«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Askeetlikkus ja ilu - Jaapani stiil interjöörisIdamaade kultuur erutab meie meeli müsteeriumiga, üllatab minimalismiga ja inspireerib funktsionaalsusega. Hele palett, igasugused lisatarvikud, värvilised kangad - kõik need puuduvad Jaapani stiilist. Selle peamine eripära on askeetlikkus ja lihtsus. Jaapani stiil on looduse ja erilise filosoofia kombinatsioon, kus elu pulbitseb nagu jääalune mäejõgi. Tundub, et miski pole nähtav, kuid stiil on ilus, energiline ja kutsuv.

Ruumikad ja sisseehitatud garderoobid

Esimene asi, mida te märkate, kui sisenete Jaapani stiilis tuppa, on vaba ruum ja tühjus. Ruum ei ole üle koormatud mööbli ja asjadega, ja see tundub väga lakooniline. Kogu ruum on struktureeritud, selge ja rahulik. Kui seal on mööbel, siis on see ainult funktsionaalne. Ülejäänud on peidetud sisseehitatud kappide fassaadide taha, mis tavaliselt sulanduvad seinte värviga, ilma ühist esteetikat rikkumata. Avatud riiulitele asetatakse ainult raamatuid. Unustage iluesemed ja suveniirid - neile pole siin kohta.

Jaapani stiil kasutab sageli poodiume, mis toimivad ka asjade hoidmiseks. Puhkeala on kaetud kangast, väikestest patjadest ja muidugi ka tatami-vitste mattidest. Soovi korral saab seda kergesti varjata uudistavate silmade eest. Kuid isegi siis, kui ruumis on esemed, ei riku nad harmooniat ja sulanduvad sujuvalt põrandakattega.

Jaapani lauad, toolid ja diivanid on madalad ja väga mugavad. Voodi ei pea olema põrandale visatud madrats. Kaasaegne disain suunab täisvoodi olemasolule, kuid see on paigaldatud poodiumile või on madalate jalgadega.

Värvide harmoonia

Jaapani filosoofia on keskendunud inimese sisemisele maailmale, selle harmoonilisusele loodusega, linna hulluse mitte järgimisele, nii et siseruumidesse valitavad värvid on pastelsed ja loomulikud. Põhimõtteliselt on siseruum kreemi, beeži, pärli, piima, liiva ja tumepruuni värvi.

Selles interjööris ei saa te eredaid aktsente kasutada. Eurooplaste jaoks on kõige kontrastsemad värvipaarid must ja valge ning ebatavalised kombinatsioonid roosa ja pruuni, oranži ja violetse, sinise ja rohelise vahel. Võite kasutada punast ja rohelist. Sageli on värvid pehmed, summutatud. Näiteks võib nende värvidega kirjutada hieroglüüfe valgele taustale või värvida nendega nõusid.

Materjalid

Jaapanlased on looduse ja keskkonna suhtes väga tundlikud. Nad usuvad, et elukoht on looduse lahutamatu osa, seega kasutatakse viimistluses üksnes looduslikke materjale. Kivi eelistatakse puidule. Kuigi traditsiooniliselt on põrand valmistatud looduslikust puidust või vastupidavast bambusest. Puidust paneelid paigaldatakse sageli seintele.

Jaapanlased ei salli oma kodus tülikaid seinu ja vaheseinu - neid asendavad õhukesed ja elegantsed bambuse- või riisipaberi õhukesed vaheseinad.

Akende kaunistamiseks on kardinad valdavalt valmistatud linasest ja siidist, ilma kaunistusteta ja liialdusteta. Sageli nad sulanduvad seintega ilma eristumata.
Aksessuaarid ja sisekujundus

Taimedel on Jaapani stiilis eriline koht. Lopsakad puud või suured viigipuud ei sobi selle stiili jaoks. Lubatud on ainult lakoonilised ja ekspressiivsed taimed - näiteks bonsai. Sobib ka kuivatatud taimede kompositsiooni - Ikebana.

Võite kaunistada põrandat bambusest mattide ja lihtsate vaipadega, riputada sakura kujutisi seintele. Tasub meeles pidada, et Jaapanlased jätavad ühe seina kohta ainult ühe nišši kujundite, raamatute või pildi jaoks. Korteris on aukoht Buddha kujul.

Valgustus

Jaapanlased ei suuda oma kodu ette kujutada ilma siidist ja riisipaberist lambivarjude all olevate lambipirnide ja lampideta. Sageli on lambid kaunistatud hieroglüüfiga. Jaapani stiil kasutab ka küünlaid, millega oleme harjunud. Kuid nad eelistavad kivist ja keraamilist küünlajalga.

Erilist tähelepanu pööratakse maja aroomile - selle jaoks kasutatakse väikseidi draakoni kujulisi parfüümi soojendavaid aluseid. Ja kui teil on korteris ruumi chashitsule - teejoomise paviljonile, siis täidate korteri lihtsalt meeldivate lõhnade ja harmoonia auraga.

Ja lõpetuseks - mitmekülgsus

Nagu teate, on Jaapan tihedalt asustatud riik, mis kannatab maismaa puudumise tõttu. Seepärast on jaapanlased õppinud hindama igat sentimeetrit oma kodust. Ja kuigi võib esmapilgul tunduda, et Jaapani stiilis tuba on väga lihtne ja tühi, on see tõesti funktsionaalne. Isegi väikseima, 30-ruutmeetrilises korteris on võimalik leida kvaliteetseid tsoone magamiskohtade, töökoha ja maalimise jaoks, kui sellega korralikult tegeleda.

Jaapanlased toetuvad selles ekraanide, tatami ja madratsite abile, mida on lihtne peita niššides ja sisseehitatud garderoobidesse.Selline stiil sobib linnakorterisse ja maamajja.

Jaapani stiil on üks harmoonilisemaid, lihtsamaid ja funktsionaalsemaid stiile. See loob erilise tuju mugavusest ja hubasusest.
Комод Forte Niko NIKK34-D30F, 89.6x29.1x81.7 см

Комод Forte Niko NIKK34-D30F, 89.6x29.1x81.7 см

На складе
Sadolin Easycare BW Emulsion Paint 10l White Matte

Sadolin Easycare BW Emulsion Paint 10l White Matte

Laelamp Trio Lotus valge LED 60cm

Laelamp Trio Lotus valge LED 60cm

Домашний ароматизатор Ambient Air Lavender, 50 мл

Домашний ароматизатор Ambient Air Lavender, 50 мл

Дневной занавес Cello Signe White, 1300x2400 мм

Дневной занавес Cello Signe White, 1300x2400 мм

44,90 / шт.

Продается шт.:
1 шт. – 3.12 кв.м, 1 кв.м – 14,39 €
ТОП товар