«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Iseseisvalt kraani paigaldamineKraan võib olla enim iseseisvalt paigaldatav ese vannitoas. Seega, kui otsustate proovida seda ise paigaldada ja säästa professionaalse torulukksepa palkamisega, on kraan selle töö jaoks sobivaim.

Tööl on kolm etappi. Esmalt valmistage seade paigaldamiseks ette. See hõlmab vajalike tööriistade ettevalmistamist, vana segisti eemaldamist ja töökoha puhastamist.

Teiseks paigaldamine ise. Ja lõpuks kontrollige paigaldatud kraanide toimimist vannitoas. Vaatame iga sammu üksikasjalikumalt läbi.

Ettevalmistus

Tööks on vajalikud järgmised tööriistad:

  • reguleeritav mutrivõti;
  • Mutrivõtmed 9/11”, 10/12”;
  • FSM lint veekindluseks;
  • tangid;
  • Lame kruvikeeraja.

Niisiis peaksite alustama veevarustuse sulgemisega. Tavaliselt tehakse see toiming läbi veearvesti ees asuva kraanii keeramisega. Selleks, et kontrollida, kas kõik on õigesti tehtud, võite avada kraanid külma ja sooja veega.

Eemaldage vana segisti. Selles faasis tekivad tavaliselt esimesed probleemid: sageli on eelmine segisti torudesse tugevalt kinni jäänud. Teie jõupingutused reguleeritavate mutrivõtmetega segisti lahtiühendamiseks võivad põhjustada purunenud torusid.

Neid raskusi saab lahendada pidurivedeliku või petrooleumi abil. Paar tilka kinni jäänud kohale, 10 minutit ootamist ja vana segisti saab eemaldada.

Seejärel puhastage kraanikauss ja jätkake uue segisti paigaldamisega.

Paigaldamine

Esiteks sulgege painduvad voolikud FSM-lindiga. Tihendusrõngad tuleks paigaldada painduvatele ühendustele, mis tuleb kraanidesse keerata. See samm aitab vältida võimalikku leket, kohtades kus osad on üksteisega ühendatud.

Pange voolikud auku ja kasutage mutrivõtit nr 10 nende kraani külge kruvimiseks. Enne painduvate voolikute ühendamist pange kummist tihendusrõngas. See rõngas sisestatakse kraani põhjas olevasse soonde ja on vajalik tihend kraani ja valamu põhja vahel.

Seejärel võtke tangid või lame kruvikeeraja ja keerake 1 või 2 keermestatud varrast segisti auku, mis on selleks otstarbeks mõeldud. Kui palju keermestatud vardaid keerata, sõltub segisti konkreetsest mudelist.

Kraan sisaldab 2 olulist osa: metallist plaat ja paksust kummist tihendplaat. Mõlemad elemendid pannakse keermestatud vardale: kõigepealt kummitihend, seejärel plaat. Kõik need tuleb tihedalt valamusse suruda.

Kasutades mutrivõti nr 10 või nr 11, kruvige pronksmutter keermestatud vardale, hoides samal ajal segistit ja tihendit ühe käega. Joondage kraan valamuga ja pingutage see, kuni see peatub - nüüd võite veenduda, kas segisti on korralikult valamule paigaldatud.

Kuid see ei ole kõik teises etapis. Lõpuks ühendage painduvad voolikud veevarustusega ½-tolliste mutritega. Kontrollige kindlasti, et nendes on kummist tihendid. Kruvige mutrid ja kinnitage mutrivõtmega. Tehke seda rahulikult, et mitte torgata tihendid toruga läbi.

Kontroll

Jääb üle vaid kontrollida, kas kõik oli õigesti tehtud. Avage veearvesti ees olev sisselaskeventiil ja laske vesi läbi segisti. Kontrollige, et painduvate äärikute mutrid ja trossid oleksid pingutatud. Kui pole niiskust, siis õnnitleme - just paigaldasite vannituppa kraani iseseisvalt.

Loodame, et kõik läks hästi ja et saate seda vajalikku seadet oma vannitoas kasutada. Ja ise paigaldades muutub kraani kasutamine palju meeldivamaks, sest teate, et olete ise töö ära teinud.
Kruvikeerajate komplekt VDE1000V 5-osaline

Kruvikeerajate komplekt VDE1000V 5-osaline

NEO 01-204 Water Pump Pliers 42mm

NEO 01-204 Water Pump Pliers 42mm

21,50 / шт.
Только онлайн
Stanley 0-63-022 Pistol Grip Screwdriver Set 22pcs

Stanley 0-63-022 Pistol Grip Screwdriver Set 22pcs

Franke 900.428.000 Faucet Nozzle

Franke 900.428.000 Faucet Nozzle

31,00 / шт.
На складе