Присоединись к SMART NET! Присоединись

Мебель

Предложения на этой неделе

Идеи и советы

Väike rõdu - suured võimalused Foto: Francesca Tosolini/Unsplash.com Juba kevadine päikesepaiste paneb meie hinge igatsema värsket õhku ja linnulaulu, suvine leitsak aga ajab meid toast välja kohtadesse, kus palavusest pisutki leevendust saaks. Õnneks on enamikel linnakorteritelg...
Noortetoa mööbel olgu funktsionaalne, aga omanäoline Foto: Gabriel Beaudry/Unsplash.com Igas peres jõuab kätte aeg, kui lapsed saavad nii vanaks, et hakata julgelt avaldama arvamust oma riietuse, hobide ja kõige muu kohta, mis nende elu puudutab. Nende endi magamistuba ei ole selles osas erand. Teie h...
Laua katmine võiks olla au sees ka argipäeval Foto: Ibrahim Boran/Unsplash.com Tänapäeva kiire elutempo juures oleme sageli unarusse jätnud pisiasjad, mis võiksid meie argipäevadele lisada pidulikkust ning aidata hinnata hetki koos lähedastega. Üks neist on kauni laua katmise komme. Kuigi pere ...
Magamistoa valgustid loovad toas õige meeleolu Foto: Mark Champs/Unsplash.com Valgusel on meie elus väga tähtis roll - lisaks päikesevalgusest sünteesitavale D-vitamiinile aitab ööpäeva vaheldumise valguse ja pimeduse rütm kaasa meie keha bioloogilise kella õigele tööle ning hea une kvaliteedile...

Mööbel

Kodu sisustamine on alati põnev ettevõtmine. Müügil on nii palju erinevat mööblit ja meeletult erinevaid võimalusi toodete omavaheliseks kombineerimiseks. Kui end veel eriti hullutada, siis tasub kindlasti ka Pinteresti piiluda, sest ideid kuidas oma kodu kujundada jagub seal tuhandeid. Kuigi mõtteid kuidas midagi teha on palju, paneb piirid siiski paika rahaline pool.

Võtke kodu kujundamiseks aega, mõelge läbi kõik pisidetailid ruum-ruumilt. On suur vahe, kas sisustate vaid esikut, magamistuba ja kodukontorit või hoopis tervet maja korraga. Viimane variant on eriti ajamahukas ning nõuab ka palju raha. Seega olge kodu kujundamisel ja sisustamise nutikas!

Eelarve

Pange paika summa, mida te olete valmis kulutama. Mööblit leidub väga erinevas hinnaklassis ning suuresti sõltub selle hind ka kasutatud materjalidest, brändist ja disainist. Mõelge mis on teie jaoks olulisem- kas pikaajaline investeering kvaliteedi näol või pigem rohkem ja odavamaid tooteid.

Disain

Kodu sisustades peaks terves majas või korteris siiski ühesugune stiil olema, sest siis on kodu kui ühtne tervik, mõnus pelgupaik maailmamurede eest ja pisike meelerahu oaas.

Valides oma koju sisustust, tasub eelnevalt enda jaoks selgeks mõelda, et mis stiilis peaks teie unistuste kodu olema. Kas viljelete pigem retrostiili, põhjamaist skandinaavia stiili või soovite te omale hoopis modernset ja kaasaegset kodu?

Ruumikujundus

Lisaks ühtsele kodustiilile on oluline lähtuda ka konkreetsest ruumist endast. Vaadake oma kodu seinavärvi, põrandakatteid ning akende ja uste asetust. Seinavärvist sõltub paljugi. Näiteks ei tasu tumedate seinte puhul osta omale koju veel tumedamat mööblit. Suur osa aastast on meie kodumaal pikalt pime, miks seda siis oma koju veel lisaks tuua? Kui teil on tumedad seinad, siis on heledam detail just mõnusaks aktsendiks, mis tasakaalustab tumedat tooni.

Kui teil on aga heledates toonides kodu, siis võib vabalt kasutada ka tumedamat mööblit ning erinevaid värvilaike tuua sisse kas vahva värvilise diivani näol või kasutage teisi omanäolisi dekoratsioone ja valgusteid. Ka potitaimed ja lilled lisavad igasse ruumi juurde värskust ja elu!

