«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Освещение

Предложения на этой неделе

Идеи и советы

Kuidas elutuppa valgustust planeerida? Foto: Unsplash Moodne valgus elutoas koosneb mitmest erinevast valgusallikast Meie kliimas on valgust piisavalt vaid üksikutel suvekuudel. Samas mõjutab valgus väga tugevalt meie enesetunnet ja tuju ning kodudes tuleb võtta appi kunstvalgus. Veedame ...
Aiakujundus ideed ehk mida teha oma aiaga? Allikas: Marianne, Pexels.com Teil on aed, terrass või aianurk? Sellisel juhul olete õnnega koos! Suvekuid ja sooje ilmu on meie laiuskraadil võrdlemisi vähe. Kui päike paistab ja temperatuur on 25+, siis tuleb võtta viimast. Suveperioodil on a...
Parimad kodusisustus ideed Foto: Unsplash.com Mõne inimese jaoks on kodu sisustamine lihtne ja ta sobitab ühe nipsuga omanäolisi esemeid kokku. Siiski enamike jaoks on mõte sisustamisest ja disainist hirmutav ning remont tundub kallis ja aeganõudev. Tegelikult on mitmeid li...
Elutoa sisekujundus – lihtsad nõuanded ja nipid Foto: Pixabay.com Elutuba koos köögiga on kahtlemata iga kodu südameks. Unusta igav teleri ja diivani kombinatsioon, kaunis ja omanäoline elutuba pakub mõnusat lõõgastust pärast pikka tööpäeva või vastupidi meeldivat atmosfääri külaliste võõrustam...
Valgustid kõikjale
Iga ruum vajab erinevat ja head valgustust. Meie rikkalikus valikus on kaasaegsed või retrostiilis valgustid nii kodu, aia kui ka töökoha valgustamiseks. Eluruumid muutuvad tunduvalt õdusamaks, kui lisada õigetesse kohtadesse lakke, seinale,  põrandale või lauale interjööriga kokkusobivaid lampe. Meeldiva hajutatud valguse saab süvistatud või suunatavate valgustite abil. Söögilaua kohale tasub paigutada mitmekohalised efektsed ripp- või kohtvalgustid. Töötamisel on asendamatud võimsad tööstusvalgustid ja prožektorid, mis muudavad ruumi eredaks. Moodsad õuevalgustid aitavad valgustada hoone fassaadi, terrassi, rõdu, siseõue ja aeda.

LED-  valgustid
Järjest enam võidavad populaarsust uue tehnoloogilise lahendusega valgusallikad, mis tõrjuvad välja aegunud hõõglampe. Valgus on silmale sõbralikum ja meenutab päevavalgust. LED- lampe toodetakse erineva kujuga ja sobiva sokliga „pirne“ saab edukalt kasutada senistes valgustites. Neil on olulisi eeliseid:

  • säästavad energiat
  • kiirgavad valgust, mitte soojust
  • on kauakestvad

Moodsad on ka elastsed LED- valgusribad, mis sobivad töötasapinna kohale, aktsentvalgustuseks mööblissse või pilku püüdvaks sisustuselemendiks. Järjest enam lisandub turule integreeritud LED- lampe. Selliseid kauakestvaid LED- plafoone on väga praktiline paigaldada kohtadesse, kus oleks muidu väga ebamugav läbipõlenud pirne vahetada.

Nutikad valgustid
Tehnikahuvilistele on pakkuda mugavusfunktsioonidega valgusteid, mida saab juhtida liikumisandurite, kaugjuhtimispultide või äppidega. Valgustite automaatne süttimine ja kustumine lisab turvalisust ja energiasäästu. Väga kasulik on valgustite hämardamine, aga lõbusad on ka dekoratiivvalgustid, kus saab muuta ka valguse värvust. Nii võib valida näiteks nutipirni või toreda laualambi lastetuppa.

Valgustid „Tee ise!“
Osavnäpud saavad lasta oma fantaasial lennata  ja valida siit ise sobivad komponendid lambi valmistamiseks. Suhteliselt lihtsa vaevaga saab koostada erilise lambi just enda maitse kohaselt või värskendada kulunud/ katkist valgustit.

Valgustus on oluline
Tehisvalgustusega ei maksa koonerdada. Rohkem valgust meie tavapärases hämaras kliimas mõjub paremini meeleolule ja ka tööd saavad erksa valguse toel paremini sooritatud. Pole vaja karta, et valgusteid saaks ülearu, igaks olukorraks saab valida õige lahenduse. Kaasaegsed valgustid, eriti LED- valgustid on energiasäästlikud ja hõlpsasti ümberlülitatavad. Ära koba pimeduses, leia endale meelepärane lamp, mis paneb ruumi ja tuju särama!