«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Kuidas valida pesumasinat

Pesumasin on üks populaarsemaid ja vajalikemaid seadmeid, mis kergendab oluliselt majapidamistöid. Kui olete otsustanud soetada uue pesumasina, tekib Teil kindlasti palju küsimusi – kas valida pealt või eestlaetav pesumasin, kui suure ning milliste pesuprogrammidega. Valiku lihtsustamiseks oleme Teie jaoks kokku pannud põhjaliku pesumasina ostu juhendi.

Pesumasinaid on kahte tüüpi – eestlaetavad ja pealtlaetavad
 
 • Eestlaetavad. Tavaliselt on seda tüüpi pesumasinad suurema mahuga, eriti stabiilsed ja madalama vibratsioonitasemega.
 • Pealtlaetavad. Sellist tüüpi pesumasinad võtavad märkimisväärselt vähem ruumi, kuna on kitsamad ning samuti ei ole Teil vaja ruumi trumli avamiseks. Pesumasina laadimiseks ei ole vaja kummardada ning seepärast on see ka suurepärane valik neile, kes kannatavad sagedaste seljavalude all. Teisest küljest aga mahub sellisesse pesumasinasse vähem pesu, kui eestlaetavasse. 

Pesumasina suurus
 
Pesumasina valimisel tuleb eelnevalt mõõdud võtta – ainult nii saate kindel olla, et seade mahub planeeritud kohta. Mõõta tuleb:
 • Laius. Soovituslik on jätta 2 sentimeetrine vahe pesumasina ja teiste majapidamisseadmete vahele. Teiseks on oluline mõõta ka uste laius, et vaadata, kas see on uue pesumasina sisseviimiseks piisav.   
 • Kõrgus. See parameeter on oluline, kui valite pealtlaetava pesumasina. Hinnake, kas seadme kohal on piisavalt ruumi selle ukse avamiseks. Kas ava ette jääb riiuleid või teisi takistusi?
 • Sügavus. See parameeter võib pesumasinatel olla väga erinev ning sõltub pesumasina mudelist. Tähtis on aga sügavuse mõõtmisel arvestada, et pesumasina sügavusele võiks arvestada juurde 15cm, mis võiks jääda seina ja seadme vahele. Nii jääb piisavalt ruumi vee sisse- ja äravoolu ühendusteks.

Pesumasina paigutamise viis
 
Pesumasina paigutamiseks on kaks võimalust: Sisseehitatud või vabalt paigutatud:
 • Sisseehitatud pesumasin. Aitab säilitada ruumi ühtset disaini ning on hea valik, kui pesumasin paigaldatakse näiteks kööki. Sellist tüüpi pesumasinad on aga tavaliselt veidi väiksemad.  
 • Vabalt paigutatav pesumasin. Kõige levinum paigaldusviis, kus pesumasin paigutatakse lihtsalt valitud kohale. Selliste pesumasinate valik on väga lai ning saate valida endale sobiva disaini ja suuruse.

Mida pesumasina enda juures jälgida?

 • Mahutavus. Mõõdetakse kilogrammides - mida suurem on arv seda rohkem pesu mahutab. Kõige sagedamini leiate poodidest pesumasinaid mahutavusega 3 kg – 10 kg.
 • Energiatõhususe klassid. Mida kõrgem tähis, seda ökonoomsem seade. Näiteks on pesumasinad energiaklassiga A+++ kõige energiasäästlikumad.
 • Tsentrifuug. Kõige võimsamatel pesumasinatel võib see ulatuda isegi  1600 pöördeni minutis. Standardne tsentrifuugimise kiirus  on aga 600 kuni 1200 pööret minutis. Mida kõrgemad on pöörded seda kuivemaks saab pesu tsentrifuugimisel.
 • Müratase. Kui elate väikses korteris ning pesumasin töötab tihti öösiti, siis suure tõenäosusega soovite vaikset pesumasinat. Sellisel juhul on soovitatav valida pesumasin mille müratase ei ületa 50 dB.
 • Invertermootor. See mootoritüüp on kõige vastupidavam ja pikaealisem ning töötab eriti vaikselt. 
 • Pesemisprogrammid. Hinnake enda vajadusi ning veenduge nende programmide olemasolus (kiirpesu, antiallergiline pesu programm, käsipesu jne.).
 • Pesu lisamine pesemise ajal. See on kiiresti populaarsust koguv uute pesumasinate funktsioon, mida on mugav kasutada siis, kui märkate peale pesumasina sisselülitamist, et unustasite pesumasinasse mõned riided panna.  
 • Pesumasin-kuivati. Kui Teil ei ole piisavalt ruumi kahe eraldi seadme jaoks, kuid Teil on vajadus ka kuivati järgi, siis on suurepäraseks lahenduseks kaks-ühes seade: pesumasin-kuivati.
 • Nutipesumasinad. Tehnoloogiate kiirel arenemisel ei jää maha ka pesumasinate tootjad. Nutipesumasinad võimaldavad kaugjuhtimist – lihtsalt laadige alla mobiiliäpp ja hallake enda seadet isegi kodust väljas.  
 
Esmapilgul võib valik tunduda keeruline ning erinevaid parameetreid jägida raske, kuid endale sobiva seadme valimine on tegelikult üsna lihtne. Kõige tähtsam on kiirustamata hinnata enda vajadusi ning seadme paigaldamise tehnilisi võimalusi. Loodame, et juhis on teile abiks uue pesumasina valimisel.
 
Küsimuste korral julgustame Teid aga ühendust võtma meie konsultantidega ning vajadusel saame abiks olla ka uue pesumasina paigaldusega.
Стиральный порошок Ariel Mountain Spring, 1.5 кг

Стиральный порошок Ariel Mountain Spring, 1.5 кг

Стиральный порошок Ariel Color, 3 кг

Стиральный порошок Ariel Color, 3 кг

Сушильная машина Electrolux EW7H437P

Сушильная машина Electrolux EW7H437P

Только онлайн
Leifheit Classic 200 Flex

Leifheit Classic 200 Flex

Только онлайн
Стиральный порошок Ariel Mountain Spring, 1.5 кг

Стиральный порошок Ariel Mountain Spring, 1.5 кг

Стиральный порошок Ariel Color, 3 кг

Стиральный порошок Ariel Color, 3 кг

Сушильная машина Electrolux EW7H437P

Сушильная машина Electrolux EW7H437P

Только онлайн
Leifheit Classic 200 Flex

Leifheit Classic 200 Flex

Только онлайн