Samuti vaadake kriitilise pilguga üle konkreetse ruumi suurus kuhu mööblit ostma hakkate. Väikesesse ruumi väga palju massiivseid mööbliesemeid ei paiguta tasuks eelistada avatud riiuleid ja paigutada mööbel selliselt, et jääks võimalikult palju põrandat vabaks. Väikest ruumi kujundades tasub läheneda loovalt ning valida esemeid mis on multifunktsionaalsed. Näiteks väikesesse ühetoalisse korterisse on tavalise diivani asemel mõistlik osta diivanvoodi, väiksemasse kööki, aga klapp- või pikendatav laud. Ühesõnaga omavahelised proportsioonid peavad paigas olema. Mõõtke kümme korda aga ostke üks kord.

Võimalusel väldi mööbli asetamist ukse ette või kõrvale. Ukse lähedal võiks eelistada madalat mööblit, kui pole võimalik mööbli paigutamist ukse lähedale vältida.

Magamistuba

Magamistuba võiks olla rahulikus ja soojas toonis. Väga populaarsed on heledamad puidutoonid, pastellsed värvid ja valget värvi mööbel. Magamistuba on koht, kus saate end puhata välja päevakärast ning rahulik keskkond koos heleda mööblivalikuga on just see, mis seda toetab.

Lastetuba

Võiks olla samuti heledas toonis. Ka siin on tavaliselt just valge lastetoamööbel või hele puit omal kohal. Valides lastetuppa mööblit veenduge selles, et kõik mööbliesemed on viimistletud lastele ohutute ja loodussõbralike vahenditega. Multifunktsionaalsed mööbliesemed on väga praktilised et hoida kokku ruumi ja võimaldada lapsele vajalik avarus

Elutuba

See on koht, kus veedetakse samuti päris palju aega. Elutoas on tähtsal kohal kahtlemata diivan, kus kogu pere koos istuda saaks. Mõelge kui suurt diivanit te vajate. Müügil on nii nurgadiivaneid, mooduldiivaneid kui ka paljud teisi. Kasulikud tihedatele külaliste võõrustajatele on diivanvoodid.

Elutoas loovad avarust jalgadel mööbliesemed, näiteks võiks jalgadel olla: diivanilaud, televiisorialus, puhvetikapp. Jalgdega mööbel annab ka hea võimaluse mööbli alt tolmu koristada ja heaks kohaks robottolmuimeja laadimisdoki paigutamiseks. 

Lisaks diivanitele tasub vaadata ka erinevaid tugitoole ja kotttoole. Ja mis kõige vahvam, neid on nii palju erinevaid ning kindlasti ei pea need välja nägema diivaniga täpselt ühtemoodi. Elutoamööblit nagu kappe, kummuteid ja sektsioonkappe on müügil erinevaid. Kombineerige sarnaseid tooteid omavahel ning looge midagi unikaalset! Erinevus rikastab!

Vannituba ja saun

Kuna tegemist on niiskete ruumidega, kitsendab see valikut oluliselt. Märgadesse ruumidesse tuleb valida vannitoamööbel, mis kannatab niiskust. Vastasel juhul ei pruugi iga mööbel sellele vastu pidada ning saab rikutud.

Esik

Tavapäraselt on esikud pimedad ja pisikesed ruumid ja seetõttu tasub valida pigem heledates toonides esikumööbel. Kindlasti soetage võimalikud mahukad, ent kompaktsed kapid ning jalatsikapid, et säästa võimalikult palju ruumi.

Materjalivalik

Nagu eelpool mainisime, on väga tähtsal kohal mööbli materjal. See, millest tooted tehtud on panevad suuresti paika selle, kui pikk on nende eluiga. Loomulikult aitab kasutusiga pikendada ka heaperemehelik käitumine ning õige hooldus.

Materjalivaliku puhul tasub teada:

Metall- sobib nii kuivadesse kui ka niisketesse ruumidesse. Nikerdustega metallist ese lisab pisut romantilist efekti, ent massiivsed metallriiulid aga annavad kodule industriaalse välimuse. Metallriiuleid võib vabalt kasutada ka keldris või garaažis asjade hoiustamiseks.

