Присоединись к SMART NET! Присоединись
Фильтровать Очистить ×

Фильтрация

Цена
Диаметр, см
Подходит для батутов с диаметром, см
С защитной сеткой в комплекте
Тип детали для батута Защита на пружины×
Показывается: 5
Сортировать по:
Защита, 305 см
71,50 / шт.
-10% C КОДОМ
Защита, 305 см
  • Тип детали для батута: Защита на пружины
  • Подходит для батутов с диаметром: 305 см
Доставка
Самовывоз
Защитные чехлы для пружин батута Berg Champion FlatGround, 380 см
439,00 € / шт.
549,00 / шт.
Только онлайн
SMART LEASING 10
Беспл. доставка
Защитные чехлы для пружин батута Berg Champion FlatGround, 380 см
  • Диаметр: 380 см
  • Тип детали для батута: Защита на пружины
  • Подходит для батутов с диаметром: 380 см
Доставка
Самовывоз
Защита, 366 см
81,90 / шт.
-10% C КОДОМ
Защита, 366 см
  • Тип детали для батута: Защита на пружины
  • Подходит для батутов с диаметром: 366 см
Доставка
Самовывоз
Защита, 427 см
102,00 / шт.
-10% C КОДОМ
Беспл. доставка
Защита, 427 см
  • Тип детали для батута: Защита на пружины
  • Подходит для батутов с диаметром: 427 см
Доставка
Самовывоз
Защитные чехлы для пружин батута Enero, 244 - 252 см
53,90 € / шт.
59,90 / шт.
-10% C КОДОМ
Только онлайн
Защитные чехлы для пружин батута Enero, 244 - 252 см
  • Тип детали для батута: Защита на пружины
  • Подходит для батутов с диаметром: 244 - 252 см
Доставка
Самовывоз

Batuudid - Kuidas teha parim valik? 

Kevad see värskendav ja rõõmus aeg. Aeg millal tahame kõik järjest rohkem õues olla ning nautida esimesi soojendavaid päikesekiirekesi, mis nii hellalt meid paitavad. Eriti on seda aega oodanud lapsed, kes on pikkadest ja pimedatest talveõhtutest nii väsinud. Kindlasti on neil pisikestel energiat ülearu, mida oleks tore kulutada sellise vahva asja peal nagu seda on batuut.
 
Pole last kellele ei meeldiks batuudi peal hüpata. Need hoovid kus on batuut- kostub päris tihti laste naeru ja kilkeid. Ja mis saaks olla veel vahvam, kui õue peal on asi, mis toob lapsed nutiseadme tagant ära värsket õhku hingama. Ja mitte ainult- batuudi peal hüppamine on tõeline sport. Kes ei usu- tasub järgi proovida. See võtab korralikult võhmale.

Missugust batuuti valida?

Batuute on müügil erinevaid ja enne lõpliku otsuse tegemist, tasub teha pisut eeltööd. Ikka selleks, et koju kõige sobivam hüppealus leida. Üldiselt leidub neid kolme erinevat tüüpi:
  • Jalgade peal seisev- kõige levinum meie aedades. Kahtlemata on see ka kõige soodsam ning kõige suurema toote valikuga batuuditüüp. Neid on ka suhteliselt lihtne paigaldada, kuid enamasti läheb selle jaoks ikkagi kahte inimest vaja ja seda just raami kokku panemiseks. Muidugi on kahekesi ka vedrusid oluliselt lihtsam ja kiirem paigaldada. Sellised batuudid tuleb aga kindlasti maa sisse kinnitada, üldiselt on neil kaasas ka vastavad kinnitusvahendid. Kui seda ei tee, võib suurem tuul batuudi lendu viia ning paraku on juhtunud seetõttu väikelastega nii mõnigi suurem õnnetus. Seega – ohutus eelkõige!
  • Maapealne – sellist tüüpi hüppelaud pole just väga laialt kanda kinnitanud. Eks need on muidugi kallimad ja oluliselt keerulisem on neid paigaldada, sest vajavad korraliku ettevalmistust. Nimelt tuleb paigaldamiseks kaevata maa sisse auk, kuhu batuut sisse asetatakse. Loomulikult on sellised tooted oluliselt ohutumad pere pisematele, sest oht batuudilt maha kukkuda on olematu.
  • Täispuhutav- iga lapse unistus. Selliseid batuute leiab igas suuruses ja kujuga. Osadel on lisaks hüppamise võimalusele küljes ka liumäed ning bassein. Ka sellist tüüpi hüppealused tuleb kindlasti kinnitada maa sisse vastavate vahenditega.

