«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше
Показывается: 1 - 48 из 250
Сортировать по:
Goldbuch Baby First Step Blue 30x31/60
24,86 / шт.
Только онлайн
Goldbuch Baby First Step Blue 30x31/60
 • Ширина: 300 мм
 • Цвет: Синий
 • Тип фотоальбома : Клеящаяся
Goldbuch Little Mobile 30x31/60
19,00 / шт.
Только онлайн
Goldbuch Little Mobile 30x31/60
 • Ширина: 300 мм
 • Цвет: Песочный
 • Тип фотоальбома : Клеящаяся
Goldbuch Baby First Step Pink 30x31/60
24,86 / шт.
Только онлайн
Goldbuch Baby First Step Pink 30x31/60
 • Ширина: 300 мм
 • Цвет: Розовый
 • Тип фотоальбома : Клеящаяся
 • Максимальный формат фотографии, см: 10x15
Pildialbum DPP4-100P 10X15cm
Pildialbum DPP4-100P 10X15cm
 • Длина: 166 мм
 • Ширина: 120 мм
 • Цвет: Несколько возможных цветов/дизайнов, подбираются в случайном порядке
 • Тип фотоальбома : С кармашками
 • Максимальный формат фотографии, см: 10x15
Pildialbum laste, „Canpol“ 10x15, 160 foto
Pildialbum laste, „Canpol“ 10x15, 160 foto
 • Длина: 250 мм
 • Ширина: 195 мм
 • Цвет: Несколько возможных цветов/дизайнов, подбираются в случайном порядке
 • Тип фотоальбома : С кармашками
 • Максимальный формат фотографии, см: 10x15
Показывается: 1 - 48 из 250

Kuidas valida fotoalbumi?

Tänapäeval on igal mobiiliseadmel kaamera ja enamik pilte salvestatakse elektrooniliste seadmete mällu või internetiavarustesse. Kuid fotoalbumite loomise kihk ei ole siiski jäänud minevikku. Inimesed prindivad endiselt oma lemmikpilte paberkandjale ja lisavad neid albumi lehtedele või suurtesse fotoraamidesse.
 
Lehitseda lehekülgi ja vaadelda fotoarhiive tassikese kohviga on palju toredam kui lihtsalt jagada digitaalpilte sotsiaalvõrgustikus. Kui aga on käes hetk, mil teha poes valik parima albumi kasuks, siis on korraga kaalul mitmeid argumente. 

Albumi tüüp

Albumeid jaotatakse erinevatesse tüüpidesse selle järgi, kuidas on fotod neisse kinnitatavad. Lihtsaimad variandid on sellised, kus sees on tugevast paberist lehed ja fotod on sinna käsitsi liimitavad. See annab albumi kujundajale rohkem mänguruumi vastavalt sellele, kuidas soovitakse fotosid asetsema seada. 
 
Mugavam võimalus on soetada klassikaline album, kus on piltide jaoks spetsiaalsed kiletaskud ja mõnikord nende all ka koht märkmete riba jaoks, millele saab kirjutada olulise info või mälestuse antud foto kohta. Samuti saab fotoalbumeid liigitada nende otstarbe järgi- näiteks laste-, beebide-, pulma- ja perealbumid jms. Samuti on viimase aja trende silmas pidades valikus ka albumid polaroid piltide jaoks. 

Suurus 

Tänasel päeval on võimalik fotosid printida kõikvõimalikes suurustes ja albumi tootjad on selle võimalusega toote disainis arvestanud. Seega tasub valides läbi mõelda, millises formaadis pilte hoiustada soovite. Enamik fotoalbumeid on mõeldud traditsioonilise 10x15cm formaadi jaoks, kuid on olemas lahendusi ka 15x20cm ja isegi 30x30 mõõtmetele. 
 
Veebipoes on saadaval ka variandid suuremate alternatiivsete mõõtmete jaoks. Üksikud mudelid võimaldavad isegi A4 formaadis fotod albumisse panna (oluline näiteks pulmaalbumite koostamisel). Fotoalbumeid on valikus väga erineva kõrguse ja laiusega, sõltuvalt sellest, kui palju ja mis mõõdus pilte need mahutavad. 

