Присоединись к SMART NET! Присоединись
Фильтровать Очистить ×

Фильтрация

Цена
Материал
Полиэстер - синтетический и прочный материал, который частично поглощается водой, которая, как правило, обозначается буквой Р, например P 600 D. Нейлон - синтетический материал, который может поглощать воду и обозначается буквой N, например N 420 D. Полиуретан (полиуретан) - синтетический материал, который не впитывает воду и обозначается буквами PU. Полипропилен - синтетический материал, который не впитывает воду и обозначается буквами PP. Кордура - Прочная ткань, которая используется в синтетических или натуральных материалах, чтобы можно было использовать ткань этой марки, ткани должны пройти стандарты. Буква D (денье) – Определяет тонкость волокна, чем число перед буквой D будет больше, тем тот же самый материал будет прочнее, например 600D. Буква T ( с английского языка thread count)-Определяет число потоков в конкретной зоне, чем чисто до T будет больше, тем ткань будет тяжелее и грубее, например 210T или 190T. Ripstop - Указывает, что ткань устойчива к разрывам. PF15 - Прозрачный материал полиуретана (PU). PF45 - Толстый прозрачный материал поливинилхлорида (ПВХ). PD350a, PS490, PS620, PD 900, PD620L - полиуретан (PU) материал с Поливинилхлоридным (ПВХ) покрытием. PS10, PS17, PS21, PS33, PS42R, PS17L - нейлоновый материал с полиуретановым (ПУ) покрытием. PS36C, PS620C - Материал Cordura с полиуретановым покрытием. DURAFLEX, Nexus-Прочные пластиковые пряжки. Hickor - полиэстер снаружи обеспечивает прочность полиуретан (PU) внутри обеспечивает водонепроницаемость.
Емкость, л
Вес, кг
Подходит для устройств размером, ″
Материал Поливинилхлорид (ПВХ)×
Показывается: 3
Сортировать по:
Рюкзак для ноутбука Promate Anti-Theft Backpack DEFENDER-16, черный, 14 л, 15.6-16″
59,90 / шт.
Только онлайн
Беспроцентный лизинг на 12 мес.
Новинка
Рюкзак для ноутбука Promate Anti-Theft Backpack DEFENDER-16, черный, 14 л, 15.6-16″
 • Цвет: Черный
 • Емкость: 14 л
 • Вес: 1.08 кг
 • Подходит для устройств размером: 15.6 - 16 ″
Доставка
Самовывоз недоступен
Рюкзак для ноутбука Sbox Nebraska NSE-922, черный, 15.6″
29,19 / шт.
Только онлайн
Рюкзак для ноутбука Sbox Nebraska NSE-922, черный, 15.6″
 • Цвет: Черный
 • Подходит для устройств размером: 15.6 ″
Доставка
Самовывоз недоступен
Сумка для ноутбука Lenovo ThinkPad Essential 4X41C12469, черный, 16″
35,22 / шт.
Только онлайн
Сумка для ноутбука Lenovo ThinkPad Essential 4X41C12469, черный, 16″
 • Цвет: Черный
 • Подходит для устройств размером: 16 ″
Доставка
Самовывоз недоступен

Kuidas valida parim sülearvutikott?

Igal sülearvutil ja tahvelarvutil peaks olemas olema spetsiaalne kott, millega seda vajadusel transportida saaks. Kott on oluline lisaks transportimise aspektile ka seetõttu, et see kaitseb masinat erinevate põrutuste ja ka kriimustuste eest. Ja need ajad, mill arvutikott nägi välja vaid tumedates toonides ja üksluine on tänaseks päevaks küll möödas!

Valige sülearvutikott vastavalt otstarbele ehk mõelge, kus ja kuidas te seda peamiselt kasutama hakkate. Kontoris tööd tehes on kompaktne süleri kott ideaalne, sest siis saate seda ajal kui ise arvutit kasutate, hoida näiteks riiulis või kapis. Kohvikus istudes ja tööd tehes on arvutikotist samuti abi, sest lisaks arvutile on seal hea erinevaid vajalikke töövahendeid hoida. Ja kui juba arvutikotiga linna peale lähete, siis peaks see kokku sobima teie stiili ja riietusega, just täpselt nii nagu käekott.

Sülearvutikotte on erinevat tüüpi

 • Seljakotid- on mugavad, sest seljakoti rihmad jaotavad koti raskuse ühtlaselt õlgadele. Need on ideaalseks lahenduseks, kui peate sülerit kaasas kandma pikkadel jalgsi kõnnitavatel teekondadel.
 • Käekoti tüüpi-  on lahtise ülaosaga ning sellised arvutikotid tagavad kiire juurdepääsu kõikidele vajalikele asjadele. Lisaks näevad need ka stiilsed ja ilusad välja ning vastavalt mudelile sobivad need nii naistele kui ka meestele.
 • Tavalised kotid- Sellistel kottidel on tavaliselt palju taskuid, sahtleid ning pisikesi panipaikasid ja organiseerimise võimalusi. Need on kõige enamlevinud ja neid leidub väga erineva disaini, suuruse ning värvitooniga.

Vali õige suurus!

Nii nagu on erineva suurusega sülearvutid on seda ka arvutikotid. Tavaliselt on märgitud koti suurus tollides, et teil oleks lihtne seda oma sülearvuti suurusega võrrelda.  Mida täpsemas mõõdus on kott arvuti suhtes, seda parem. Sellisel juhul püsib süler kotis turvaliselt paigal. 