Kui suur peaks see olema?

Õige vastus oleks, et täpselt nii suur kui te ise soovite. Valikus on nii väiksemad kui ka 2m, 3m  ja 4 m suurused batuudid. Küll aga tuleb tegelikult vaadata oma koduhoov üle kriitilise pilguga, et kuhu hüppealust on võimalik üldse paigaldada. Batuudi aluseks ei sobi asfalt, betooni või kividega kaetud pinnad ja seda just seetõttu, et vältida suuremaid vigastusi kui peaksite batuudilt kukkuma. Maapind peab olema tasane ning ideaalis ei tohiks läheduses olla ei puid ega põõsaid.  Ohutusalaks tuleks arvestada vähemalt kaks meetrit igast küljest.
 
Teine oluline asi mida jälgida on kandevõime. Üldiselt on nii, et mida suurem on batuut, seda parem on ka selle kandevõime. Headel ja kvaliteetsetel batuutidel on see üle 100 kg inimese kohta. Kõige levinum on siiski kolme kuni nelja meetrine batuut.

Missuguse kujuga eelistada?

Kõige tavalisem batuut kodukasutajale on kindlasti ümmarguse kujuga. See on soodsam ning algajale oluliselt ohutum. Lisaks on ümmarguste hüppealuste tootevalik palju suurem ja neid leidub väga erineva disainiga.
 
Neljakandilised seevastu on mõeldud peamiselt professionaalidele. Kandilise batuudi vedrustus annab hüppajale oluliselt suurema tõukejõu ning ka hüpped on palju jõulisemad. Seepärast pole sellised tooted mõeldud laste jaoks, kes võivad enda võimeid kõvasti üle hinnata ja seetõttu päris valusalt kukkuda.

Kuidas on lood ohutusega?

Kahtlemata on hüppamine lõbus ning tihtipeale teeb see lapsed väga ülemeelikuks ja iga hüppega muutuvad nad järjest enesekindlamaks. Mis ongi väga tore, kuid kahjuks kipub kaduma ka ohutunne. Et hüppamine meie pisikestele sõpradele võimalikult ohutuks teha on batuutidel olemas ka turvavarustus:
  • Pehmendused- katavad batuudi vedrusid ning tänu nendele puudub oht hüpates vedrude vahel maanduda.
  • Turvavõrk- ei lase batuudilt maha kukkuda, kui mõni hüpe peaks pisut valesti minema. Enamustel batuutidel on turvavõrk juba komplektis sees. Kui see aga nii ei ole, saab seda alati eraldi juurde soetada.
  • Hüppaja kaal- jällegi oleme tagasi kaalu juures. On väga tähtis , et ei ületaks sellele tootele mõeldud maksimaalset lubatud kaalu. Ainult sellisel juhul on kindel, et batuudil hüppamine on ohutu. Maksimum kandevõime leiate toote infolehelt.
Ja kõige olulisem on see et batuut tuleb kokku panna vastavalt juhendile ning kinnitada see ka õigesti maapinnale. On palju juhtumeid , kus batuudid koos lastega nende peal on tuule alla võtnud ning õhku tõusnud. Nii mõnigi neist on lõppenud kahjuks väga kurvalt.
 
Teine oluline asi- batuudil peaks ideaalis hüppama üksinda.  Muidugi on seda laste puhul väga keeruline saavutada, sest koos hüpata on ju kordades lõbusam.

