Мойки высокого давления и принадлежности
Идеи и советы
Terrassi hooldus – kuidas ja kui tihti seda teha?
Foto: max-vakhtbovych Pexels.com
Terrass on natuke nagu koduloom – ta vajab armastust ja regulaarset hoolitsust ja poputamist, et olla parima tervise juures ja heas tujus. Halvas tujus terrass kipub hallitama, varbasse pinde ajama, kääksuma ja lausa k...
Kuidas valida kõige sobivam survepesur?
Koduses majapidamises on võimekas survepesur asendamatu abimees. Kui rohkem levinud otstarbeks on sõidukite pesemine, siis tegelikult on pesurite kasutusvõimalusi oluliselt rohkem. Hoonete fassaadi pesu, terrassi puhastamine, kõnniteede süvapesu – survepesuriga saab erinevad pinnad ideaalselt puhtaks. Pesuri valimisel tuleks lähtuda kasutusotstarbest ning vastavalt sellele valida sobiva võimsusega mudel.Survepesurite tüübid
Kuna süvapesu vajavad materjalid on erinevad, tuleb töö teostada vastava pesuriga, Liiga võimas survepesur võib õrnemaid pindu kahjustada. Samas väga tugeva parkunud mustuse eemaldamine ei pruugi madalsurvepesuriga tulemust anda.Kõrgsurvepesur
See on võimekas pesur, mille võimsus võib küündida kuni 6600 W. Võimsamate mudelite töörõhk on kuni 240 Bar ning maksimaalne veevooluhulk kuni 940 liitrit tunnis. Kõrgsurvepesurid suudavad võidelda ka kõige tugevama mustusega. Terve talv pesemata sõiduk, tugevalt määrdunud maja fassaad, süvapesu vajav terrassimööbel – võimas pesur eemaldab mustuse vaevata.
Madalsurvepesur
Nagu nimetuski ütleb, töötavad madalsurvepesurid väiksema survega. Nende võimsus on kuni 650 W, maksimaalne töörõhk kuni 70 Bar ning veevooluhulk küündib kuni 300 liitrini tunnis. Tegemist on kerge ja kompaktse pesuriga, mida on mugav kaasas kanda ja hoiustada. Õrna madalsurve vooluga pesur sobib ideaalselt õrnade pindade, näiteks matkasaabaste või määrdunud jalgratta, puhastamiseks.
Multifunktsionaalne akupuhastushari
Gardena tootevalikus on akupuhastusharjad, mis sobivad nii horisontaalseks kui vertikaalseks puhastamiseks. Mugavalt aku toitel töötava pesuriga ei pea muretsema juhtmete pärast, mis kipuvad töötamisel ette jääma. Rullhari sobib ideaalselt puidust terrasside ja kivist pindade puhastamiseks. Ketasharjaga saab puhtaks näiteks garaažiuksed ja aiad. Akupuhastushari pääseb ligi ka väga keerulistesse ja kitsastesse kohtadesse.
Millise kaubamärgi survepesur?
Survepesureid saab soetada erinevatelt tootjatelt, kuid nagu öeldud, on pesuri võimsus ja jõudlus efektiivsuse juures väga olulised. Kindlasti ei ole survepesur ka kõige soodsam, korralike kvaliteetsete mudelite eest tuleb välja käia paartuhat eurot. Keskmiselt jääb hind aga 500-1000 euro vahele.
Et tehtud investeering tasuks ära ning pesur kestaks aastaid, tuleb eelistada kvaliteetsemaid kaubamärke. Kärcher, Makita, Gardena, Bosch, Nilfisk – nende tootjate kvaliteeti saab usaldada. Saadaval on erineva võimsusega seadmeid, mida iseloomustab vastupidavus ja suurepärane jõudlus. Lisaks pakuvad mainitud tootjad häid garantiitingimusi ja kliendisõbralikku järelteenindust. Mõned populaarsemad tooted mainitud kaubamärkidelt:
Kaubamärk
|
Populaarsemad tooted
|
Kärcher
|
K 4 Classic, K 3 Power Control
|
Gardena
|
AquaBrush Compact, AquaClean
|
Bosch
|
Universal Aquatak, GHP 5-65
|
Makita
|
HW151, HW102
|
Nilfisk
|
Premium 190-12, MC 4M-160/620
|
Olulisemad spetsifikatsioonid
Pesuri valimisel tasub uurida põhjalikult toote andmeid ja tehnilisi näitajaid, et nende põhjal kõige sobivam seade välja valida:
- Võimsus (W) – survepesurite võimsus varieerub 45 W kuni 6600 W. Nagu näha, siis on võimsuste vahe väga suur. Mida võimsam on survepesur, suurem on selle tööefektiivsus ehk seda põhjalikumalt puhastab seade süvapesu vajavad pinnad.
- Maksimaalne töörõhk (Bar) – ka rõhk määrab ära pesuri efektiivsuse, kuna suurema rõhuga surutud veejuga suudab eemaldada tugevamat mustust. Seadmete töörõhk jääb vahemikku 5-240 Bar.
- Maksimaalne veevooluhulk (l/h) – näitab, mitu liitrit vett suudab seade ühe tunni jooksul väljastada. Suurte ja tugevalt määrdunud pindade puhul, nagu seda on terrassid, fassaadid ja aiad, on suurem veekogus töö kiirust silmas pidades oluline.
- Kõrgeim veetemperatuur (°C) – ka väljastatava vee temperatuur varieerub, see võib jääda 40-60 kraadi vahemikku. Nii, nagu pesumasina puhul, kehtib ka survepesurile loogika, et soojem vesi on mustuse eemaldamisel efektiivsem.
- Rõhu reguleerimisfunktsioon (jah/ei) – see muudab erinevate pindade puhastamise lihtsamaks. Õrnemate pindade jaoks saab valida väiksema rõhu, vastupidavast materjalist tugevate pindade süvapuhastamiseks kõrgema rõhu.
- Vooliku pikkus (m) – survepesurite soolikute pikkused jäävad 2.8-15 meetri vahele. Pikem voolik võimaldab suurel õuealal pesuriga mugavamalt töötada, kuna kaugemalasuvate aladeni pääsemiseks ei ole tarvis pesurit pidevalt nihutada.
- Kaal (kg) – seadme kaal mängib kõige suuremat rolli juhul, kui seda on tarvis tihti teisaldada. Kaal võib olla 1.2 kuni 44.8 kg, sõltuvalt mudelist.
Lisatarvikud
Kuna survepesurite tööpõld on lai ning neid saab kasutada väga erinevate pindade puhastamiseks, siis on igaks spetsiifiliseks tööks saadaval ka vastavad lisatarvikud.
Puhta veega pesemine ei ole alati efektiivne, seetõttu tasub valida spetsiaalsed pesuvahendid, mis mustusega võitlevad. Värvitud pindadele, klaasile ja plastikule on saadaval pöörlevad harjad, mille pöörlev ühenduslüli võimaldab puhastada ka keerulisemad kohad. Terrassi puhastamiseks on terrassiharjad. Sõidukite pesemiseks on spetsiaalsed autoharjad, mis eemaldavad mustuse tõhusalt, kuid on värvi vastu hellad ning ei kahjusta seda.