Присоединись к SMART NET! Присоединись
Фильтровать Очистить ×

Фильтрация

Специальные предложения
Цена
Рекомендуемая площадь помещения, м²
Мощность, Вт
Чем больше потребляемая мощность, тем эффективнее устройство будет работать. Мощность может влиять как на степень интенсивности осушения, так и на то, помещение какого размера осушитель способен обработать.
Производительность сбора влаги, л/24 час.
Указано, столько литров воды осушитель способен собрать за сутки.
Специальные предложения ТОП товар×
Показывается: 2
Сортировать по:
Осушитель Camry CR 7903, 100 Вт
68,89 / шт.
Только онлайн
ТОП товар
Осушитель Camry CR 7903, 100 Вт
  • Мощность: 100 Вт
  • Объем водяного бачка: 1.5 л
  • Производительность сбора влаги, л/24 час.: 0.75
  • Рекомендуемая площадь помещения: 30 м²
Доставка
Самовывоз недоступен
Таблетки для сбора влажности Ceresit, 20 м², 900 г
14,99 / шт.

Продается шт.:
1 шт. – 0.9 кг, 1 кг – 16,66 €
ТОП товар
Таблетки для сбора влажности Ceresit, 20 м², 900 г
  • Семейство духов: Нейтральный
  • Вес: 900 г
  • Рекомендуемая площадь помещения: 20 м²
  • Номинальный срок эксплуатации: 3 месяц
Доставка
Самовывоз

Kuidas valida õhukuivatit?   

On palju räägitud, et õhuniisutaja on just see masin mida paljudes kodudes vaja läheb. Tegelikult käib sama jutt ka õhukuivatite kohta. See mis seade koju valida sõltub sellest kas teie kodus on kuiv või niiske õhk. Liiga kuiv õhk pole inimesele hea, sest see paneb nina kinni ja ei lase korralikult hingata. Liiga niiske õhk seevastu aitab kaasa bakterite vohamisele ja  hallituse tekkele.
 
Kuidas on lood õhukvaliteediga aga teie kodus? See saab selgeks kui viskate pilgu peale hügromeetrile. Hügromeeter on mõõteriist, mille abil mõõdetakse õhuniiskust. Suhtelise õhuniiskuse ideaalne tase on vahemikus 40-60%.

Kuidas valida õige õhu kuivataja?

Valige õige võimsusega masin, mis sobib oma näitajate poolest teie ruumiga. Olgu selleks ruumiks siis kas korter või kelder, kuid kui kuivataja pole piisavalt võimas, ei anna see soovitud tulemust.  Kui valite aga liiga võimsa seadme, siis kipuvad teie  elektriarved tarbetult suureks kujunema. Seega valige masin, mis vastab teie kodu ruutmeetritele. Võimsuse arvutamiseks on olemas lihtne valem : Toa ruumala ( laius x pikkus x kõrgus) x 3,5 ning saadud vastus ongi minimaalne võimsus, mis antud ruumi jaoks sobib.
 
Eluruumidesse  valige seade, mis ei kuivata automaatselt õhku alla 40%, sest nagu eelpool mainitud sai on ideaalne õhuniiskuse tase just 40-60% vahemikus. Kas teadsite, et liiga kuiv õhk mõjub halvasti ka mööblile, elektroonikale ja isegi toiduainetele, rääkimata siis inimese tervisest?
 
Õhukuivati hoiab ära ka bakterite liigse leviku. Igasugused pahalased ja bakterid vajavad elutsemiseks piisavalt niiskust. Mida kuivem on õhk, seda raskem on neil paljuneda. Kui õhuniiskus püsib alla 50% , ei suuda enamus baktereid enam poolduda ja sigineda.
 
Teine oluline asi mida jälgida on õhukuivati veepaak. Mida suurem on paak, seda mugavam on seadme kasutamine. Väga niiske ruumi puhul on väga tülikas väikest paaki iga natukese aja tagant tühjendamas käia. Kui soovite aga masina jätta pikemaks ajaks ilma järelvalveta tööle, peab seadmel olema kondenseeruva vee ärajuhtimise süsteem.
 
