
Kuidas teha nii, väike magamistuba ei koosneks voodist, (kassist) ja külakuhjast riietest ning muust kraamist, kus keegi selles segaduses ja hämaruses midagi üles ei leia ja üldse on masendav.
Järgnevalt jagame hulka mõtteid ja disainiprintsiipe, mida väikese toa puhul silmas pidada.
Üks tume sein lisab sügavust
Mis juhtub, kui sa võtad väikese toa ja selle üleni näiteks tumesiniseks värvid? Õige vastus – sa saad endale pimiku. Või riidekapi.
Aga – kui vaid üks sein (eelistatavalt näiteks voodipäitsi tagune) tumedaks värvida, on efekt vastupidine – ruum tundub ulatuvat kuhugi kaugemale. Siin võib ka natuke kunsti teha, kas siis värvi või kleebistega. Tahad tähistaeva all uinuda? Lisa tumesinisele taustale mõned tähed. Metsas samblamättal? Vali põhitooniks tume samblaroheline ja maali sellele mõned õrnaltaimatavad pruunakad puutüved. Tekita natuke selline „riidekapist pääseb Narniasse“ efekt.
Üks läbiv värvitoon

Väike magamistuba tundub kõrgem ja suurem, kui seinad ja lagi on ühte värvi. Mis ei tähenda, et näiteks lagi ei võiks olla veidi heledam või väikese kõrvaltooniga, aga värvid võiksid olla enamvähem ühtlased, see loob avarust.
Teine variant väikest tuba suurema ja eriti kõrgemana näidata – mis on vaat et olulisem kui pikkus/laius, on värvida lagi valgeks – olgu selleks siis off-white või mõni muu valge õrn toon. Pastelsed või loodusvärvides seinad ning valge lagi on kaunis kombinatsioon.
Väike magamistuba võlub lihtsusega
Pea nähtamatud kardinasiinid, sirged ja pikad ühevärvilised kardinad, mis harmoneeruvad lae ja seinte värviga, vabad pinnad ja palju naturaalset valgust – mida lihtsam väike magamistuba on, seda rahulikum ja avaram see paistab.
Natuke sisustusalaseid nõuandeid siinkohal:
- Mida vähem „kola“, seda parem. Kui magamistuba on väike, ära koorma teda üle kõiksugu nipsasjade, suurte kappide, kirjude kangaste ja muu säärasega.
- Pisikesed kirjumustrilised tapeedid väikesesse magamistuppa ei sobi, vali kas värvitud seinad või midagi suurt ja rahulikku. Suured looduskapad on samuti väga lahe idee, millega üks toa seintest katta.
- Vali valgustid, mis ei paista liigselt silma ega jää ette. Väike tuba nõuab palju head valgust, aga mitte palju lampisid.
- Mööblit valides eelista variante, mis ei toetu põrandale – mida annab seina sisse peita, lae alla tõsta. Erandiks on voodialused hoiukapid!
- Veel mööblist – funktsionaalsus ja lihtsus eelkõige. Väike tuba ei ole koht, kus edevat mööblit demonstreerida. Või kui see üks kiiktool tõesti tahab ja mahub sinna, siis las see ollagi see üks kesksel kohal trooniks olev ese.
- Armastad seintele kunsti või perekonnafotosid riputada? Väiksesse tuppa vali midagi suurt ja lihtsat, see laseb toal hingata. Ära kuhja.
- Kui oled otsustanud valge värvi kasuks, ära heitu – valget saab segada väga paljude toonidega ja erinevaid valgeid nii seintel, laes kui sisustuses varieerida ning kõik see mängib hästi kokku ja lisab ruumile sügavust.
Kasuta seinu, mitte põrandat

- kui ehitus lubab ja seintesse saab teha õnarusi või seal juba on mõni vanakooli „see ei ole sahver, see on mu riidekapp“, super! Kasuta juhust!
- suurte kinniste seinakappide asemel eelista kergemaid riiuleid, neid saab kõikjale seintele kinnitada ja omavahel miksida.
- siis kui väikesesse magamistuppa mõni kapp siiski sisse kolib, vali see võimalusel liuguksega, nii säästad oluliselt ruumi (kontrolli enne ainult, et ka liuguksel oleks, kuhu liuelda)
- hea võimalus oleks väikese magamistoa ukse puhul valida, kummale poole see avaneb, tee nii, et uks avaneks väljapoole – taaskord ruumisääst!
- kui sul on vaja kuhugi suurem seinakapp või riiulid paigutada, et seal hoida asju, mida iga hetk pole vaja kätte saada, kaalu voodi päitsisse omalaadse orva ehitamist – seal jäävad riiulid või seinakapp sulle kõige vähem ette. Hoia ainult parajat kõrgust, et keegi ringutades ja sirutades oma pead ära ei lööks.
Mitte lihtsalt voodi, vaid panipaik
Voodi peale peaks mahtuma tekk, kuhi patju ja kass, magamas täpselt keset diagonaalide ristumispunkti.
Voodi alla võiks mahtuda väga palju muud. Ja ei, me ei pea mitte silmas kõike seda, mida harilikult võib voodi alt leida ja mida kohates arheoloogid punastaksid või vähemasti pead vangutaksid.
- vali voodi, millel on suur voodikapp. Seal saad hoida näiteks selle hooaja kraami, mis parajasti käes pole.
- ehita voodi kapi otsa. Mitte kõrge kapi, aga sellised voodisse-pääseb-väikse-trepiga asemed on moodsad, stiilsed ja pagana praktilised.
- mis voodipesusse puutub, siis taaskord – heledad või pastelsed toonid ja kas lihtne ja suur muster või üldse mitte.
Peegel lisab suurust ja valgust

Mängiks täna sellist mängu, et sul pole mitte üks väike magamistuba, vaid kaks. Kuidas?
Maagiline märksõna on peegel. Suur seinapeegel (mida lihtsam, seda uhkem) peegeldab nii ruumi kui valgust, ja muudab seega ruumi optiliselt avaramaks.
Hoidu siinkohal edeva raamiga peeglitest, vali midagi lihtsat, mis polekski nagu peegel, vaid üks suur avarus, millest võiks Alice’i kombel läbi kõndida.
Kui ruumi jagub, võta peegel, mis hakkab päris maast pihta, kui mitte, siis kinnita peegel seina. On teada, et vähemasti osadele inimestele ei meeldi, kui peegel neile otse voodisse paistab – mitte et me magades end peeglist vahiks, aga… - nii et arvesta sellega, igaksjuhuks.
Ümmarguse vaiba võlukunst

Tuba on üldiselt ristkülik. Kuubik. Kandiline ja terav. Mida väiksem, seda kandilisem ja teravam. Tuba ümaramaks lihvida ei saa, küll aga saab luua ümmargusema efekti, kasutades selleks ümarat või ovaalset suurt vaipa.
Lisaväärtuseks, et su paljastel jalgadel ei ole külm. Pealegi, kui valid huvitava värvi või mustri – taaskord, väldi pisikest kribu või väga kontrastseid värve, v.a valge-must kontrast – tegeleb silm pigem vaiba imetlemisega.
Väike magamistuba võib olla tegelikult väga kaunis, kui see on teadlikult ja nutikalt sisustatud. Pea siis meeles – valgus, heledus, lihtsus, funktsionaalsus. Head kujundamist!