Присоединись к SMART NET! Присоединись

Kuidas valida omale parim kohvimasin?

Foto: Ba Tik. Pexels.com
 
Paljud inimesed ei kujuta ette hommikut ilma kohvita. Kohvitassi taga on hea päeva alustada, tähtpäeval lähedastega koos kooki süüa või kohvikus lobiseda. Kuid mitte iga kohv ei pruugi olla hea maitseelamus. Selleks, et saada kvaliteetset maitsvat kohvi, tuleb leida parim kohvimasin.
 
Kuidas aga leida see õige, kui valik on nii lai? Vaatame lähemalt, millist tüüpi kohvimasinad on olemas ja kuidas leida enda jaoks parim kohvimasin.

Erinevad kohvimasinad

On olemas erinevat tüüpi kohvimasinaid. Enne valiku langetamist tasuks kindlasti tutvuda, mida need erinevad kohvimasinad pakuvad, mis on nende tugevused ja kellele mis mudelid kõige paremini sobivad. Nii saad hõlpsamini langetada valiku ja leida parim kohvimasin, mis sobib just sinu vajaduste ja soovidega. 
 
Filterkohvimasin
 
Filterkohvimasin on üks kõige lihtsamaid kohvimasinaid. Selle tööpõhimõte on väga lihtne: filtriga osasse käib mõõdetud kogus kohvipuru, veeanumasse tuleb lisada vett ning masin ajab ise kuuma vee läbi kohvipuru. Selle masinaga saab hõlpsalt valmistada suurema koguse kohvi ning lisaks hoiab see valminud joogi ka soojana. See on kompaktne, soodne ja lihtne kasutada. 
 
Mis on aga filterkohvimasina miinused? Pikemat aega soojas seistes muutub kohvi aroom ja maitse. See masin vajab töötamiseks enamasti ühekordseid filtreid, kuigi on olemas ka pestava filtritega mudeleid. See sobib küll suurema koguse valmistamiseks, kuid ühe tassitäie jaoks on seda tülikas tööle ajada. Lisaks saab valmistada vaid tavalist musta kohvi. Muud lisad, näiteks kohviveski või piimavahustaja, tuleb ise kõrvale osta. 
 
Presskann
 
Kui soovid kohvi kiirelt ning vahel ka rohkem kui ühe tassi, on presskann tõeliselt hea lahendus. See võtab väga vähe ruumi, kuigi selle kasutamiseks on vaja veekeetjas kuum vesi valmis teha. Kasutada võib nii kohvipuru kui ka värskelt jahvatatud kohviube. Ka sellega saab valmistada vaid musta kohvi ning maitsekvaliteet võib kõikuda.
 
Espressomasin
 
Kui armastad itaaliapärast kanget espressot juua, siis on valikus kahte sorti kohvimasinaid: poolautomaatne ja automaatne.
 
Koduseks kasutamiseks mõeldud poolautomaatne kohvimasin on piisavalt kompaktne, et mahtuda ka pisemasse kööki. Tegu on ka suurepärase lahendusega, kui soovid kohvi valmistada vaid tassikaupa. See valmistab kvaliteetset kohvi ning kui juurde osta ka piimavahustaja, saab erinevaid kohvijooke valmistada. Kohvi valmistamiseks tuleb ise jahvatada kohvioad või kasutada valmis kohvipuru. 
 
Automaatne kohvimasin on mitmekülgsete funktsioonidega ning võimaldab valmistada palju erinevaid kohvijooke. Ühe nupuvajutusega valmivad näiteks latte või cappuccino. Saab reguleerida joogi kangust, kogust ja palju muudki. Küll aga tasub arvestada, et automaatne kohvimasin on kogukam ning kallim kui teised. 
 
Kapselkohvimasin
 
Ühekordseks kasutuseks mõeldud kohvikapslid või -padjakesed on endiselt väga populaarsed. Kapselkohvimasin on üsna väike, nii et seda on lihtne kööki mahutada. Valmistada saab väga erinevaid kohvijooke, kuna müügil on mitmesuguseid kapsleid. Ühe nupuvajutusega ongi valmis näiteks karamellimaitseline latte! 
 
Küll aga tuleb kapselkohvimasinat soetades arvestada, et kõik kapslid ei sobi igale masinale. Ehk iga firma toetab teatud kapsleid. Samuti on tegu üsna kalli kohvi valmistamise viisiga, kuna kapslite tükihind tuleb kohviubadega võrreldes kallim. Sarnase tööpõhimõttega on ka padjakestega kohvimasin. 
Foto: Chevanon Photography. Pexels.com

Kuidas valida parim kohvimasin? 