Kas seda on väga keeruline kokku panna?

Aus vastus- ei ole väga keeruline, aga juhendit tuleb järgida. Üldiselt läheb selle paigaldamiseks vaja kahte inimest, sedasi on töö kiirem ning oluliselt mugavam. Eriti just mis puudutab raami kokku panemist ning vedrude paigaldamist. Vedrude paigaldamine nõuab ka pisut rohkem jõudu.
 
Teine asi on aga batuudi talveperioodiks kokku panemine. Paraku on nii, et meie kliimas ei soovitata seda talvel õues hoida, kui tahame et kvaliteet säiliks ning ka uuel aastal oleks see hüppamise jaoks sama ohutu kui ostes. Seega tasub soetada toode, mis on kokkupanduna võimalikult kompaktne.

Kuidas on lood kvaliteedi ja vastupidavusega?

Eks kõik me loodame, et batuut kestab kaua ja on võimalikult pika kasutuseaga. Ja eks tihtipeale kipub see nii olema, et mida kõrgem on hind seda parem on toote kvaliteet. See ei pea küll alati paika, kuid kallimate toodete puhul on kasutatud üldjuhul paremaid materjale, mis omakorda on tugevamad ja vastupidavamad. Lisaks on tuntud firmade toodetele võimalik osta eraldi ka tarvikuid ja varuosasid.
 
Batuudi raam võiks olla toodetud galvaniseeritud terasest, mis ei lähe nii kergelt roostetama. Kvaliteetne raam tagab ka korraliku stabiilsuse ja on ohutu. Ka vedrud peavad olema korralikud, sest hüppe kvaliteet sõltub vedrude enda kvaliteedist. Ka hüppepinna materjalile tasub rõhku panna- see peaks olema samuti kvaliteetsest materjalist, niiskuskindel ning UV kaitsega, et päike toodet ei kahjustaks.

Kas nende jaoks leidub ka lisatarvikuid?

Kahtlemata on batuutidele mõeldud ka erinevad batuutide lisad, mida on võimalik juurde soetada. Näiteks on olemas vihmakate, mis kaitseb hüppealust vihma eest. Erinevad redelid, mis on suureks abiks lastele, et batuudile ronida. Vedrude katted, mis tagavad selle, et ei oleks võimalik vastu vedrusid hüpata ning haiget saada ja võrk, mis püüab hüppaja kinni, kui peaks kogemata batuudilt maha hüppama.  Osadel batuutidel on olemas isegi korvpallirõngad.
 
Seega, kui ostate- siis ostke kvaliteetne batuut, kui vähegi võimalik siis juba koos turvavõrgu ja muude ohutust tagavate lisadega. Kahjuks ei pruugi odav alati olla hea ning pisut rohkem raha välja käies panustame me kvaliteetsesse ja ohutusse tootesse.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim batuut?
Parim toode on kvaliteetne ja valitud õige suuruse king kandevõimega. Kindlasti tasub investeerida ka turvavarustusse kui neid komplektis kaasas ei ole.
 
Millised on parimad batuutide tootjad?
Tuntumad tootjad on Home4You, Tesoro, inSPORTline, GSD ja Evelekt
 
Kumb on parem kas maapealne või jalgadel batuut?
Kindlasti on parem maapealne variant, eriti siis kui peres kasvavad väikesed lapsed, sest sellel puudub batuudilt maha kukkumise oht. Sageli pole aga võimalust paigaldada maapealset varianti. Sel juhul tuleb soetada jalgade peal seisev hüppealus koos vastava ohutusvarustusega.
 
Kui suur batuut lapsele osta?
Vaadata tuleb kindlasti toote kandevõimet, ehk lubatud maksimaalset hüppaja kaalu. Lapsed aga kasvavad ning pisem hüppealus võib jääda peagi liiga väikeseks.
 
Mida jälgida batuuti ostes?
Jälgida tuleb toote kandevõimet, kvaliteeti, ohutust ning lisatarvikute olemasolu.