Присоединись к SMART NET! Присоединись
Фильтровать Очистить ×

Фильтрация

Цена
Длина, мм
Набор крепежей
Высота, мм
Ширина, мм
Тип обогревателя
Расход топлива, кг/час
Специальные предложения ТОП товар×
Показывается: 3
Сортировать по:
Газовый обогреватель Grunder PO-E04, 4100 Вт
75,00 / шт.
Зелёная цена
ТОП товар
Газовый обогреватель Grunder PO-E04, 4100 Вт
  • Тип обогревателя: Напольный
  • Мощность: 4100 Вт
  • Расход топлива: 0.109 - 0.298 кг/час
  • Подходящее топливо: Бутан, Газ, Пропан, Электричество
Доставка
Самовывоз
Радиатор KFA Armatura G500F, боковой, 573 мм x 640 мм
101,00 € / шт.
163,00 / шт.
ТОП товар
Радиатор KFA Armatura G500F, боковой, 573 мм x 640 мм
  • Длина: 640 мм
  • Ширина: 90 мм
  • Высота: 573 мм
  • Мощность: 896 Вт
  • Материал: Алюминий
Доставка
Самовывоз
Кронштейн Armatura Krakow – KFA, 0.2 мм x 0.02 мм x 0.05 мм, 2 шт.
2,35 / PK
Мин. количество заказа – 1 PK

Продается PK:
1 PK – 2.0 шт., 1 шт. – 1,18 €
ТОП товар
Кронштейн Armatura Krakow – KFA, 0.2 мм x 0.02 мм x 0.05 мм, 2 шт.
  • Материал: Металл, Сплав металлов
  • Покрытие: Оцинкованная
Доставка
Самовывоз

Kuidas valida keskkütte radiaatorit?

Radiaatoreid on müügil mitmeid erinevaid, kuid enne kui poodi tõttad, tuleb endale esmalt selgeks teha põhitõed. Nimelt jagunevad küttesüsteemid hoonetes järgmiselt: koht- ja keskküttesüsteemid. Kohtküttesüsteemid toodavad soojusenergiat samas ruumis, mida köetakse. Keskküttesüsteemid toodavad soojust aga mujal, näiteks katlaruumis või kaugküttekatlamajas.

Radiaatoreid ja konvektoreid võib jagada vesiküttel ja elektriküttel põhinevateks. Eluhoonete keskküttesüsteemides kasutatakse peamiselt teraspaneelradiaatoreid, ribiradiaatoreid ja konvektoreid. Ja just sellistest radiaatoritest me täna juttu teemegi.

Erinevat tüüpi keskkütteradiaatorid

Teraspaneelradiaatorid on populaarsed tänu oma soodsale hinnale ning oma suhteliselt neutraalse välimuse tõttu sobivad need igasse koju. Malmribiradiaatorid on seevastu aga kõige kallimad, kuid neil on suur soojusinerts. Paraku on aga jällegi sellised radiaatorid halvasti reguleeritavad.

Terasribiradiaatorid on suhteliselt sarnase disainiga nagu malmribiradiaatorid, kuid need on müügil oluliselt soodsama hinnaga ning neil on väiksem soojusinerts. Alumiiniumradiaatorid on ideaalseks valikuks aga juhul, kui ruume köetakse näiteks õhk-vesi soojuspumbaga või maasoojuspumba abil. Need säilitavad kõrgema soojusväljastuse ka madalamatel temperatuuridel võrreldes mõnda teist tüüpi radiaatoriga.

Allolevast tabelist leiad informatsiooni erinevate radiaatorite ning nende omaduste kohta:

Radiaatorite tüüp
Materjal
Soojusjuhtivus
Hind
Paigaldamise keerukus
Malmribiradiaator
Malm
Kõrge
Kõrge
Keskmiselt keeruline
Teraspaneelradiaator
Teras
Keskmine
Madal
Lihtne
Terasribiradiaator
Teras
Kõrge
Keskmine
Keskmiselt keeruline
Alumiiniumradiaator
Alumiinium
Kõrge
Keskmine
Lihtne

Õigesti valitud radiaator kütab kodu soojaks!

Radiaatori võimsus on selle kõige olulisem näitaja, et ruumi oleks võimalik mõnusalt soojaks kütta.  Radiaatori valimisel tuleb arvestada nii ruumi suurust, eelistatud toatemperatuuri ja ka hoone soojustust. Üldiselt soovitatakse arvestada 100 W võimsust ruutmeetri kohta. Seega, kui ruumi pindala on 20 m², on vajalik radiaator, mille võimsus on vähemalt 2000 W.

Siiski tuleks arvestada ka teiste teguritega nagu ruumi paiknemine, selle kasutusotstarve ning akende ja uste olemasolu ning nende asukoht. Näiteks kui ruum asub põhja pool, kus on tavaliselt külmemad tuuled ja madalamad temperatuurid, on vaja võimsamat radiaatorit, kui sama suurusega ruumis, mis asub hoone lõunapoolsemas otsas. Ja arvestada tasub muidugi ka sellega, et mida suuremad on aknad ja uksed, seda suurem on ka ruumi soojuskadu ning seda võimsamat radiaatorit on ruumi jaoks vaja.

Lisaks tuleks meeles pidada, et radiaatori tuleb paigaldada ja paigutada ruumi nii, et see oleks võimalikult efektiivne ja soojus jaotuks ruumis ühtlaselt. Seega peaks radiaator olema paigaldatud optimaalsesse kohta, eelistatavalt akna all ja nii, et radiaatori kohalt kiirgav soojus saaks ruumis vabalt liikuda.

Radiaatorite paigaldamine

Radiaatori paigaldamiseks on vajalikud kandurid, õhutuskork ja pimekorgid. Mõned tootjad lisavad need tarvikud juba radiaatori komplekti, aga kui neid radiaatoriga juba kaasas ei ole, saab vajadusel need eraldi  juurde osta.

Soovitav on paigaldada radiaatorile termostaat, mis võimaldab ruumi temperatuuri reguleerida ja nii säästa kütte arvetelt. Kui olemasolev torustik on korras, aga radiaator on ise amortiseerunud, on mõistlik valida selline radiaator, mis sobib ruumis olevate torudega ühendamiseks. Selleks vaata üle vana radiaatori ühenduskohad ja selle paiknemiskõrgus.

Miks üldse eelistada keskkütet elektriküttele, kas keskkütteradiaatoritega on soodsam kütta?

Keskkütte eeliseks võrreldes elektriküttega on tavaliselt soodsam hind ja tõhusam soojuse jaotumine. Näiteks võib tuua kortermaja, kus on nii elektri- kui ka keskküte. Elektriküttel on küll madal investeerimiskulu, kuid sellest hoolimata on elektriküttega korterite küttearved palju kõrgemad kui keskküttega korterite omad. Keskkütte kasutamine on soodsam, sest kütteenergia hind on madalam kui elektrienergia hind ning keskküttesüsteemis kasutatakse tavaliselt energiasäästlikke lahendusi, nagu näiteks reguleeritavad termostaadid, et tagada optimaalne soojuse jaotus kogu ruumis.

Loomulikult võivad ka keskküttesüsteemi kulud varieeruda sõltuvalt hoone tüübist, piirkonnast, hoone vanusest, kütte hinnast ja mitmetest muudest teguritest, kuid üldiselt on keskkütte kasutamine enamikul juhtudel soodsam kui elektrikütte kasutamine.

K-Rautast leiad kõik vajamineva oma küttesüsteemi ehituseks ning uuendamiseks. Tule ja tutvu valikuga veebis ning telli vajaminev kaup mugavalt koju!