Kuidas ikkagi leida enda jaoks see õige? Siin on mõned punktid, mille peale tuleks mõelda.
 
Millist kohvi eelistad juua?
 
Selleks, et leida endale parim kohvimasin, tuleb silmas pidada oma kohvijoomise harjumusi. Kas vajad rohkem kui ühte tassitäit korraga? Kas soovid juua musta kohvi või soovid seda mugavust, et ühe nupule vajutusega valmivad piimaga kohvijoogid? Või oled valmis leppima purukohviga ning otsid parimat viisi, kuidas sellest maitsev kohv valmistada? Nende teadmiste najal on järgmised sammud juba lihtsamad. 
 
Eelarve
 
Muidugi peab kohvimasina valikul ka eelarvega arvestama. Õnneks on kõiki mudeleid erinevas hinnaklassis, seega on midagi nii nõudlikumale kohvigurmaanile kui ka tagasihoidlikule kohvinautlejale. Skaala soodsamasse ossa jääb kindlasti filterkohvimasin, aga näiteks automaatse kohvimasina puhul peab arvestama suurema väljaminekuga. 
 
Kui palju on kohvimasina jaoks ruumi?
 
Kahjuks alati ei ühti soovid ja võimalused. Kohvimasina ostu puhul peab arvestama selle suurusega. Kui omad väikest kööki või vähe tasapinda, siis tuleb leppida mõne väiksema kohvimasinaga. Sellised on näiteks filterkohvimasin, poolautomaatne kohvimasin ja kapselkohvimasin. Automaatne kohvimasin võtab omajagu ruumi.
 
Kasutajasõbralikkus ja hooldus
 
Uue kodumasina selgeks õppimine võtab tavaliselt aega. Näiteks automaatse kohvimasina puhul pead arvestama, et tuleb õppida ära veeanuma täitmine, kohvikambri puhastamine ja muu põhiline hooldus. Samuti kuidas reguleerida kangust, tassi suurust ja muudki. 
 
Poolautomaatse kohvimasina puhul tuleb selgeks saada töövõte, ehk kuidas on kõige parem kohvikäppa kasutada. Kapselkohvimasin ja filterkohvimasin on selle koha pealt lihtsamad, kuid ka neid tuleb õppida korrektselt puhastama ja hooldama. Parim kohvimasin on selline, mis on mugavalt käes järgi. 
 
Kui palju lisasid võiks kohvimasinal olla? 
 
On võimalik valida kohvimasin, mis tuleb kõiksugu kasulike ja põnevate lisadega. Automaatsel kohvimasinal võib olla näiteks piimakülmik - või vahustaja, programmeerimise võimalused, telefoniga ühendus ja palju muud. Seega mõtle, kui nutikat ja mitmekülgset masinat soovid. 

Kolm kohvimasinat

Vaatame lähemalt kolme automaatset kohvimasinat, nende plusse ning eripärasid. 
Foto: k-rauta.ee

 

Saeco SM6585/00

Kui isikupära ja mugavus on sulle kohvimasinat valides olulised, siis see mudel võib olla just sulle. See on väga individuaalse lähenemisega, lubades eelseadistusega luua kohvi, mis on täpselt sinu maitse järgi. Sellega saab valmistada lausa 16 erinevat kohvijooki, kuna sellel kohvimasinal on ka automaatne piimakamber. 
 
Sisseehitatud veefilter pikendab hoolduste vahelist aega ning kohvioad on mahutis alati värsked. See automaatne kohvimasin on mitmete kasulike lisadega, mis muudab selle masina kasutamise mugavaks ja meeldivaks. 
Foto: k-rauta.ee

 

Nivona NICR 820

Tegu on klassikalise automaatse kohvimasinaga, mis paneb samuti rõhku isikupärasele kasutamiskogemusele. Siin on võimalik valmistada mitmeid erinevaid kohvijooke, sealhulgas ka neid, mis vajavad piima. Kui satud eriti meeldiva kohvi peale, siis on võimalik see masinasse salvestada - nii saad sama hea kohvi iga kord. 
Foto: k-rauta.ee
 

Philips EP4343/70

Selle mudeliga saab valmistada kaheksat erinevat aromaatset kohvijooki, mida saad kohandada vastavalt oma soovidele. Piimasüsteem saab hakkama ka taimsete piimade vahustamisega ning seda on kerge puhastada. Vajadusel saad masina osasid puhastada ka nõudepesumasinas. Keraamiline kohviveski on erakordselt vastupidav ning jahvatuse jämedust saab samuti reguleerida. 

