Присоединись к SMART NET! Присоединись

Spordikellad. Millist valida?

Veel kümme aastat tagasi näitasid kellad ainult aega ja mõnikord ka kuupäeva. 1970. aastal (viiskümmend aastat tagasi) tutvustas Pulsari firma esimest elektroonilist kella. Varsti levis see leiutis üle maailma ja populaarseks said Jaapanis toodetud kellad, mis näitasid kuupäeva ja olid kronomeetriga või isegi kalkulaatoriga. Need olid esimesed nutikad kellad. Kaasaegsed nutikellad ilmusid alles kümme aastat tagasi ja nad ei näidanud mitte ainult aega, vaid ka infot kõnede kohta ja muude teavet.
Siis hakkasid nutikellad jagunema kolmes eri suunas - nutikad randmepaelad, nutikellad ja spordikellad. Kuidas nad kõik erinevad?

Nutikas randmepael on kitsas ja õhuke. Kogu teave kuvatakse väikesel ekraanil. Seda saab ühendada telefoniga ja telefoni rakendusest saab mitmesugust teavet.

Nutikell võib omada SIM-kaarti ja täita telefoni funktsioone, ühenduda internetti, näidata asukohta GPS-kaardil ja täita palju muid funktsioone.

Spordikellal on tagaosas spetsiaalsed andurid, mis suudavad mõõta vererõhku ja südame löögisagedust, samuti on kõrgusemõõtja, mis arvutab kõrgust ja liikumist, mistõttu suudab see arvutada kokku samme ja jälgida keha une ajal. Kui oled sportlane, vajad spordikella. Kui tahad lihtsalt jälgida oma keha aktiivsust, siis piisab randmepaelast. Kui kell peab vähemalt osaliselt täitma telefoni funktsioone osta nutikell.


Kolme tüüpi spordikellad
On olemas 3 tüüpi spordikellasid, seega peaksid endale sobiva valima vastavalt oma aktiivsusele:

 1. Aktiivsuse jälgijad. Nende spordikellade eesmärk - jälgida keha aktiivsust. See tähendab, et kell võib arvutada samme, mida sa teed päeva jooksul, põletatud kalorite hulka, mõõta vererõhku, rahuliku une tunde jne. Need kellad sobivad neile, kellel on kavas dieet või kerge treening.
 2. Südamerütmi mõõtjad. Kui sinu süda puperdab liiga tihti on see märk sellest, et peaksid mõtlema südame tervisele. Kardioloogiliste probleemidega nalja ei tehta. Seega on vaja regulaarselt jälgida oma südametegevust. Sellel spordikellal on tagaküljel spetsiaalne andur, mis võib jälgida sinu südame tööd ja anda märku kui see muutub ebanormaalseks. Siis peaksid treenimise lõpetama, puhkama ja oma südant hoidma.
 3. GPS kellad. Need on spordikellad, millel on GPS andur. Kuna kõik nutikellad on ühendatud nutitelefoniga, saab GPS andmeid vaadata ja analüüsida spetsiaalsetes rakendustes. See on kell, mis on mõeldud sportlastele, jalgratturitele, mootorratturitele, orienteerujatele ja teistele, kes tahavad täpselt teada, millist marsruuti mööda nad liikusid ja kuidas nad selle marsruudi läbimisega toime tulid.

On olemas neljas spordikella liik, kuid see ei ole ainult spordikell. Laste nutikad kellad sisaldavad GPSi ja helistamise võimalust, kuid samal ajal on nad mõeldud laste jälgimiseks koolis. Sellise kella peamine eesmärk - jälgida last ja tema asukohta ning aidata hädas last.


Kuidas valida spordikella
Esmalt määra endale vajaliku spordikella funktsioonid vastavalt füüsilisele aktiivsusele ja eluviisidele, seejärel hinda muid omadusi:

 • Ekraani suurus ja kuju. Võib olla nii kandiline kui ümar.
 • Ekraani disain. Kas see on ainult digitaalne kell või võib kella ekraani muuta spordikellast klassikaliseks äriklassi käekellaks?
 • Rakendused. Kas on võimalik paigaldada uusi rakendusi, sest sellised kellad kasutavad tihti Android platvormi?
 • Aku mahutavus. Mida suurem on mahutavus, seda kauem kell töötab ilma laadimiseta. Kord päevas laadimine on normaalne.
 • Juhtmeta laadimine. Kas on võimalik laadida ilma juhtmeta kasutades magnetlaadijat?
 • Veekindlus. Kas võid koos kellaga minna vanni või ujuma?
 • Löögi ja kriimustuse kindlus. Kellal on spetsiaalne klaas, mis kaitseb seda purunemise eest, juhuks kui tegeled kehalise aktiivsusega, mille käigus võib kukkuda.
 • Kaubamärk – oluline. See on kvaliteedi garantii. Polar, Garmin, Apple Watch, FitBit, Xiaomi on tuntumad tootjad, kelle tooteid saab usaldada.
 • Hind. See on samuti oluline. Eriti siis, kui nutikellade turule on sisenenud Šveitsi firmad, mille kaubamärgid on tuntud ja inimesed maksavad seetõttu kaubamärgi nime eest sadu eurosid. Kuid võib-olla sama funktsiooni täidab ka odavam ja vähem kuulus kell?
 • Vahetatavad kellarihmad. Huvitav on see, et tootjad müüvad kellarihmasid eraldi, kuna kummist kellarihmad ei ole väga vastupidavad, seega tuleb neid vahetada.

Spordikell on spordiks, mitte ehteks, seega peaks ta vastama muudele nõudmistele kui nutitelefonid või aksessuaarid.