Valige alati õhukuivati millel on hügrostaatiline kontroll. See hoiab õhuniiskuse ruumis automaatselt stabiilsena. Vajadusel lülitab ennast sisse ning sobiva niiskustaseme saavutamisel lülitab masin ennast automaatselt tagasi välja. Jällegi väga mugav lahendus, sest ei pea enam ise koduse õhukvaliteedi pärast muret tundma ja vaeva  nägema.  Las masin teeb seda teie eest!
 
Õhufilter on oluline, sest imeb endasse ruumis ringlevat tolmu, õietolmu, ebemeid ja lemmikloomade karvu. Eriti hea on see mõeldes just allergikute peale, sest kui termomeeter hakkab näitama soojemaid kraade ja kevad koputab uksele, hakkab pihta üks suur õitsemise aeg. 
 
Allergikule on see väga keeruline periood, sest nina tilgub ja silmad sügelevad nii, et mõnel päeval on võimatu isegi õue jalutama minna. Seetõttu on hea tubane õhukvaliteet väga tähtis! Ka on oluline, et filtrit oleks võimalikult lihtne puhastada. Tegelikult on õhuniisutajaid lihtne hooldada, sest enamjaolt piisab kogu masina hoolduseks vaid filtri puhastamisest.
 
Kui soovite toas pidevalt värske õhu tunnet, tasub valida masin millel on ionisaator. Negatiivsed ioonid seovad ennast positiivsete ioonidega , mis ei lase neil enam ruumis vabalt ringi hõljuda ja muudavad seeläbi õhukvaliteedi värskeks. Ionisaator on väga kasulik ka allergikutele, sest negatiivsed ioonid segunevad hapnikuga ja õhus ringlev õietolm langeb lihtsamini pindadele, kus saab selle niiske lapiga ära pühkida.
 
Kuivati võimsus sõltub samuti selle tõhususest ja jõudlusest. Mida võimsam on masin, seda kiiremini teeb see oma töö ära ja muudab õhukvaliteedi paremaks. Koduste õhukuivatite võimsus on vahemikus 150–700 vatti. See kui palju elektrit masin tarbib sõltub suuresti ka sellest, kui niiske on ruum ning kui kiiresti taastekib niiskus ruumi.
 
Masinad on müügil päris erineva hinnaga. Leiab nii soodsamaid mudeleid mille hind on alates paarkümmend eurot, kui ka väga kalleid kuni mitu tuhat eurot maksvaid seadmeid. On selge, et väga odava raha eest kõige paremat masinat ei saa. Kui valida kuldne kesktee, siis leiab juba üsna asjalikud ja võimsad seadmed väga normaalse hinnaga.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Millised on parimad õhukuivatid?
Parimad õhukuivatid on valitud vastavalt eesmärgile, kus seda kasutama hakatakse. Parimad masinad on kvaliteetsed ning töökindlad. Ka ökonoomsus on suureks boonuseks.
 
Millised on parimad õhukuivatite tootjad?
Kindlasti on nimekamad tootjad just Standart, Trotec, Vaco ,Clean air optima, air & me ja Ceresit.
 
Kuidas arvutada, kui võimast õhukuivatit tuppa vaja?
Selle arvutamiseks on olemas spetsiaalne valem: Toa ruumala ( laius x pikkus x kõrgus) x 3,5.  Selle pisikese arvutuse vastus ongi minimaalne võimsus, mis antud ruumi jaoks sobib.
 
Kus kasutada õhukuivatit?
Kuivatit kasutatakse ruumis, kus on liigniiskus. Parim suhtelise õhuniiskuste tase on 40-60%. Kui hügromeeter näitab juba üle selle, on mõistlik hakata õhku masina abil kuivatama.
 
Mida jälgida õhukuivatit ostes?
Jälgige  seadme võimsust ja seda, mis suuruses ruumi jaoks see mõeldud on. Vaadake kui suur on masina veepaak ning palju voolu see tarbib . Alati võrrelge omavahel erinevaid mudeleid, et saaksite enda jaoks just parima valiku teha!