Mahutavus

Sortimendis on nii suurema kui väiksema mahutavusega fotoalbumeid. Saadaval on 20-50 lehega fotoalbumeid, keskmised albumid on loodud 100-300 pildile, kuid on ka alternatiivseid variante nt 300-500 fotole. Liimitavad fotokogumikud on igas mõttes paindlikud, nii pildiformaadi kui -koguse osas. Nendesse saab iga kasutaja panna kasvõi segamini erinevas suuruses jäädvustused. 
 
Albumeid on mõõtmetelt nii suuremaid kui märkmikulaadseid, mida on lihtne ja mugav riiulitel hoiustada. Samuti peaks silmas pidama, et liiga rasket ja paksu albumit võib olla hiljem ebamugav käsitleda ja hoiustada. 

Kaante materjal ja albumi kvaliteet

Reeglina on soov pilte säilitada pikemalt ja arvestada tuleb rohkete vaatamiste ning mitmete sirvimistega läbi aegade. Seepärast on tervitatav kui album on piisavalt tugev ja kvaliteetsete kinnitustega, et kõigele sellele vastu pidada. Tähelepanu tasub pöörata albumi köitele, paberi paksusele ning kiletaskute kvaliteedile. 
 
Kvaliteetne fotoalbum kaitseb pilte mustuse ja veepritsmete eest. Tugevdatud plastikust või nahast kaaned ja läbimõeldud disain kestavad kaua ning aitavad väärtuslikke mälestusi teravana hoida. Tuntud toojad, nagu Polaroid, Fujifilm, Goldbuch, Poldom ja Victoria Collection, tagavad oma albumites alati kvaliteedi, seda nii odavamas kui kõrgemas hinnaklassis.  

Disain, välimus ja värv

Fotoalbumite disaine on ääretult palju ning igale maitsele ja eesmärgile vastavaid. Traditsioonilise stiili pooldajatele on turul olemas väga lihtsate ja minimalistlike  joontega variante. Samuti on tootjad mõelnud kõigile pulmafotode, beebipiltide ja ka teiste temaatiliste fotokogumite hoiustamisele- neil juhtudel on valikus kohase kujunduse või pildiga albumid. Isikupärasema disaini otsijate jaoks on näiteks Haba brändil pakkuda käsitööpaberist, kerge vitange hõnguga ja põneva köitega album kiirkaameraga pildistatud fotodele. 

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Millised on parimad fotoalbumid?
Parimad fotoalbumid on ajas vastupidavad, stiilse disaini ja piisava piltide mahutavusega. Kindlasti peaks silmas pidama ka fotode formaati ja kujunduseelistusi. 

Mis tüüpi fotoalbumeid on olemas?
Poodides on saaval peamiselt kahte tüüpi fotoalbumeid- kiletaskutega ja liimitavad. Esimesed on mugavamad kasutada ja säästavad pilte sõrmejälgede eest, teised jällegi paindlikumad ja jätavad loomingulist kujundamise ruumi. 

Millised on kvaliteetsed fotoalbumid?
Kvaliteetse fotoalbumi tunneb ära tugevate kaante ja kiletaskute järgi. Liimitavate albumite puhul viitab heale kvaliteedile hoolikas köide ja vastupidav paber. Samuti tasub tähelepanu pöörata usaldusväärsele tootjale. 

Kas polaroid piltide jaoks on eraldi fotoalbumit vaja?
Väga hea on polaroid piltide jaoks spetsiaalset albumit omada. See tagab, et need vastavad mõõtudele ja fotod on kindlalt hoitud. 

Mida jälgida fotoalbumit ostes?
Fotoalbumit ostes soovitame jälgida seda, kui palju fotosid see mahutab ning millises formaadis piltidele see mõeldud on. Seejuures ei saa unustada ka toote disaini. Muud argumendid on juba personaalse maitse-eelistuse küsimus.