Присоединись к SMART NET! Присоединись

Enne tööde alustamist tee korteri remondi kalkulatsioon

Foto: Roselyn Tirado/Unsplash.com
 
Kevade tulles võetakse reeglina ette kodu suurpuhastus. Sageli avastatakse selle käigus, et kodus oleks vaja ka üht-teist suuremat korda teha ja parandada. Lihtsamate remonditöödega saab hakkama igaüks, mahukamate puhul tuleb tavaliselt palgata professionaalsed abijõud. Mõlemal juhul on enne tööde alustamist mõistlik teha korteri remondi kalkulatsioon, mis aitab kulutusi planeerida ja neid kontrolli all hoida. 

Remondi ulatuse hindamine

Esimese asjana tuleb hinnata, kui põhjalikku remonti kodu vajab - kas piisab sanitaarremondist või tuleb otsustada kapitaalremondi kasuks. Esimene tähendab lihtsamaid ja kiiremaid töid, mille eesmärk on muuta kodu silmale ilusamaks vaadata. See võib sisaldada näiteks lagede värvimist, vuukide puhastamist või tapeedivahetust, mis kõik kodu välimust värskendavad. 
 
Kapitaalremont on palju ulatuslikum ning selle eesmärk on taastada kodu väärtus. Kapitaalremont tähendab ka kõigi tavaliselt märkamatuks jäävate korteriosade remonti, näiteks põrandakonstruktsioonide uuendamist või veetorustike vahetust. Kapitaalremondiga tehakse korda võimalikult suur osa korterist ning seda tuleks teha iga 15-20 aasta tagant. 

Kuidas teha korteri remondi kalkulatsiooni?

Korteri remondi kalkulatsioon on tähtis nii sanitaar- kui ka kapitaalremondi puhul. Paljuski sõltub remondi hind töödeks kasutatavatest materjalidest ning loomulikult ka korteri suurusest. Erinevate korterite remontide maksumuste võrdlemiseks on hea arvutada välja ühe ruutmeetri remondi hind, jagades lõplik eelarve korteri pindalaga ruutmeetrites. 
Foto: Brett Jordan/Unsplash.com
 
Kõige lihtsam on eelarve koostamiseks paluda abi remondifirmadelt, küsides neilt pakkumised soovitud töödele. Kuna neil on kogemusi selles vallas rohkem, oskavad nad hinda palju täpsemini arvestada. Te ei pea muretsema, et pakkumisega kaasneks kohustus selle firma teeneid kasutada, see on vaid kiire ja lihtne viis teada saada, kui palju tööd maksma minna võiksid. 
 
Arusaadavalt on kapitaalremont tunduvalt kallim kui sanitaarremont, mille puhul võib hakkama saada isegi paarisaja, kogu korteri puhul aga kahe-kolme tuhande euroga. Kapitaalremondi hind on umbes 300-400 eurot ühe ruutmeetri kohta, seega maksaks keskmise viiekümne ruutmeetri suuruse korteri remont 15-20 tuhat eurot. Tuleb ka arvestada ehitusmaterjali hindade kõikumisega turul ning sellega, et kvaliteetsem materjal maksab rohkem. 

Mida pidada meeles ise remonti tehes?

Foto: Roselyn Tirado/Unsplash.com
 
Väiksemate remonditöödega nagu tapeetimine või lagede, seinte ja uste värvimine saavad hakkama kõik. Hakkajamad võtavad ette isegi vannitoa remondi. Ise töid teostades on hea pidada meeles mõnda põhitõde.
 • Esimese asjana tuleks vabaneda vanast prahist ja mustusest, alles siis saab töödega peale hakata. Remondi juures tuleb kasuks respiraatori ja kaitseprillide kasutamine, et kaitsta oma tervist tolmu eest.
 • Töid peaks alati teostama ülevalt alla - lagi, seinad, põrand. Niiviisi töötades ei pea muretsema, kui ülevalt mõni värvitilk põrandale kukub. 
 • Vannitoa remondi käigus tuleb meeles pidada hüdroisolatsiooni tähtsust. Hüdroisolatsioon takistab niiskuse kogunemist seina ning väldib hallituse teket. Plaatimine on üsna lihtne, kui enne pisut eeltööd teha ja meistrite näpunäiteid järgida, kuid see nõuab teatud käelist osavust.
 • Põrandaid vahetades tuleb üle vaadata ka selle aluskarkass, see vajadusel välja vahetada ning põrand tasandada näiteks tsementkiudplaadiga.
 • Kui on soov muuta korteri planeeringut, on oluline veenduda, et maha ei võeta kandvaid seinu. Töö peaks kooskõlastama korteriühistuga ning vajadusel küsima kinnitust uuele detailplaneeringule. Uusi seinu on lihtne üles ehitada erinevatest ehitusplokkidest (nt Fibo), mis on tugevad ja mida on kerge üle krohvida ja värvida. 

