«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Занавески, жалюзи, шторы

Предложения на этой неделе

Идеи и советы

Rulood või ribakardinad: kumb valida? Silmitsed tühja akent, mis tuleks katta. Valikus on traditsioonilised kardinad akna ülaosast kuni põrandani või kaasaegsem ja vastupidavam lahendus. Kuigi klassikalised kardinad tõenäoliselt niipea maailmast ei kao, valivad paljud endale ribakardinad (ka r...
Kuidas mõõta akent õigesti, et saaksid endale paraja suurusega ruloo? Paljud inimesed arvavad, et ruloosid akende ette suudab paigaldada ainult spetsialist. Ta tuleb sinu koju, mõõdab aknaid hoolikalt ning siis ootad kolm nädalat kuni valitud materjalist valmistatakse rulood. Alles pärast seda naaseb spetsialist tagasi, puur...
Askeetlikkus ja ilu - Jaapani stiil interjööris Idamaade kultuur erutab meie meeli müsteeriumiga, üllatab minimalismiga ja inspireerib funktsionaalsusega. Hele palett, igasugused lisatarvikud, värvilised kangad - kõik need puuduvad Jaapani stiilist. Selle peamine eripära on askeetlikkus ja lihtsus. Jaap...
Hubane kodusisustus toob rõõmu pimedasse sügisesse Selles artiklis anname mõned näpunäited selle kohta, kuidas hõlpsasti ja odavalt värskendada interjööri, et muuta oma kodu mugavamaks ja hubasemaks. Näpunäited on kasulikud peamiselt üürikodus või vanemates majades elavatele inimestele. Sageli ei saa selli...
Kuidas valida sobivad aknakatted?
 
Kodu sisustamine on hea moodus lasta oma loovusel lennata! Kui käsil on kardinate valimine, siis millest lähtuda? Aknakatted on olulised sisustuselemendid, kuna need jäävad interjööris eriti hästi silma. Valiku tegemisel kaalu, kas eelistad pigem funktsionaalsust või panustad rohkem välisele ilule. Tekstiilist kardinad, rulood – valikut on absoluutselt igas stiilis kodusse!
 
Rulood
Rulood on mugavad ja diskreetsed aknakatted, mis ei paista interjööris silma. Valikuid on kaks – tekstiilist rulood ja kassettrulood:
 
  • Tekstiilrulood – väga lihtsasti paari kruvi abil paigaldatavad, universaalsed ja sobivad igat tüüpi akendele. Värvi- ja mustrivalik on väga lai ning hinnad soodsad.
  • Kassettrulood – ei sobi päris igat tüüpi akendele, kuid tänapäevastele plastikakendele on paigaldamine võimalik. Paigaldus vajab tekstiilrulooga võrreldes rohkem oskusi või isegi spetsialisti abi. Täispimendav tulemus ja koos rulooga akna avamise võimalus. Hinnaklass on tekstiilrulooga võrreldes krõbedam.
 
Päevakardinad
Kui soovid kodule hubasust lisada, siis romantilised õhukesed päevakardinad on selleks hea lahendus. Tooni ja mustri valimisel lähtu sellest, kas plaanid lisaks päevakardinatele ka külgkardinad paigaldada. Sellisel juhul eelista päevakardina puhul heledaid toone ja tagasihoidlikku mustrit. Kui päevakardinad saavad olema aga ainsad aknakatted, siis saad värvide ja julgema mustriga interjöörile särtsu lisada.
 
Nõuanne: Kardinate pikkuse valimisel veendu, et need oleksid vähemalt põrandani või veidi pikemadki.
 
Pimendavad kardinad
Päikeseliste ilmadega või valgetel suveöödel on pimendavad kardinad väga tänuväärsed. Täispimendav tulemus annab võimaluse rahulikku ööund nautida ka kõige valgemal jaaniööl. Paljudel pimendavatel aknakatetel on lisaks mürasummutavad omadused, mis blokeerivad häiriva tänavamüra. Pimendav kardin ei tähenda sugugi paksu tumedat tekstiili – valikus on ka heledaid erksavärvilisi kardinaid.
 
Putukavõrgud
Lisaks ruloodele ja kardinatele on oluline akendele paigaldada ka putukavõrgud. Kui varem tuli putukavõrk aknale naelte või kruvidega kinnitada, siis tänapäeva tehnoloogiad on oluliselt mugavamad. Saadaval on nii magnetiga putukavõrgud kui ka spetsiaalsed võrguga raamid. Sinul tuleb lihtsalt oma aknale vastav suurus välja valida. Paigalda putukavõrgud ja naudi rahulikku und värskes õhus!
 
Vali sobivad aknakatted
Eelistad funktsionaalseid ruloosid või romantilisi päevakardinaid – igasse kodusse leiduvad sobivad aknakatted. Vali kardinad K-rauta poest!