«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Ideed, kuidas muuta lapse sünnipäevapidu meeldejäävaks


Sünnipäev on iga lapse jaoks eriline sündmus. Lapsed ootavad kogu aasta oma sünnipäeva, mõeldes, milliseid kingitusi nad tahaksid saada, milliseid sõpru nad soovivad külla kutsuda ja kuidas nad sünnipäeva tähistavad. Samal ajal on vanemate jaoks lapse sünnipäev paras väljakutse, mis vajab sobivat ettevalmistust - planeerimine, peokaunistuste eest hoolitsemine, lõbusad tegevused ja peolaua menüü, mis rõõmustaks väikeseid külalisi.

Räägime lähemalt peokaunistustest. Kuidas saad sünnipäevapeo korraldada nii, et see teeb lapse õnnelikuks, oleks ainulaadne ja näeks välja suurepärane ka fotodel?

Sünnipäevapeo idee

Üks vanemate poolt lapse sünnipäeva korraldamisel tehtavaid suurimaid vigu on see, et nad planeerivad kõike ise, kratsides pead ja püüdes leida parimaid ideid. Tegelikult saab kõigile sinu küsimustele parima vastuse anda sünnipäevalaps ise. Samas kipuvad tagasihoidlikud lapsed kõik head ideed endale hoidma. Kuid igal lapsel on oma lemmikajaviide, -raamat või -multikas. Lapse huvi teatud teema vastu on eduka sünnipäevapeo võti. See võib olla superkangelaste ja printsesside pidu, loomateemaline pidu, klounipidu jne. Lastel on piiramatu kujutlusvõime ja vanemad peaksid sellest õppima. Kuni laps on veel väike ja tal ei ole veel oma lemmiksuperkangelast, võid alati valida traditsioonilised peotarbed ja populaarsed peokaunistused nagu lilled, nukud, autod või loomad.

Kuidas kodu kaunistada?

Lapse sünnipäev on lõbus ja värviline pidu, kuid kindlasti ei tähenda see seda, et kodu kaunistamisel peaksid kasutama kõikvõimalikke värve. Vali mõned domineerivad värvid, mis toimivad hästi: sinine, kollane,  punane, helesinine, heleroheline, valge... On palju värvikombinatsioone, nii et saad alati katsetada - ja ära karda vähem traditsioonilisi värvikombinatsioone proovida! Näiteks, valge, must ja roosa näevad koos välja suurepärased. Sama kehtib ka peokaunistuste kohta: kui peo teema on merineitsid, ei pea sa kaunistama absoluutselt kõike alates suupistetest kuni õhupallideni merineitsitega. Oluline on hoolikalt valida põhiobjektid: kook, fotosein jne. Laua võid kaunistada merekarpidega, seinad väikeste kalade või meritähtedega ning kasutada valget, rohelist ja sinist värvi õhupalle, plakateid, söögiriistasid jne. Kuna lapsed võivad süües lauda määrida, on hea mõte kasutada laste peolauda kattes ühekordseid nõusid ning võtta kasutusele ka ühekordne laudlina. 

Siin on mõned peokaunistuste ideed, mis ei sõltu peo teemast:
  • Sünnipäevalapse fotode kollaaž. Liimi oma lapse fotod värvilisele paberilehele ja kirjuta juurde kui vana ta pildil on ning kui tunned end inspireerituna, siis kaunista kollaaž esemetega, mis vastavad sünnipäevapeo teemale või lisavad sära.
  • Sinu lapse kunstitööde näitus. Millal oleks veel parem võimalus korraldada oma lapse loodud kunstiteoste näitust, kui tema sünnipäeval? Kinnita nöörid piki seina ja riputa neile värviliste pesunööridega pildid või muud tema tööd. Samuti võid kasutada neid nööre, et riputada üles peoteemalisi objekte.

Kodu saad kaunistada ka erinevate õhupallidega või kui otsid erilisemat lahendust, proovi värvilisi Hiina laternaid või jõulukuuse kaunistusi jne. Kõige tähtsam on kasutada oma kujutlusvõimet ja leidlikkust.

Kuidas aga jääb meelelahutusega?

Meelelahutuse valik sõltub sinu laps ja tema sõprade huvidest. Sa võid korraldada aardeotsingud, mis on näiteks piraatidepeo jaoks suurepärane idee. Võid lastega koos lahendada mõistatusi ja korraldada peo laste mängutoas. Võid teha ka arendava peo löömaks kaks kärbest ühe hoobiga - lapsed veedavad suurepäraselt aega ja aitad neil paremini mõista ümbritsevat maailma või julgustad nende loovust. Milline on arendav sünnipäev? Näiteks skautide pidu, kus õpetatakse lapsi siduma sõlmi, tutvutakse skaudi aukoodeksiga, marsitakse jne. Maaagiline sünnipäev koosneb aga eksperimentidest, keemialaborist ja üllatustest. Õpetlikel sünnipäevadel on tavaliselt professionaalsed peokorraldajad, kuid võid ka ise ühe sellise korraldada.
SN Smiley Napkins 33 x 33cm 20pcs 000051313008

SN Smiley Napkins 33 x 33cm 20pcs 000051313008

Kinkekott 33X10.2X45.7CM TRD-30 erinevat disaini

Kinkekott 33X10.2X45.7CM TRD-30 erinevat disaini

SN Decoration Balloons 8pcs 5260-8

SN Decoration Balloons 8pcs 5260-8

1,70 / комплект
На складе
SN Smiley Napkins 33 x 33cm 20pcs 000051313008

SN Smiley Napkins 33 x 33cm 20pcs 000051313008

Kinkekott 33X10.2X45.7CM TRD-30 erinevat disaini

Kinkekott 33X10.2X45.7CM TRD-30 erinevat disaini

SN Decoration Balloons 8pcs 5260-8

SN Decoration Balloons 8pcs 5260-8

1,70 / комплект
На складе