Kiireid näpunäiteid

Kui korteri remondi kalkulatsioon on tehtud ja käed juba sügelevad tööd tegema, on hea veel korraks maha istuda ja remonti planeerida. Pisut eeltööd säästab hilisemast vaevast.
Foto: Immo Renovation/Unsplash.com
 • Tee nimekiri vajalikest töödest. Otsusta, milliste töödega saad hakkama ise, millisteks pead appi kutsuma spetsialistid.
 • Koosta ajagraafik, mis aitab sul panna tööd õigesse järjekorda ning hajutada kulusid.
 • Pane kirja vajalikud materjalid ja töövahendid. Mõtle, mida on vaja osta, mida saab rentida.
 • Külasta e-poode, et tutvuda materjalide hinnaga. See aitab sul koostada soodsaimat eelarvet.
 • Küsi head nõu asjatundlikelt sõpradelt. Nende soovitused odavama materjali või heade töömeeste kohta on kuldaväärt. 
 • Vajadusel kaasa spetsialistid. Kindlasti küsi pakkumisi erinevatel firmadelt ja tee nende kohta taustakontrolli maksuvõlgade kohta. Head infot töömeeste usaldusväärsuse ja töö kvaliteedi  kohta saad ka Facebooki või Google’i arvustustest.
 • Sea enda eelarvele piirid, et sa ei teeks ebavajalikke impulssoste. Spetsialistide kasutamisel võta arvesse ka tööde tegemiseks kuluvat aega, mis võib mõjutada nende küsitavat tasu.
 • Arvesta eelarvesse juurde 15% ootamatuteks kuludeks. Kõik vähegi remonti teinud inimesed teavad, et töö käigus tuleb alati välja kohti, mis veel lisatähelepanu vajavad. Seega on hea kohe alguses arvestada korteri remondi kalkulatsiooni juurde pisut lisaraha. Oleks kurb, kui mõni alustatud töö peaks rahapuudusel pooleli jääma, kuna materjal osutus oodatust kallimaks.
 • Pea kinni oma esialgsest plaanist. Kui rihtida ainult parimat, viib see eelarve kiiresti tasakaalust välja. Parim valik on osta materjal enne tööde alustamist valmis, nii väldid kiireid läbimõtlemata otsuseid.

Kodu ilusaks ja värskeks

Me kõik soovime, et meie kodud oleksid mõnusad ja kaunid. Ehk ongi just praegu õige aeg koostada kiire tööde nimekiri ning korteri remondi kalkulatsioon, et suvepuhkuse ajal vajalikud tööd käsile võtta ja kodule sügiseks hoopis värskem ilme anda. Käärime käised üles ja hakkame peale!
Грунт адгезионная Kiilto, 5 л

Грунт адгезионная Kiilto, 5 л

45,00 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 5.0 л, 1 л – 9,00 €
Скидочный код
Плита OSB Kronospan, 1250 мм x 830 мм x 15 мм

Плита OSB Kronospan, 1250 мм x 830 мм x 15 мм

26,90 / шт.
Рабочие перчатки DD, текстиль, синий/белый, 10

Рабочие перчатки DD, текстиль, синий/белый, 10

1,59 / шт.
Только онлайн
Шпаклевка Igis Taktika G, универсальный, серый

Шпаклевка Igis Taktika G, универсальный, серый

18,99 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 18,99 €
На складе
Рабочие перчатки кожаные Tegera, полиэстер, 8

Рабочие перчатки кожаные Tegera, полиэстер, 8

15,40 € / шт.
22,00 / шт.
Шпаклевка Briko Micro Light, готов к использованию, белый, 17 l

Шпаклевка Briko Micro Light, готов к использованию, белый, 17 l

19,99 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 19,99 €
На складе
Грунт адгезионная Kiilto, 5 л

Грунт адгезионная Kiilto, 5 л

45,00 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 5.0 л, 1 л – 9,00 €
Скидочный код
Плита OSB Kronospan, 1250 мм x 830 мм x 15 мм

Плита OSB Kronospan, 1250 мм x 830 мм x 15 мм

26,90 / шт.
Рабочие перчатки кожаные Tegera, полиэстер, 8

Рабочие перчатки кожаные Tegera, полиэстер, 8

15,40 € / шт.
22,00 / шт.