ahjuküte ja ventilaator on üsnagi eile päev. Tänapäeval hoolitsevad kodu kütmise ja jahutamise eest kliimaseadmed, sinu ülesanne on määrata vaid soovitud temperatuur. Kuidas aga kliimaseade valida? Turul on väga erineva võimsuse, kasuteguri ja energiatarbimisega seadmed. Sina lähtu valiku tegemisel oma kodu suurusest ning vali optimaalsete parameetritega seade, mis on võimalikult energiasäästlik. Kasulik sinu rahakotile!
 
Võimsus
Kliimaseadme valimisel lähtu selle võimsusest, mida mõõdetakse kilovattides (kW) ja kasutegurist (COP). Kasutegur näitab, mitu korda annab seade rohkem soojusenergiat suhtes kulutatud elektrienergiaga. Seadme tehnilises kirjelduses on COP väärtus arvutatud konkreetsetel tingimustel: +7°C välistemperatuuri ja +20°C sisetemperatuuri juures, kui seade töötab täisvõimsusel. Nende tingimuste muutumisel muutub ka seadme kasutegur.
 
Seadme tüüp
Valiku tegemisel kaalu, kas kliimaseade on vajalik lisakütteseadmeks või ruumide jahutamiseks, lähtu ka olemasolevast küttesüsteemist:
 
  • Õhk-õhk soojuspump – sobib lisakütteks, kui hoones on juba näiteks elektri- või ahjuküte. Sobib hästi avatud planeeringuga elamutesse, kuna muul juhul ei pruugi soojus teistesse ruumidesse levida.
  • Õhk-vesi soojuspump – hea lahendus hoonesse, kus on vesiküttesüsteem, millega saab seadme liita. Lisaks ruumide kütmisele võimaldab seade näiteks tarbevett soojendada.
  • Konditsioneer – põhifunktsiooniks on ruumide jahutamine. Nutikamatel mudelitel on liikumissensorid ja interneti teel juhtimise võimekus.
 
Paigaldamine
Enne seadme soetamist uuri põhjalikult selle paigaldamise nõudeid ja võrdle neid oma elamu võimalustega:
 
  • Elamu suurus, planeering, soojustus.
  • Asukoht, kuhu on võimalik seadme sisemine ja välimine osa paigaldada.
  • Missuguse kütteliigiga on vajalik seade kombineerida.
  • Kas eesmärgiks on ruumide kütmine või ka jahutamine.
 
Nõuanne: Lepi paigaldamine kokku spetsialistiga, kes oskab seadmele valida kõige efektiivsema asukoha.
 
Müratase
Kui soetad kliimaseadme eluruumidesse, eriti magamistuppa, siis vali võimalikult väikese müratasemega seade. Mürataset mõõdetakse detsibellides (dB), mida rohkem neid on, seda suuremat müra seade töötamisel tekitab. Esmapilgul võib see tunduda vähetähtis, kuid hakkab rolli mängima kohe, kui pumba sisse lülitad.
 
Vali sobiv seade
Vajad lisakütteseadet või hoopis jahutust – kliimaseadmed täidavad mõlemad eesmärgid, lihtsalt vali sobiv võimsus ja seadme tüüp. Kvaliteetsed seadmed leiad K-rauta kauplusest, uuri lähemalt!