Kuidas saavutada parim tass kohvi? 

Selleks, et saavutada parim kohv, tuleb suurt rõhku pöörata kohviubadele. Need peavad olema kvaliteetsed ja värsked. Kohvioa omadused olenevad selle röstimise astmest. Parim kohv tulebki värskelt jahvatatud kohviubadest. Oluline on ka jahvatuse jämedus. 
 
Kohvi ei tohiks valmistada keeva veega. Vee temperatuur ei tohiks ületada 96 kraadi, kuna kuumem võib kohvi maitse muuta kibedaks. Kohvi maitset võib mõjutada ka vee kvaliteet, seega on hea, kui masinas kasutatakse filtreeritud vett. 

Kodus kohvi valmistamise eelised

Paljud eelistavad juua kohvi kohvikus või kuskil, kus on professionaalsed seadmed ja tegijad. Kui luua oma kodus sarnased tingimused, on tulemus täpselt sama hea ja isegi parem. Kodus kohvi valmistamine on tunduvalt soodsam, hoiab kokku aega ning mis kõige tähtsam, saad teha täpselt sellise kohvi nagu on sinu jaoks ideaalne. 
Foto: Kristina Paukshtite. Pexels.com

Kokkuvõtteks

Hea kohvimasin mängib suurt rolli kohvi valmistamisel. Masina valimisel tuleb aga silmad pidada oma eelistusi, vajadusi ja muidugi ka võimalusi. Nii muutub kohvijoomine tõeliseks elamuseks. Leia enda koju parim kohvimasin, millest saab sinu truu kaaslane.
Автоматическая кофемашина DeLonghi Magnifica ECAM 21.117.W

Автоматическая кофемашина DeLonghi Magnifica ECAM 21.117.W

319,00 / шт.
SMART LEASING 10
Зелёная цена
Автоматическая кофемашина Philips EP2221/40

Автоматическая кофемашина Philips EP2221/40

328,58 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 328,58 €
На складе
Только онлайн
SMART LEASING 10
Автоматическая кофемашина Philips LatteGo EP2236/40

Автоматическая кофемашина Philips LatteGo EP2236/40

1 359,00 € / шт.
1 479,00 / шт.
Только онлайн
SMART LEASING 10
Автоматическая кофемашина Siemens EQ.6 Plus S100 TE651319RW

Автоматическая кофемашина Siemens EQ.6 Plus S100 TE651319RW

649,00 € / шт.
689,00 / шт.
Только онлайн
SMART LEASING 10
Автоматическая кофемашина DeLonghi ECAM220.21.B

Автоматическая кофемашина DeLonghi ECAM220.21.B

320,39 € / шт.
485,00 / шт.
SMART LEASING 10
Автоматическая кофемашина DeLonghi ECAM450.65.S

Автоматическая кофемашина DeLonghi ECAM450.65.S

948,49 € / шт.
1 049,00 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 1 049,00 €
На складе
SMART LEASING 10
Автоматическая кофемашина Philips EP2331/10

Автоматическая кофемашина Philips EP2331/10

519,99 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 519,99 €
На складе
Только онлайн
SMART LEASING 10
Скидочный код
Автоматическая кофемашина Smeg 50's Style BCC02BLMEU

Автоматическая кофемашина Smeg 50's Style BCC02BLMEU

680,45 / шт.
Только онлайн
SMART LEASING 10
Автоматическая кофемашина DeLonghi Magnifica ECAM 21.117.W

Автоматическая кофемашина DeLonghi Magnifica ECAM 21.117.W

319,00 / шт.
SMART LEASING 10
Зелёная цена
Автоматическая кофемашина DeLonghi ECAM220.21.B

Автоматическая кофемашина DeLonghi ECAM220.21.B

320,39 € / шт.
485,00 / шт.
SMART LEASING 10
Автоматическая кофемашина DeLonghi ECAM450.65.S

Автоматическая кофемашина DeLonghi ECAM450.65.S

948,49 € / шт.
1 049,00 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 1 049,00 €
На складе
SMART LEASING 10