Arvutikotil peab olema ka piisav polsterdus sülearvutitaskus ning pehme vooderduseda põhi ja seinad, mis omakorda sülearvutit kaitseb.  Samuti võiks kott olla veekindel või vähemalt niiskuskindel, et iga pisema vihmasaju korral see läbimärjaks ei saaks. Oluline element niiskuskindluse osas on ka tõmbeluku ja õmbluste kvaliteet.

Mõelge ka sellele, mida te lisaks arvutile veel kotis kaasas kandma hakkate. Ilmselgelt peab kotti mahtuma nii sülearvuti laadija kui ka näiteks arvutihiir või sülearvuti dokk. Kui kannate kaasas ka erinevaid dokumente, veenduge et ka nende jaoks on kotil olemas piisava suurusega sahtlid. Ikka selleks, et need ei kortsu ei läheks ja, et neid oleks kotist mugav üles leida.

Sülearvutite diagonaali suurused:

Tollid Sentimeetrid
12" 30,5 cm
13"
33 cm
14" 35,6 cm
15" 38,1 cm
16" 40,7 cm
17" 43,2 cm

Vali meelepärane ja kvaliteetne materjal

Kui kasutate arvutikotti igapäevaselt mängib väga olulist rolli just see, mis materjalist on toode valmistatud. Ebakvaliteetne materjal kulub kiirelt ning pleegib ka päikese käes laiguliseks. Ka koti rihmad peaksid olema pehmed, ent neil peaks olema samas piisav polsterdus, et kotti oleks mugav kas õlal või seljas kanda. Samuti peab olema võimalik rihmasid reguleerida enda pikkuse järgi parajaks.

Kõige populaarsemad on nailonist või mõnest teisest sünteetilisest materjalist kotid, sest need on tugevad ja vastupidavad. Boonusena on need ka ilmastikukindlad ja hoiavad vee ja niiskuse kotis olevast seadmest eemal.  Samuti on sünteetilise kanga värvitoonide valik lai. Nahast kotid on seevastu kallimad ja nõuavad ka pisut rohkem hoolt. Heaperemehelikult nahast kotti kasutades kestab see aga kaua ning näeb stiilne välja.

Lukud

Arvutikottidel on enamasti kõikidel olemas ka lukud. Mõned käekoti stiilis mudelid võivad olla ka vaid trukkidega, kuid need võivad olla ebaturvalisemad, kui lukkudega kotid.  Ja lukud peaksid kotil olema kindlasti kvaliteetsed ja vihmakindlad. 

Plastikust lukud kipuvad kiiresti katki minema ja seda alati kõige ootamatul ajal ja halvemas kohas. Ikka siis kui on kiiresti vaja arvutit kotist välja võtta või see sinna tagasi panna. Ja luku vahetamine läheb enamasti juba kallimaks, kui uus kott osta. Seega ärge soetage esimest ettejuhtuvat ja kõige odavamat arvutikotti. Kvaliteetne kott, kestab kaua ja kaitseb sinu arvutit, tasub eelistada tuntud brändide tooteid nagu :Targus, Dell, Lenovo jne.

Tegelikult ongi mõistlik valida oma arvutile kott just tootja järgi. Nii võite alati kindel olla nii selle kvaliteedis kui ka selles, et sülearvuti oma kotti kenasti ära mahub ning seal turvaliselt paigal püsib.

Enne lõpliku valiku tegemist piiluge ka K-Rauta veebipoodi, kus leiate mitmeid erinevaid sülearvutikotte ja teisi vajalikke tarvikuid oma sülearvuti kasutamiseks ning transportimiseks. Kas olete juba liitunud meie Smartnet kliendisüsteemiga? Kui veel mitte, siis tehke seda kindlasti, sest Smartnet liikmetele kehtivad alati erinevad suurepärased soodustused!

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas valida seljakotti sülearvutile?

Valige õiges suuruses kott- just see on kõige tähtsam.  Valesti valitud suurusega sülerikotis ei püsi arvuti kindlalt paigalt ning võib põrutada saada või sülearvutitasku jääb kitsaks ning seadet ei saa sinna paigutada. Ka materjalivalik mängib siin olulist rolli. Veenduge et sülearvutikott on ilmastikukindel. 

Kas sülearvutikotte peaks olema suurem kui sülearvuti?

Kott peaks olema täpselt paras. Kui kott on liiga suur, siis sülearvuti liigub kotis liial ja võib põrutada saada ja liiga väikse koti puhul ei mahu arvuti selle jaoks mõeldud taskusse. Küll aga võiks olla sellel veel taskuid ja sahtleid muude vajalike asjade hoidmiseks nagu: arvutihiir, rahakott, nutitelefon, laadijad ja dokumendid.

Miks on sülearvutikotid olulised?

Need kaitsevad seadmeid kui neid on vaja transportida. Lisaks on mugavam sülerit kaasa võtta koos kotiga, kui vaid niisama käes hoides. Kotti mahub lisaks sülearvutile ka kõik muu vajalik.

Kuidas teada kui suur on minu sülearvuti?

Selleks on mitu varianti. Näiteks mõõtke mõõdulindiga ära seadme suurus või vaadake oma sülearvuti mudeli tootekirjeldust või leidke selle mõõtude kohta lisainfot internetist. Tavapärased mõõdud on 13", 14" ja 15" tollised arvutid.

Kas sülearvutid vajavad ümbriseid?

Sülearvutid vajavad kindlasti transportimiseks ümbriseid. Nii on neid mugav igale poole kaasa võtta ning te ei pea muretsema kriimustuste pärast, mis seadmele transpordi käigus tekkida võivad. Osadele mudelitele on saadaval lisakaitseks ümbrised mis kinnituvad sülearvutile sarnaselt telefoni ümbristele.