Присоединись к SMART NET! Присоединись

Fototapeet — muudame kiirelt toa ilmet 

Tapeedi tootmise tehnoloogiad on teinud aastate jooksul tohutu arenguhüppe. Lisaks materjali kvaliteedile on paranenud ka fotokvaliteet, mis võimaldab tapeedi abil luua efekti, mille saavutamiseks tuli varasemalt palju rohkem vaeva näha. Fototapeediga saab lihtsalt ja soodsalt ilmestada igat ruumi. Selleks, et teha seda asjatundlikult, järgige paari lihtsat näpunäidet. 

Kokkusobivus interjööriga

Fototapeedi valimisel pöörake tähelepanu interjööri üldisele stiilile. Näiteks modernse ja minimalistliku stiiliga sobivad kokku rohkem pilvelõhkujate kujutised, šiki või Provence stiiliga aga foto kitsastest Euroopa tänavatest, mis on kaetud munakividega.  

Veel on oluline pidada silmas ruumis oleva mööbli värvi. Las ergas kombineerub erksaga, pastelsed toonid jätke aga klassikalises stiilis toa jaoks. 
Фотообои Komar 8-256, 368 см x 254 см

Фотообои Komar 8-256, 368 см x 254 см

28,20 € / шт.
47,00 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 47,00 €
Fototapeedi valimine

Kui Te planeerite kujundada mitte ühte, vaid rohkem seinu, valige panoraampilt. Sellisel viisil on pilt lõpetatud, interjöör aga ei ole ülekoormatud ühesuguste või kokkusobimatute fotodega. 

Samuti pöörake valikul tähelepanu pildile endale. Eelistage suuremaid vorme ja kujutisi. Samas pidage silmas, et objekt, mida on suurendatud tuhat korda, ei ole alati kõige sobilikum. Näiteks lepatriinu üle terve seina võib olla teinekord väga häiriv.

Keskpunktidest ja kujutistest 

Tänu fototapeedile saab ruumi jagada erinevateks aladeks. Näiteks köögis saab piiritleda toidu valmistamise ja söömise piirkonda. Kindlasti tuleb ka silmas pidada, et fotol ei tohiks olla liialt mööbli kujutisi. Koos tõelise mööbliga koormavad need toa üle ja loovad ebamugavustunde. 

Sisekujundajad soovitavad kasutada magamistoas tumedamaid fototapeete ning väljaprinte loodusest ja ehitistest pigem külalistetoas ja teistes eluruumides. Jäta kindlasti ka meelde, et fototapeediga seinale ei tohiks riputada pilte ning paigutada riiuleid ja teisi dekoorielemente.