Присоединись к SMART NET! Присоединись

Kuidas mõõta akent õigesti, et saaksid endale paraja suurusega ruloo?

Paljud inimesed arvavad, et ruloosid akende ette suudab paigaldada ainult spetsialist. Ta tuleb sinu koju, mõõdab aknaid hoolikalt ning siis ootad kolm nädalat kuni valitud materjalist valmistatakse rulood. Alles pärast seda naaseb spetsialist tagasi, puurib, haamerdab ning lihvib mitu tundi. Maksad mitusada eurot ja seejärel ongi sul kodus kõige kallimad rulookardinad akende ees. 

Kui sa oskad aga mõõta, puurida ja kruvikeerajat kasutada, ei pea sa kasutama ekspertide abi - piisab sellest, kui tellid rulood internetis või ostad need poest. Siis kulutad paar tundi ja paigaldad nad ise. Kõik on palju lihtsam, kui arvad.

Kõige keerulisem töö rulookardinate paigaldamisel on nende mõõtmine.  Kui valid liiga väikesed rulood, siis ei näe nad head välja või lihtsalt ei sobi. Nende tagastamisega poodi läheb aega ja võid kaotada nii aega kui raha.

Selles artiklis anname nõu, kuidas ruloosid ja aknaavasid täpselt mõõta, et teaksid täpselt millist valida.


Rulood - kas sees või väljaspool?

Pead otsustama, kuhu rulood paigaldada - kas aknapalede vahele või aknaava ette. Kui rulood on aknapalede vahel, saab aknalauale panna lilli või perefotosid. Kui rulood on aga väljapoole, aknaava ette kinnitatud, pole aknalauale midagi mõtet panna.

Kui otsustad paigaldamise koha ära, liigu teise olulise töö juurde.

Akna mõõtmete märkimine

Joonista plaan paberilehele ja märgi kõik aknad. Pead mõõtma kõikide akende kõrgused ja laiused. Mõõda kõrgus kahest kohast. Olles hästi kursis tänapäevaste ehitustööde puudustega, mõistad ruttu, miks on kahest kohast mõõtmised vajalikud. Vali suurem tulemus ja märgi oma plaanile.

2 cm ja 7 cm

Pea meeles need kaks mõõtu. Kui rulood on aknapalede vahele kinnitatud, on soovitatav jätta vahe vähemalt 2 cm mõlemast küljest. 1 cm ei pruugi olla piisav, sest siis on raske ruloode liigutamise mehhanisme paigaldada.

Pea meeles, et ruloode valimisel tuleb nii kokku 4 cm kitsamad rulood valida.

Arvuta kõrgusest juurde vähemalt 2 sentimeetrit. Allapoole tõmmatavad rulood peaksid tõenäoliselt puudutama aknalauda seega ei ole vahe jätmine siin vajalik.

Näiteks kui sinu aknaava laius on 103 cm, siis on vaja ruloosid, mille laius on 103-2-2 = 99 cm. Ruloosid müüakse tavaliselt poes laiusega 1 m, nii et selline laius peaks olema ilma lõikamiseta sobiv.

7 cm on number, mida peavad meeles pidama need, kes panevad rulood väljapoole. 7 cm pikemad rulood katavad aknaava korralikult ja nii ei pääse valgus tuppa. Lühemaid rulookardinaid võib kasutada siis, kui aken on nii öelda nurgas ja aknaavast seinani pole palju ruumi. Siis jäta pikkus üle 2 cm. 

Rulookardinate lõikamine

Enamikku rulookardinate mudelit saab kergesti paigaldada mistahes suuruses. Vaja on ainult lõigata (soovitatav on lõigata kääridega, sest noaga lõigates ei jää lõige ühtlane), ruloode materjali ning tugitoru ja alumist kaalu, mis on mõeldud raskusena. Tugitoru on alumiiniumist, nii et vajad metallisaagi selle lõikamiseks. Alumine kaal on tihti plastikust, nii et lõikamiseks sobib sama metallisaag. Seega kui ruloo on pisut liiga suur, võid selle siiski julgelt osta. 

Lõikamise ajal pea meeles, milline külg on nähtav, seistes ruumi ukseavas. Kui kumbki külg ei ole nähtav, võid lühendada neid vastavalt soovile

Ruloode liigutamismehhanismid paigaldatakse tavaliselt akna parempoolsele küljele, kuid keerulise juurdepääsu korral võib see olla ka vasakul pool. Külgede vahetamise puhul pead vahetama ka ruloohoidjaid, mis on paigaldatud aknaraamile või kruvidega. Selleks kulub aega, mistõttu on otstarbekas varakult otsustada, kus asub ruloode liigutamismehhanism.

Samuti on oluline mehhanismid korralikult fikseerida. See on eriti vajalik, kui kodus on lapsi või lemmikloomi, kes soovivad kindlasti mingil hetkel kontrollida nende fikseerituse tugevust.

Ruloode paigaldamine on tõesti lihtne. Ruloosid saab osta nii internetis kui ka kauplustest. Spetsialistide kaasamine on vajalik vaid siis, kui sa ei leia sobivat materjali või vajad spetsiaalset mehhanismi.
Руло D&N Colours S08, серый, 1600 мм x 1700 мм

Руло D&N Colours S08, серый, 1600 мм x 1700 мм

45,90 / шт.

Продается шт.:
1 шт. – 2.72 кв.м, 1 кв.м – 16,88 €
Руло Decori D&N BH II 11, 1700x1400 мм

Руло Decori D&N BH II 11, 1700x1400 мм

65,00 / шт.

Продается шт.:
1 шт. – 2.38 кв.м, 1 кв.м – 27,31 €
Nurgik 250mm Ironside

Nurgik 250mm Ironside

Mõõdulint Ironside XXL, 5 m, 27 mm

Mõõdulint Ironside XXL, 5 m, 27 mm

35,30 / шт.