Присоединись к SMART NET! Присоединись

Освещение

Предложения на этой неделе

Идеи и советы

Kuidas luua oma koju hubane ja asjalik Skandinaavia stiilis elutuba Foto: katja-rooke   Unsplash.com Mida tähendab üldse „skandinaavia stiil“?  Lühidalt – Skandinaavia stiil keskendub puhastele ja sirgetele joontele, see on minimalistlik, ent jääb esteetiliselt kauniks. See disain kerkis esile juba 1950ndatel aastate...
Disaininippe: väike magamistuba   Foto: albert-vincent-wu   Unsplash.com Kuidas teha nii, väike magamistuba ei koosneks voodist, (kassist) ja külakuhjast riietest ning muust kraamist, kus keegi selles segaduses ja hämaruses midagi üles ei leia ja üldse on masendav.  Järgnevalt jagam...
Kas avatud köök-elutuba on hea mõte? Foto: steven-ungermann   Unsplash.com Üks kuulus Eesti luuletaja ohkas kord, et „kui seda metsa ees ei oleks“, väiksemas elamises võtab aga teinekord ohkama, et „kui seda seina ees ei oleks“.  Köögis on kitsas, söömiseks peab igaüks lihtsalt oma tuppa ...
Magamistoa valgustid loovad toas õige meeleolu Foto: Mark Champs/Unsplash.com Valgusel on meie elus väga tähtis roll - lisaks päikesevalgusest sünteesitavale D-vitamiinile aitab ööpäeva vaheldumise valguse ja pimeduse rütm kaasa meie keha bioloogilise kella õigele tööle ning hea une kvaliteedile...
Valgustid kõikjale
Iga ruum vajab erinevat ja head valgustust. Meie rikkalikus valikus on kaasaegsed või retrostiilis valgustid nii kodu, aia kui ka töökoha valgustamiseks. Eluruumid muutuvad tunduvalt õdusamaks, kui lisada õigetesse kohtadesse lakke, seinale,  põrandale või lauale interjööriga kokkusobivaid lampe. Meeldiva hajutatud valguse saab süvistatud või suunatavate valgustite abil. Söögilaua kohale tasub paigutada mitmekohalised efektsed ripp- või kohtvalgustid. Töötamisel on asendamatud võimsad tööstusvalgustid ja prožektorid, mis muudavad ruumi eredaks. Moodsad õuevalgustid aitavad valgustada hoone fassaadi, terrassi, rõdu, siseõue ja aeda.

LED-  valgustid
Järjest enam võidavad populaarsust uue tehnoloogilise lahendusega valgusallikad, mis tõrjuvad välja aegunud hõõglampe. Valgus on silmale sõbralikum ja meenutab päevavalgust. LED- lampe toodetakse erineva kujuga ja sobiva sokliga „pirne“ saab edukalt kasutada senistes valgustites. Neil on olulisi eeliseid:

  • säästavad energiat
  • kiirgavad valgust, mitte soojust
  • on kauakestvad

Moodsad on ka elastsed LED- valgusribad, mis sobivad töötasapinna kohale, aktsentvalgustuseks mööblissse või pilku püüdvaks sisustuselemendiks. Järjest enam lisandub turule integreeritud LED- lampe. Selliseid kauakestvaid LED- plafoone on väga praktiline paigaldada kohtadesse, kus oleks muidu väga ebamugav läbipõlenud pirne vahetada.

Nutikad valgustid
Tehnikahuvilistele on pakkuda mugavusfunktsioonidega valgusteid, mida saab juhtida liikumisandurite, kaugjuhtimispultide või äppidega. Valgustite automaatne süttimine ja kustumine lisab turvalisust ja energiasäästu. Väga kasulik on valgustite hämardamine, aga lõbusad on ka dekoratiivvalgustid, kus saab muuta ka valguse värvust. Nii võib valida näiteks nutipirni või toreda laualambi lastetuppa.

Valgustid „Tee ise!“
Osavnäpud saavad lasta oma fantaasial lennata  ja valida siit ise sobivad komponendid lambi valmistamiseks. Suhteliselt lihtsa vaevaga saab koostada erilise lambi just enda maitse kohaselt või värskendada kulunud/ katkist valgustit.

Valgustus on oluline
Tehisvalgustusega ei maksa koonerdada. Rohkem valgust meie tavapärases hämaras kliimas mõjub paremini meeleolule ja ka tööd saavad erksa valguse toel paremini sooritatud. Pole vaja karta, et valgusteid saaks ülearu, igaks olukorraks saab valida õige lahenduse. Kaasaegsed valgustid, eriti LED- valgustid on energiasäästlikud ja hõlpsasti ümberlülitatavad. Ära koba pimeduses, leia endale meelepärane lamp, mis paneb ruumi ja tuju särama!