Klaas- on kerge ja õhuline materjal. Sobib nii kuiva kui ka niiskesse ruumi. Sõltuvalt disainist võib klaasist toodete hind olla väga varieeruv. Klaasist söögilauad lisavad ruumi kergust ning õhulisust. Kuid valides klaasist laua, peate te olema valmis selleks et sõrmejäljed ja muu tolm on sealt pealt eriti hästi näha.

Puitlaastplaat- sellisest materjalist valmistatakse väga palju erinevat mööblit, mis jääb soodsamasse hinnaklassi, kui näiteks täispuidust valmistatud mööbel. Nimelt on sellise materjali puhul ära kasutatud erinevaid puidutöölemisjääke, mis muudab materjali hinna soodsamaks.

Täispuit- on kõrgelt hinnatud ja 100% looduslik materjal. Täispuidust mööbel on tugev, kvaliteetne ja vastupidav, ent paraku ka kallis. Tammepuidust tooted näevad välja eriti luksuslikud ning väärikad, kasepuidust mööbel näeb välja aga ilus ja hele. Ka männipuitu kasutatakse väga tihti nii elutoamööbli ja ka näiteks voodite valmistamiseks.

Nahk- täisnahk on samuti looduslik ning kauakestev materjal. Nahast diivaneid on mugav ja lihtne hooldada. Küll aga on naturaalnahast tooted kallimast hinnaklassist. Mööblit valmistatakse ka kunstnahast, kuid selline materjal ei ole eriti vastupidav ja kipub ajapikku pragunema. Eco-nahk on kunstnahast jällegi parem valik, sest see on nahale kõige ligilähedasem tehismaterjal.

Erinevad kangad- neid kasutatakse näiteks diivanite ja tugitoolide valmistamiseks. Igal kangal on oma head ja vead. Diivanite puhul eelistage alati tugevat kangast, sest siis püsib istumisalus ilus ka aastaid hiljem.

Külastage K-Rauta veebipoodi ning valige välja omale meelepärased tooted kodu värskendamiseks. Liskas tavamööblile leiab meie juurest müügilt ka kontorimööblit ning kõiki teisi kodu sisustamiseks mõeldud tooteid.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas valida mööblipaigutust?

Kõige lihtsam on see läbi mängida tavalisel paberil, kui joonistate maha ruumiplaani. Teine variant on kasutada näiteks mõne tasuta või tasulist arvutiprogrammi. Üldiselt võiks võimalusel vältida mööbli paigutamist ukse ette või kõrvale, Mööblivaba sissepääs ruumi loob avara ja valge mulje. Aken võiks asetseda kirjutuslaua kõrval, et otsene päike silma või ekraanile ei paistaks.

Mille järgi tunneb ära kvaliteetse mööbli?

Kvaliteetsed tooted on stabiilsed, tugevad ja turvalised. täispuidust mööbel on üldjuhul kvaliteetne ja väha vastupidav. Isegi kui täispuidust mööbli välimus hakkab väsima on alati võimalus seda restaureerida lihvimise ja uue lakikihiga. Mööbli nurgad detailid ja kinnitused on suurepäraselt viimistletud ja lihtne puhastada. 

Kuidas valida mööblit väikesesse ruumi?

Väiksesse ruumi valige hele ja multifunktsionaalne sisustus. Paljude panipaikadega voodiraam või multifunktsionaalne riiuli ja kirjutuslaua komplekt on hea võimalus väikeses toas ruumi kokkuhoida ja avarust luua.

Kui kaugel peaks diivan olema telekast?

Teleri ja diivani vaheline kaugus sõltub televiisori palju suurusest. 32"- 43" tollise Televiisoriga võiks teleri ja diivani vahele jääma vähemalt poolteist meetrit, 55 või suurema teleriga on sobivamaks kauguseks umbes 3 meetrit. Muidugi sõltub see vaataja vajadusest ja harjumusest.

Kas akende ette tasub panna mööblit?

Võimalusel mitte. Päevavalgus on vajalik heaks enesetundeks ning muudab ruumi visuaalselt avaramaks. Kirjutuslaud võiks aknasuhtes olla küljega.