Присоединись к SMART NET! Присоединись

Обои и принадлежности

Предложения на этой неделе

Идеи и советы

Tapeedi liigid. Eelised ja puudused Tapeetimine on ilmselt üks populaarsemaid viimistlusviise. Tapeedid sobivad suurepäraselt nii odavatele korteritele kui luksuslikele ruumidele. Mille poolest erinevad tapeedi liigid üksteisest ja milliseid valida?  Pabertapeedid Kõige populaarsemad j...
Fototapeet — muudame kiirelt toa ilmet Tapeedi tootmise tehnoloogiad on teinud aastate jooksul tohutu arenguhüppe. Lisaks materjali kvaliteedile on paranenud ka fotokvaliteet, mis võimaldab tapeedi abil luua efekti, mille saavutamiseks tuli varasemalt palju rohkem vaeva näha. Fototapeediga saab...
Lastetoa sisustamine: kuidas tagada mõnus ruum nii mängimiseks kui magamiseks?” Lapsed veedavad oma toas palju aega ning seetõttu on oluline, et see oleks võimalikult hubane ja mugav. Ruumi planeerimine võib olla meeldiv ning lõbus, kuid samas ka vastutusrikas ülesanne, mis võib tihti kujuneda väljakutseks. Lastetoa interjöör peab kaj...
Kuidas muuta kodu interjööri särtsakamaks värviliste sisustuselementidega Kas tunned, et kodus on ebamugav, igav ja morn olla? Sa ei tunne end oma kodus hästi? Siis on sul vaja teha drastilisi muudatusi interjööris! Kuid mida teha, kui remonditöid ei saa teostada või kui sul lihtsalt pole selleks vaba raha? Kuidas muuta oma kodu...
Tapeedid

Tapeet on suurepärane sisekujunduslik element, millega on lihtne muuta terve kodu interjööri. Tapeet mõjub luksuslikumalt kui värvitud sein ja pakub oluliselt suuremaid võimalusi kodu kaunistamiseks. Erinevad mustrid, värvigammad ja stiilid aitavad lisada isikupära ning võimaldavad tekitada ruumis soovitud atmosfääri. Sageli on ka tapeedi paigaldamine lihtsam kui seina täiuslik ettevalmistamine värvimiseks.

Millist tapeedi tüüpi eelistada?

Siin tuleb eelkõige arvestada ruumi eripäradega. Niiskemad keskkonnad nagu köök ja vannituba eeldavad vastupidavamaid tapeete kui näiteks elu- ja magamistuba. Erinevate tüüpide valik on lai: pabertapeet, fliistapeet, akrüültapeet, vinüültapeet, vedeltapeet jne. Praktilised on ka värvitavad tapeedid ja efektsed on fototapeedid. Igal tapeedil on omad eelised.


Pabertapeet


Traditsiooniline ja kõige soodsam seinakattematerjal on keskkonnasõbralik, hästi õhku läbi laskev ja niiskust juhtiv. Samas on paber veniv, mis teeb paigaldamise keerulisemaks. Liimi tapeedipaanile kandmisel tuleb jälgida tootjapoolseid juhendeid. Pabertapeeti soovitaksime kasutada näiteks magamistubades või elutoas.

Fliistapeet

Kasutusmugavuse tõttu kõige populaarsem – tapeediliimi saab kanda otse seinale. Fliispõhi valmistatakse tselluloosist ning tekstiilikiududest, mis seotakse sideaine abil. Fliistapeet ei veni ega kahane kuivamisel ning ka selle eemaldamine on lihtne — see tuleb kenasti tervete paanide kaupa ära. Eriti hästi sobib see tapeet lastetuppa, kuna see talub ka märgpuhastust ning ei levita õhku ohtlikke aineid.

Vinüültapeet

Pestav, vastupidav ja äärmiselt kulumiskindel seinaviimistlus sobib ideaalselt just niisketesse ruumidesse, esikutesse ja avalikesse ruumidesse lihtsa hoolduse tõttu. Vinüültapeet sobib ideaalselt pragude ja ebakorrapärasuste peitmiseks. Vinüültapeet vajab paigaldamiseks spetsiaalset raskemale tapeedile mõeldud liimi. Sarnaselt pabertapeedile tuleb see kanda paanidele, mitte seinale.

Akrüültapeet

See on paberalusel tapeet, mille pind on kaetud akrüülvinüüliga, mis annab tapeedile tugevuse ja vastupidavuse. Akrüültapeeti on lihtne ja mugav puhastada ning see on niiskus- ja mustuskindel. See sobib pea igasse ruumi, kaasa arvatud kööki, vannituppa ja keldrisse.

Vedeltapeet 

Põnev looduslik siseviimistlusmaterjal sobib kuivade ruumide seinte katmiseks. Puuvilla baasil valmistatud naturaalne vedeltapeet jääb seinal pehme ja struktuurne, mis on talvel soojendav ja suvel jahutava efektiga. Siin võib unustada tolmu ja seina kolletumise ega pea ka muretsema vigastatud või määrdunud kohtade parandamise pärast.