«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Millal on aeg uus tolmuimeja muretseda?

Kas on aeg uus tolmuimeja osta? Või peaksin veel ootama? Mõnikord tekivad koduomanikel sellised küsimused. Proovime sellele tüüpilisele küsimusele detailselt vastata.
Me soovitame uue tolmuimeja osta kui:
 • Vana tolmuimeja on katki;
 • Soovid leida moodust kuidas raha säästa;
 • Pindala, millelt tolmu imetakse on suurenenud;
 • Koristamisharjumused on muutunud;
 • On ilmnenud uued tolmuimemisega seotud vajadused.

Räägime neist kõigist veidi detailsemalt.

Vana tolmuimeja on katki või töötab halvasti
Tolmuimejad ei ole igavesed. Need on tehtud plastikust ja teadaolevalt puruneb see materjal väga kergesti. Kui tolmuimeja on vanem kui 2 aastat, võib garantii läbi olla ning parandus on tasuline. Tolmuimejate parandamine on harva mõistlik, sest detailid ja remont on kallid.  Täiendava 100 euro lisamisega saad osta juba uue ja parema tolmuimeja.

Üks kõige tavalisemaid rikkeid on imemisvooliku pragunemine. Töö tolmuimejaga muutub siis tõeliseks kannatuseks, sest kleeplint enamasti ei aita. See pole siiski suur probleem, kuna vooliku saab asendada mõne euro eest. Hullem lugu on kui vooliku tolmuimejasse sisestamise mehhanism on katki.

Veel üks levinud probleem - purunenud otsik. Neid müüakse ka eraldi. Täpsemalt, terveid komplekte, mis on enam-vähem universaalsed. Kui tolmuimeja mootor on katki ja see ei ime nii hästi kui varem, pole parandusel enam mõtet. See on väga tõsine rike, mida sa ise ei paranda.

Kui tolmuimeja lakkab vooluvõrgus olles töötamast, ära seda enam edasi kasuta. See võib lõppeda halvasti, sest vooluring on kusagil kahjustatud ja elektrivool läbib tolmuimeja korpust.


Soovid leida moodust raha säästmiseks
Kas sul on vana tolmuimeja, mis vajab sageli HEPA filtrite vahetamist? Innovatiivne märgpuhastusega tolmuimeja säästab raha prügikottide ja filtrite arvelt. Lisaks võivad vanad tolmuimejad olla väga suure energiakuluga. ELi direktiivide kohaselt tohib olmetehnika võimsus olla kuni 2 kW. Sel viisil tarbitakse vähem elektrit. Seda, kui palju sinu tolmuimeja elektrit tarbib on võimalik kontrollida ostes spetsiaalse lisatarviku pistikupesale, mis mõõdab seadmete tarbitava elektrienergia kogust. Sellega saad teada millisesse energiaklassi su vana tolmuimeja kuulub. Kontrolli, et see ei kuuluks F või G klassi, need on kõige energiakulukamad klassid. Võrdluseks - kaasaegsed tolmuimejad on A energiaklassist.


Pindala, millelt tolmu tuleb imeda on suurenenud
Väike ja mitte väga võimas tolmuimeja, mis saadi mõne aasta eest pulmadeks kingitusena, sobis ideaalselt üüritud kahetoalise korteri põranda imemiseks. Nüüd, kui oled kolinud oma eramajja ja elad koos kahe väikese lapsega, on selle tolmuimejaga liiga palju tööd ning ajakulu on suur. Aeg on osta uus, efektiivsem tolmuimeja, mis ei ole mitte ainult võimsam vaid ka vaiksem. Pea meeles, et sul on vaja hinnata puhastatava pinna suurust ja ligipääsetavust. Mõnikord investeerivad inimesed poolprofessionaalsetesse tolmuimejatesse, mis on üsna suured. Need on ideaalsed tolmu imemiseks ja isegi garaažis oleva prahi puhastamiseks, kuid tõsised probleemid tekivad siis, kui seda on vaja kasutada teisel korrusel kuhu viib kitsas keerdtrepp.


