«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

5 nõuannet mööbli restaureerimiseks, mis ei vaja eelnevat kogemust

Puidust mööbel võib kesta kaua, kui selle eest õigesti hoolitseda. Puidust toolidel, laudadel, riidekappidel, vooditel ja riiulitel on üks probleem -  kui mööblieset kasutatakse sageli, hakkab aja jooksul värv neilt maha kooruma. Sul pole vaja professionaalse restauraatori abi - saad mööbli ise üle värvida. Hangi puiduvärvi ja alusta tööga!

Lihtsam öelda, kui teha... Enamik inimesi võtavad lihtsalt tooli või kapi, värvivad seda, jätavad selle kuivama ja ongi kõik. Kahjuks ei kesta tulemus kaua, sest on tehtud vähemalt 5 viga. Kui soovid, et mööbel kestaks kaua, ei tohi sa neid vigu teha.

Esimene viga: Sa ei lihvinud mööblieset

Enne pinna värvimist tuleb see ette valmistada. Esimene töö on mustuse ja vana värvi eemaldamine. Seda saab teha tavalise liivapaberiga. Kui plaanid korraga värvida mitut mööblieset, on soovitatav rentida elektriline lihvimismasin. Võid selle ka osta, kui teed lihvimistöid sageli.

Kui värv koorub kihtidena, kasuta lihtsat spaatlit selle eemaldamiseks. Seejärel võta tükk peeneteralist liivapaberit ja hõõru pinda hoolikalt.

Ideaalis võiksid pindade puhastamiseks kasutada liivapritsi, kuid see võib osutuda kulukaks.

Teine viga: Sa ei puhastanud tolmu

Pärast mööblieseme lihvimist võib pinnale jääda palju tolmu. Selle tõttu võib värvitud pind olla krobeline. Võta niiske lapp ja puhasta kogu värvitav pind. Väldi salvrätikute või käsnade kasutamist, sest need ei võta kogu tolmu maha. Tolmuimeja ei tee seda samuti. Antud töö jaoks on parim vahend lihtne märg lapp.

Kolmas viga: Sa ei kasutanud kruntvärvi

Värvimüüja ütles, et kruntvärvi pole vaja? Tegemist ei ole siis väga hea müüjaga... Kruntvärv on vajalik, kui soovid, et värv püsiks võimalikult kaua peal. Võid kruntvärvi mitte kasutada, kuid värv võib hakata kooruma vähem kui aasta pärast. See on tingitud kehvast värvi pinnale kinnitumisest. Kruntvärv on spetsiaalne vedelik, mida kasutatakse enne värvimist. Selle eesmärk on eemaldada pärast puhastamist pinnale jäänud tolm ja pind ettevalmistada, nii et värv jääb sellele hästi kinni.

Kanna kruntvärv pinnale pintsliga kogu mööblieseme pinna ulatuses ja võid olla kindel, et värv jääb toolile või kummutile püsima pikaks ajaks.

Neljas viga: Värvisid kolme korra asemel ainult ühe korra

Kui soovid, et mööbel näeks välja suurepärane, ei piisa ühest värvikihist. Eriti, kui värvid üle vana värvikihti, mis on erinevat värvi. Soovitatav on värvida kolm korda. Pärast esimese kihi pealekandmist tuleb värvi kuivamist oodata umbes 8 tundi. Seejärel lihvi pind uuesti liivapaberiga.

Kanna pinnale uus värvikiht ja oota jälle 8 tundi. Lihvi pind uuesti. Siis värvi see kolmandat korda.

Miks nii palju lihvida? Pärast liivapaberiga hõõrumist on pind pigem krobe kui sile, mis muudab uue värvikihi kinnitumise paremaks. Samuti eemaldab lihvimine värvimullid ja ebaühtlased laigud.

Viies viga: Sa ei kasutanud lakki

Värv tuhmub päikese käes ja värvikihid kooruvad kuludes. Kui mööblieset ei kasutata tihti ja see asub vähese valgusega ruumis, võid ehk lakkimise vahele jätta, kuid pidevalt kasutatavad esemed peavad olema lakiga kaetud kohe, kui kolmas värvikiht kuivab. Võid kasutada nii läikivat kui ka mattlakki. Värvitu läbipaistev lakk sobib mööbliga kõige paremini. Lihtsalt kanna seda värvimisrulli või pintsliga mööblile ja oota 2 päeva, kuni lakk kuivab täielikult. See kehtib ka voodite, laudade ja toolide puhul.

Lakitud mööbliese näeb välja eriti kena ja on kaitstud kulumise, niiskuse, temperatuuri kõikumiste ja otsese päikesevalguse eest. Sellist mööblit saab puhastada ka tavapäraste majapidamistarvetega.

Mööblieseme korralik värvimine võtab paar päeva, seega soovitame värvida neid ühe või kahe kaupa nii, et sa ei jääks terveks nädalaks mööblita. Mööbli värvimisel on oluline kasutada kaitseprille ja respiraatorit, samuti kindaid. Värv ise ei ole toksiline ega ohtlik, kuid kõige rohkem võib kahju teha mikroskoopiline tolm, mis paisatakse õhku lihvimise ajal. Lakil on väga ebameeldiv lõhn ja see võib põhjustada peavalu.

Mööbli värvimisel kasuta oma kujutlusvõimet ja proovi uusi värvikombinatsioone. Saad värvi segada kõikides värvikauplustes või ehituspoodides asuvates värviosakondades. Kui sul on kunstilist annet, proovi värvida mõned elemendid käsitsi. Kui mitte, siis kasuta papist välja lõigatud šabloone. Puitmööbli värvimine mitte ainult ei pikenda selle eluiga, vaid annab ka ainulaadse välimuse, mis suurendab selle väärtust.
PINTSEL FSC 50MM PROF

PINTSEL FSC 50MM PROF

5,20 / шт.