Присоединись к SMART NET! Присоединись

Кухонная мебель

Предложения на этой неделе

Идеи и советы

Какую посудомоечную машину купить и почему? Фото: castorly-stock    pexels.com   Современная, комфортная и удобная кухня является основой каждого дома. Неудивительно, что кухонная техника также сделала огромный скачок в развитии всего за несколько десятилетий. О многих устройствах, которыми се...
Kas avatud köök-elutuba on hea mõte? Foto: steven-ungermann   Unsplash.com Üks kuulus Eesti luuletaja ohkas kord, et „kui seda metsa ees ei oleks“, väiksemas elamises võtab aga teinekord ohkama, et „kui seda seina ees ei oleks“.  Köögis on kitsas, söömiseks peab igaüks lihtsalt oma tuppa ...
Pista üks mõnus malmpott ahju – räägime tema omadustest ja hooldusest Foto: cooker-king   Unsplash.com Pann ja keedupott pliidile, malmpott ahju – nii see harilikult käib, eriti pühade ajal – kõik need ahjulihad ja kapsad ning muu hõrk kraam. Malmpotid on sageli see osa köögikraamist, mida antakse edasi põlvest põlve.  M...
Laua katmine võiks olla au sees ka argipäeval Foto: Ibrahim Boran/Unsplash.com Tänapäeva kiire elutempo juures oleme sageli unarusse jätnud pisiasjad, mis võiksid meie argipäevadele lisada pidulikkust ning aidata hinnata hetki koos lähedastega. Üks neist on kauni laua katmise komme. Kuigi pere ...

Köögimööbel- kuidas kujundada kööki ja valida sobivaim mööbel?

Köök on iga kodu südameks. Just köögis valmistatakse suure armastusega kõige maitsvamad road ning köögis saab hommikuti mõnusalt ajalehe taga hommikukohvi juua. Köök peab olema võimalikult mugav, funktsionaalne ning köögikapid peavad mahutama võimalikult palju asju nagu taldrikud, potid, pannid ja palju muudki.

Vali kvaliteetne köögimööbel

Köögimööbel peab olema tugev ja vastupidav, sest see on mõeldud kestma aastaid. Tugevad riiulid peavad kannatama suuri raskuseid, sest nende peal hoitakse nii taldrikuid, suuri potte ja panne kui ka väiksemat köögitehnikat. Samuti peab mööbel taluma mingil määral nii niiskust kui ka kuuma. Mida paremast ja kvaliteetsemast materjalist on mööbel, seda kauem see kestab.

Sageli tähendab kvaliteet ka kallimat hinda ning siin pole midagi parata. Head materjalid lihtsalt maksavad rohkem. Kui arvestada aga seda, et köögimööblit ei vahetata just üleliia tihti välja, siis tasub teha pisut suurem rahaline väljaminek ja osta kvaliteetne mööbel oma kööki, mis teenib teid truult aastaid!

Planeeri Hoolega!

Mööblivalik ja ka tehnika valik sõltub kõik sellest, kui suur on teie köök. Mida väiksem köök, seda loovamalt tuleb sisustamise projekti läheneda ning paraku tuleb teha ka teatud allaandmisi näiteks köögitehnika suuruse pealt. Suurema nõudepesumasina asemel tuleks valida kitsam mudel ning kaheukselise külmiku asemel pisem külmkapp. Seintel tuleks ära kasutada kõik võimalik hoiustamishind suurte ja mahukate seinakappide näol.

Et ruumi visuaalselt suuremaks muuta on mõistlik kasutada heledaid ja neutraalseid värvitoone. Kindlasti ei pea ruum olema üleni valge, kuid helehall on kahtlemata heaks lahenduseks. Et aga kõik liiga monotoone välja ei paistaks, tooge särtsu ja värvi sisse näiteks erinevate lillede, maalide ja muude dekoratsioonide näol.

Suure köögi puhul on aga mänguruumi oluliselt rohkem. Viimasel ajal on hästi populaarseks saanud köögisaare kasutamine ja suur köök seda õnneks ka võimaldab. Suurte kööki saab paigutada ka mõnusalt suure söögilaua, kus koos pere või sõpradega koos aega veeta ning midagi head põske pista. Väiksema köögi puhul on mõnikord aga mõistlik hoopis kasutada klapplauda, mille saab pärast kasutamist seina peale kokku panna, säästes nii vajalikku põrandapinda.

Enne mööbli ostu aga veenduge selles, et mööbel ka teie kööki ilusti ära mahub. Teinekord ongi vaid sentimeetrite ja millimeetrite mäng, et kõik kenasti oma kohale sobiks. Seda just väikeste köökide puhul. Seega võtke õiged mõõdud ning valige vastavas suuruses köögikapid ja tehnika.

Materjalivalik

Köögikappe peab olema mugav ja lihtne puhastada. Me kõik teame kui palju kulub aega toidu valmistamise ning nõudepesu peale. Miks siis veel raisata seda alles jäänud aega lisaks köögikappide küürimise peale, mis nii lihtsalt puhtaks minna ei taha. Mis materjali aga eelistada? Valik sõltub kõik teie maitsest ning olgem ausad, ka rahakoti paksusest.