Kas tolmuimemise harjumused on muutunud?
Varem kasutasid tolmuimejat üks kord kuus? Nüüd on sul lapsed, lemmikloomad ja ka mõned pereliikmed naasevad koju rohkem väsinuna ja neil on vähem energiat, et aidata koduste töödega. On loomulik, et harjumused muutuvad, seega pead neile vastavalt reageerima.

Painduvust nõudvate liigutuste tegemine muutub vanusega järjest raskemaks, seega veendu, et tolmuimejal on piisavalt pikk voolik ja tõhus otsik.

Kas kodus on vaipkatted? Peaksid mõtlema ka pesevale tolmuimejale. See on kasulik, kui vajad vaipade või vaipkatete pesemist.

Puhastamisharjumuste muutumine nõuab uut tolmuimejat.


On ilmnenud uued tolmuimemisega seotud vajadused
Tolmuimejate valik näitab, et viimase 5-10 aasta jooksul on tekkinud uued vajadused. Sageli on perekonnal juba kaks või isegi kolm tolmuimejat mitte üks nagu varem. Miks on erinevaid tolmuimejaid vaja? Vaatame:

 • Garaaži puhastamiseks kasutatakse mahukate prügikottidega poolprofessionaalset tolmuimejat.
 • Neil, kellel on kamin või muu küttekeha, kus tekib tuhka, vajavad puhastamiseks spetsiaalset tolmuimejat.
 • Köögis soovivad naised omada varstolmuimejat, mis puhastab kiiresti ja tõhusalt mahakukkunud toidu või väikese mustuse, lemmikloomade karvad ja muud.
 • Wi-Fi-ga juhitavad robot-tolmuimejaid hoiavad maja alati puhtana ja tolmuimejat saab sisse lülitada isegi enne koju naasmist. See on väga mugav.
 • Kui vaibad vajavad tõsist puhastamist, kasutatakse pesurpuhastajat.
 • Mõnedel inimestel on ka olemas käsitolmuimeja, mis sobib ka lisaks mugavusele mööbli puhastamiseks pärast pidu.

Osades kodudes on kesktolmuimeja süsteem, kus voolikut saab ühendada igasse toaseinas olevasse vastavasse auku.

Kõik need soovid on tekkinud viimase kümne aasta jooksul, seega on loomulik, et tahad elada mugavalt. Tolmuimejate tootjad konkureerivad selle nimel, kes toodab võimsamat, kuid vähem energiat tarbivat tolmuimejat, mis on tarbijale kasulik ja mugav järgmise viie aasta jooksul. Võib vaid arvata, mis järgmise kümnendi jooksul ees ootab.Karcher T 7/1 And T 10/1

Karcher T 7/1 And T 10/1

Пылесос Kärcher WD 3 Premium 2

Пылесос Kärcher WD 3 Premium 2

Пылесос Kärcher 1.629-820.0 Yellow/Black

Пылесос Kärcher 1.629-820.0 Yellow/Black

Пылесос Philips PowerPro Compact FC9334/09

Пылесос Philips PowerPro Compact FC9334/09

Только онлайн
Karcher Brush with Hard Bristles

Karcher Brush with Hard Bristles

34,95 / шт.
Скидочный код
Karcher T 7/1 And T 10/1

Karcher T 7/1 And T 10/1

Пылесос Kärcher WD 3 Premium 2

Пылесос Kärcher WD 3 Premium 2

Пылесос Kärcher 1.629-820.0 Yellow/Black

Пылесос Kärcher 1.629-820.0 Yellow/Black

Пылесос Philips PowerPro Compact FC9334/09

Пылесос Philips PowerPro Compact FC9334/09

Только онлайн
Karcher Brush with Hard Bristles

Karcher Brush with Hard Bristles

34,95 / шт.
Скидочный код