Присоединись к SMART NET! Присоединись
Фильтровать Очистить ×

Фильтрация

Условия использования
Поверхность двери Профилированный со стеклами×

в Категории «Двери и дверные коробки» ничего не найдено

Искать снова

Sise- ja välisuksed majale- kuidas valida?

Uue ukse ostmine võib esmapilgul tunduda nii lihtne.  Tuleb vaid välja valida sobivas mõõdus ning meelepärase disainiga välisuks ning see majale ette panna. Töö kiire ja korralik! Kui te tõesti nii arvate, siis te paraku eksite. Isegi nii lihtne asi nagu seda on välisukse valimine, võib kohati tunduda kui teadus omaette. Siinkohal proovime teile abiks olla ning anname mõned head vihjed selleks, et saaksite oma kodule ette just teie jaoks sobiva välisukse või välisuksed.

Ostes välisuksed majale, tee eelnevalt korralik mõõtetöö ära

Number üks tegevus on välja selgitada see, mis mõõtmetega ust te vajate. Selleks mõõtke ära oma praeguse ukselengi pikkus, laius ja sügavus. Kui vahetate välja vaid ukse ning leng jääb samaks, mõõtke ära vana ukse pikkus, laius ja sügavus. Ja nii nagu vanasõnagi ütleb et: " Kümme korda mõõda ja üks kord lõika".  Uut ust ostes tasub kindlasti talitada nende tarkade sõnade järgi!  

Välisukse materjal

Kuna me elame siin maakeral piirkonnas, mis on õnnistatud koguni nelja erineva aastaajaga ning kolm neist kipuvad olema veel eriti jahedad, siis on maja välisukse soojapidavus väga oluline. See kui hästi maja välisuks sooja peab, sõltub palju ukse valmistamise tehnoloogiast ning materjalist.

  • Klaas- klaas on imeilus materjal ja kahtlemata on klaasist uksed kenad ja soliidsed. Kuna klaas on läbipaistev, siis laseb see väga hästi valgust ruumi sisse, muutes nii ka pimedama ja süngema koridori taas helgeks ja ilusaks. Klaasi halvaks omaduseks on aga selle vähene soojapidavus.  Mida rohkem on uksel klaaspinda, seda rohkem peate arvestama sellega, et uks ei hoia sooja.
  • Teras ja metall- selliseid uksi peetakse väga kuluefektiivseks ja praktiliseks. Nimelt on metalluksed väga turvalised, pakkudes nii maksimaalset kaitset varaste või sissetungijate eest.  Sellised uksed sobivad ideaalselt nii korterile kui ka eramule. Sõltuvalt ukse tootjast ja mudelist võivad metalluksed maksta paarsada eurot või isegi kuni mitu tuhat eurot. Millest siis selline hinnavahe? Peamine põhjus on toote kvaliteet ning selle soojapidavus. Loomulikult mängib ka brändi nimi hinna kujunemisel olulist rolli, kuid soojapidavus on kindlasti asi mida tuleb ka kalli brändiukse puhul jälgida.
  • Puit- on kahtlemata hea ja klassikaline valik. Puidust uksi on müügil mitmeid ning ka disaini ja värvitoonide valik on väga lai. Kui valite aga ukse, mis ei ole eelnevalt töödeldud, saate selle soovi korral ise meelepärase värviga üle võõbata.

Välisukse disain ja värvitooni valik

Veel mõelge, et kus kohas uks täpselt paikneb. Kas sinna paistab peale ka palju otsest päikesevalgust? Kui nii, siis päikesepoolsete uste puhul on mõistlik valida võimalikult hele toon. Nimelt neelab tume värv rohkem soojust ning suur temperatuuri kõikumine võib kahjustada nii ukse funktsionaalsust kui ka välimust. Kui soovite ikkagi tumedat ust, on abiks näiteks varikatus, mis ei lase otsestel päikesekiirtel uksele langeda.

Uksed on müügil aga väga erineva viimistlusega ning vajadusel saab neid ka ise värvida. Konservatiivsema maja üldilme puhul valige uksetoon, mis on sarnane akende toonile. Välisuks ei pea olema üks ühele mõne teise samas hoones oleva uksega, kuid nende stiil võiks siiski olla sarnane. Kui soovite aga pilkupüüdvat välisust, siis valige särav värv, mis on lisab maja värvile kontrasti. Kui soovite aga koridori või esikusse lasta pisut enam päevavalgust, valige klaasiga uks.

Veel tasub teada, et maja välisukse puhul pole uksepoolsus hiljem vahetatav. Seega mõelge kohe ukse ostmist, kuhu poole ja kuidas uks avanema hakkab:

Poolsus
Väljapoole avanevad välisuksed
Sissepoole avanevad välisuksed
Vasak
Hinged asuvad vasakul pool, uks avaneb teie poole
Hinged asuvad vasakul pool, uks avaneb teist eemale
Parem
Hinged asuvad paremal pool, uks avaneb teie poole
Hinged asuvad paremal pool, uksed avanevad teist eemale
 

Siseuksed

Kui soovite omale soetada aga uued siseuksed, siis tuleb samuti ära mõõta ukselengid või hoopis uksed ise. Siseuste puhul ei ole tavaliselt soojapidavus teemaks, küll aga sõltub just uksest see, kui palju ruum müra peab. Kui soovite võimalikult helikindlat tuba, on tähtsal kohal ka lävepakk ja uksetihendid.

Mõelge kui oluline on teie jaoks see, et siseuksed oleksid lukustatavad. Ukselukud on mõistlikuks valikuks näiteks privaatsete ruumide puhul nagu tualettruum või vannituba. Sarnaselt maja välisuksele on ka siseuksed valmistatud erinevatest materjalidest. Tugevad täispuidust uksed on lisaks ilule ka kvaliteetsed ning summutavad suurepäraselt erinevaid helisid. Laminaatuksed seevastu on aga kerged ning oluliselt odavamad. Laminaat ei ole ka nii tundlik temperatuuri kõikumiste suhtes, ent niiskesse ruumi soovitatakse siiski täispuidust uksi.

K-Rauta.ee veebipoest leiate kõik vajalikud- uued sise- ja välisuksed, lingid, lukud ja tihendid. Külastage meie veebipoodi ning tellige tooted mugavalt ja kontaktivabalt!