Присоединись к SMART NET! Присоединись

Parimad kohad telkimiseks Baltimaades


Suvi on parim aeg reisimiseks, puhkuseks ja matkamiseks. Looduses lõõgastudes ei ole vaja millegi pärast muretseda, pole kuhugi kiiret ja saad lihtsalt nautida looduse rütmi. Mõnusaks puhkuse veetmiseks on oluline valida sobiv koht. Loe edasi ja leiad 6 erinevat kohta Baltimaades, mis on suurepärased suvisteks väljasõitudeks.

EESTI

1. Mereoja kämping. Eesti põhjarannikul asuv telkimisala on ideaalne nendele, kes naudivad merekohinat ja liivarannal lesimist. Mereoja kämping asub pankranniku astangul, kus ümberringi on palju vaatamisväärsusi ja ajaveetmisvõimalusi. Kämping on lastesõbralik, seal on suur mänguväljak, kiiged ja spetsiaalne katusealune mängutuba.
2. Peipsi järv on üks Euroopa suurimatest järvedest. Selle põhjapoolsel kaldal on suured liivarannad, mis on ümbritsetud metsadega. Suurepärase geograafilise asukoha tõttu on see üks atraktiivsemaid puhkekohti Eestis. Peipsi järve põhjakaldal võid end telgiga sisse seada ühes paljudest mõnusatest kämpingutest (soovitame Kauksi kämpingut). Lisaks on Kauksi rannaliiv üks vähestest Eestis, mis laulab: nii saad lihtsalt kuulata neid imelisi looduse helisid ja aja maha võtta.


LÄTI

1. Kuurort Nemo. See on rannikuäärne kuurort, mis pakub külastajatele 35 000 ruutmeetril meelelahutuslikku ja aktiivset puhkus. Selles käpmingus võid üles panna telgi või kasutada autotreilerit ja kui sa ei taha looduses magada, on võimalus ööbida ka väikestes majades. See kuurort on kergesti ligipääsetav - Riiast autoga sõites kulub vaid pool tundi. Kui oled endiselt rohkem huvitatud metsikust loodusest, on telkimisalad Lätis peaaegu kogu mereranniku ulatuses; telgi paigaldamise ja telkimise piirangud kehtivad ainult liivaluidetel, rahvusparkides ja eramaadel.
2. Usma järv. Läti territoorium on üks Euroopa rohelisemaid ja seda katavad 50% ulatuses metsad. Sel põhjusel võid pea ükskõik kus ööbides nautida loodust ja praktiliselt puutumatuid kohti. Seda pakub ka Läti suuruselt 5. järv Usma. Järve ümber on tõenäoliselt suurim metsapind riigis ning seal on palju puhkekülasid ja telkimiskohti, kus saad puhata ja ujumist nautida. Samuti on huvitav, et Usmas on palju saari: saarte pindala ulatub isegi 4,2 km²-ni. Need saared on purjetajate  jaoks väga atraktiivsed.

LEEDU

1. Nida kämping. Neringa on koht, kus aeg näib olevat peatunud. Siit leiad ilusad liivaluited, piiritu mere, Kuramaa Laguuni romantilise rannajoone ja lõhnava männimetsa. Nidas telkides saad nautida nii merd kui loodust ning kui tunned puudust tsivilisatsioonist, siis on ka see läheduses.
2. Kämping Apple Island. See telkimiskoht asub Grabuostase (Molėtai) järve saarel, mille ümbrus on kui maapealne paradiis. Ilusad liivarannad võimaldavad sul nautida suplemist, samal ajal kui rohelised niidud kutsuvad sportima, päevitama või lihtsalt lõõgastuma raamatut lugedes. Apple Islandil saad tutvuda ka selle koha ajalooga ja näha sadat rohelist õunapuud.