Присоединись к SMART NET! Присоединись

Ülevaade erinevatest kütteseadmetest. Leia enda kodule parim lahendus

Kas sinu kodus on külm? Mõtle täiendavatele ja alternatiivsetele küttelahendustele, mis maksavad vähe ja võivad mõne minuti jooksul muuta kodus olevat atmosfääri. Kõik ei ela oma kodus, kus nad saavad vajadusel teha remonti uue küttesüsteemi paigaldamiseks. Seega ei pruugi küttesüsteemi radikaalse muutmise näpunäited selles olukorras palju aidata. Sul on vaja konkreetseid lahendusi, et muuta oma kodu soojaks ja meeldivaks kohaks. Siin on mõned ideed, mis võivad sulle kasulikuks osutuda.

Ehk on aeg muretseda õhksoojuspump?

Õhksoojuspumba paigaldamiseks peab teil olema omaniku luba, sest vaja on puurida auke läbi seina. Kortermajades pole see alati võimalik, sest ventilaator paigaldatakse seina välisküljele. Kui sul on võimalik paigaldada õhksoojuspump, on vaja pöörata tähelepanu ka selle kütmisvõimalustele. Õhksoojuspumbad puhastavad ka õhku. See on väga kasulik eriti suletud ruumides. Kuumal suvel saad õhksoojuspumpa kasutada ka ruumide jahutamiseks. 

Täiendav soojusallikas sinu kodus

Kui sa elad eramajas, saad hõlpsasti paigaldada endale malmist kamina. Sul on vaja ainult teha auk korstna suitsutoru jaoks. Kui maja on juba korstnaga, võid kamina ühendada olemasoleva korstnaga. Siiski vajad spetsialistide abi, kuid pingutus on kindlasti seda väärt.

Malmist kaminat köetakse küttepuude ja briketiga. See on keskkonnasõbralik ja ei saasta palju. Lisaks saab küttematerjali osta üsna odavalt. Malmist kaminate valik on suur, nii et võid osta erineva suurusega ja kujuga kaminaid. Mõnel mudelil on isegi avad toidu valmistamiseks.

Kamina paigaldamise peaks usaldama professionaalidele, kes ei anna mitte ainult garantiid, vaid tagavad ka, et kõik tuleohutusnõuded on täidetud. Lõppude lõpuks teed tuld ju otse elutoas.

Kamina paigaldamine sobib siis, kui keskküte pole piisav või teatud ruum on jahedam. Malmist kaminad sobivad ideaalselt ka maja teise korruse soojendamiseks.

Elektriline õliradiaator

Tavaline elektriline õliradiaator on kõige tavalisem viis oma kodu soojendamiseks. See on sobiv maja soojendamiseks kohtades, kus soojusallikat on rohkem vaja. Tõsi, sellisel soojusallikal on üks puudus - see on tavaliselt kogukas.

Õlisoojendites kuumutatakse kõik spetsiaalse vedeliku abil, mis säilitab soojust veidi kauem. Konvektsioonkütteseade kiirgab kuumutatud kütteelementide soojust. Soojus levib seni, kuni kütteseade töötab. Sellepärast on mõnikord vaja otsida mõnevõrra keerukamaid lahendusi, sest temperatuuri kontrollimine ei ole selliste kütteseadmete tugevaim külg.

Seinale kinnitatavad kütteseadmed

Kui sul on vaja ruumi temperatuuri reguleerida, sobivad selleks kõige paremini seinal olevad kütteseadmed või radiaatorid. Kütteseade ei erine radiaatorist oluliselt. Mõlemad on monteeritud seinale, kuid radiaator on palju suurem, sest sellel peab olema piisavalt soojenduselementide ribasid. Elektriline kütteseade on arenenud lahendus. Tänapäeval on see sageli valmistatud spetsiaalsest klaasist või keraamilisest plaadist, mis peidab õhukest kütteelementi.

Sellised elektriradiaatorid toodavad meeldivat soojust ja on stiilsed ning erinevat värvi, nii et neid saab kohandada iga interjööriga. Neid on lihtne elektrivõrku ühendada, lihtsalt sisesta lüliti pistikupessa. Lisaks sellele saab neid Smart Wi-Fi-seadmete abil kaugjuhtida, kui on aktiveeritud spetsiaalne termostaat. Elektrisoojustajaid saab paigaldada horisontaalselt või vertikaalselt ning neil on tavaliselt temperatuuriandurid, nii et need lülituvad alati sisse, kui temperatuur langeb alla programmeeritud piiri. Kui toatemperatuur tõuseb, jääb radiaator "puhkama" ja lülitub uuesti sisse, kui temperatuur langeb. See säästab elektrit. Selline radiaator on väga õhuke ja säästab seega ruumi. Paraku ei ole sul radiaatori pinnal ka ruumi, et oma kindaid ja kingi kuivada.

Lakke käivad kütteseadmed

Kui seinal puudub ruum või ei ole võimalik elektriühendust luua, saab kasutada spetsiaalseid lakke käivaid kütteseadmeid. Need ei erine tavaliselt lihtsatest laeplaatidest palju, nii et kui paigaldad selliseid kütteseadmeid, ei mäleta sa mõne aja pärast isegi, milline neist soojendab ja milline mitte. Laesoojustajad, täpsemalt nende paneelid, võivad olla erinevat värvi ja toone, nii et neid saab kohandada mis tahes ripplagedega.

Seda lahendust kasutatakse tavaliselt kontorites, kuid see sobib kasutamiseks ka ripplagedega kodudes.