  • Täispuidust köögimööbel on alati hea ja kindel valik, mis muudab köögi hubaseks ja soojaks. Puit on küll vastupidav, ent vajab ka omajagu hoolitsust. Eriti kui olete valinud omale täispuidust töötasapinna. Nimelt peate arvestama sellega, et iga vahendiga seda hõõruma ei tasu hakata ning aeg-ajalt tahab selline tööpind ka õlitamist saada.
  • Roostevaba teras seevastu on hea ja lollikindel valik. Ka kõik suuremad restorani- ja hotelliköögid on omale just sellest materjalist köögimööbli valinud ja seda põhjusega. Nimelt on roostevaba terast hea ja lihtne puhastada ning ühtlasi see ka kestab kaua. Küll aga võib juhtuda, et kui lähetegi vaid seda teed, et valite oma kööki roostevabast terasest töötasapinnad ja riiulid, pole köök enam nii armas ja hubane ning meenutab pigem mõne toitlustusettevõtte köögipoolt.
  • Kivi on tugev ja kallis materjal, mis kestab kaua. Kui valite omale kivist töötasapinna ei pea te kindlasti pettuma.
  • MDF-materjalid on odavamate materjalide killast. Kui aga olete hoolikas ning oskate mööblit hoida, kestab ka odavam mööbel suurepäraselt aastaid. MDFi kasuks räägib veel see, et sellisel materjalil on rohke värvi- ja pinnatöötluse valik. Samuti on müügil täiesti valmis MDF köögimööbli komplekte, mille saate kohe poest endaga koju kaasa viia. Nii ei pea te ootama mitmeid kuid, kuniks eritellimusel köögimööbel lõpuks valmis saab.

Ilus välimus vs funktsionaalsus

Öeldakse ju, et ilu nõuab ohvrit. Valides köögimööbli vaid ilu järgi, võite ohverdada tunde ja tunde selle puhtana hoidmise peale. Mõnikord pole ka kõige ilusamad asjad just kõige kasutajasõbralikumad. Nii mõnigi efektne riiulike köögis ei sobi muuks, kui vaid tolmu kogumiseks. Seega tasub lisaks ilule rõhku panna ka mööbli funktsionaalsusele.

Näiteks näevad väikesed köögikapikesed ju imearmsad välja, aga kui nende sisse midagi eriti ei mahu, siis pole neist suurt kasu. Üleliigsed asjad kipuvad sel juhul ikka igal pool köögis laiali olema, rikkudes nii köögi üldilme. Ja segamini köögis ei ole ka eriti mugav ringi askeldada ning erinevaid töövahendeid toidu valmistamiseks on samuti suhteliselt keeruline üles leida. Ei ole ju mõistlik, kui söögi valmistamise aeg kulub hoopis tarvikute otsimise peale. Ja igas köögis peab olema organiseeritus!

Seega mõtteid ja juhtnööre on mitmeid, kuidas köögimööblit valida ning kuidas kööki kujundada. Teie aga laske oma fantaasial lennata ning leidke erinevaid nutikaid lahendusi. Köök peab sätitud olema ikkagi kasutaja käe järgi, et seal oleks võimalikult lihtne ja mugav toimetada. Mis peamine- kasutage heledaid toone, kvaliteetseid materjale ning ärge unustage köögimööbli juurde tuleks valida ka sobiv söögilaud ning tool või toolid.

Korduma kippuvad küsimused

Mis köögimööbel on parim?

Kvaliteetne, vastupidavast ja kergesti puhastatavast materjalist ning visuaalselt ilus mööbel on kööki parim valik. Ärge unustage ka kokkusobivaid aktsentvärve ning vastupidavat töötasapinda. Viimane võiks olla tugev, kvaliteetne ja taluma niiskust parim materjal töötasapinnaks oleks kivi või täispuit.

Kuidas valida köögikappe?

Mõõtke esmalt, kui suured kapid teie kööki mahuvad. Valige välja sobiv materjal ning värvitoon. Kapid peavad olema võimalikud mahukad ning valmistatud tugevast materjalist. Tee nimekiri asjadest, mida soovid köögikappides hoiustada ja hinda kui palju ja millist ruumi selleks vaja võiks minna.

Kuidas valida köögi stiili?

Köögi stiil peaks olema sarnane teie kodu stiiliga. Kui teil on moderne kodu, siis retro stiilis köök ei ole üldiselt heaks valikuks, võimalus erinevaid stiile kokkusobitada oleks väikeste aktsentesemetega kui üldine stiil võiks olla harmoonias ülejäänud koduga. Väikeses köögis kasutage rohkelt heledaid toone ning nitikalt paigutatud ja läbimõeldud kappe.

Mis on parim materjal köögikappidele?

Täispuit on alati hea valik, sest puit on tugev materjal mis kestab kaua. MDF ja muud puitlaastplaadid samuti hea valik, neid leiab paljudes värvides ja kujudes. Tasuks valida lihtsasti puhastatava pinnaviimistlusega kapid.

Kuidas valida köögi töötasapinda?

Valige omale selline köögi töötasapind, mida on hea puhastada ning, mis on tugev ja niiskuskindel. Kui valite omale tammepuidust töötasapinna peate valmis olema selleks, et igasugused pesuvahendid täispuidust pinnale ei sobi kuna võib muuta pinna värvi ebaühtlaseks. Et täispuidust töötasapind kaua kestaks tuleks iga aasta puit uuesti õlitada, et see näeks taas värske ja ilus välja ning niiskuskindel.