Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Tootegrupis Lükanduksed ei leitud vasteid

Otsi uuesti

Kuidas valida lükanduksi?

Lükanduksed ehk liuguksed on ideaalseks lahenduseks, kui soovite näiteks täiesti nullist ise riidekappi ehitada või mõne  toanurga lükanduste abil eraldada.  Uksed sobivad suurepäraselt kitsastesse koridoridesse, sest neid on mugav avada ja sulgeda . Kapiuste avamine ei võta ära ruumi, sest uksed jooksevad edasi-tagasi spetsiaalsetel siinidel.

Ukse materjal

Suuresti sõltub uksevalik ka sellest, kas uksed on mõeldud sise- või välistingimustesse. Sellest lähtudes tuleb valida õige materjal, sest õueuksed peavad olema tugevad ja ilmastikukindlad.  Ka siseuksed tuleb valida vastavalt selle järgi, kus neid kasutama hakatakse. Liuguksi kasutatakse kõige enam just kapiustena, kuid neid on kasutatud ka näiteks vannitubades. See eeldab aga niiskuskindlat uksematerjali.
 
Erinevate materjalide valik on tegelikult üsna lai. Kõige soodsama hinnaga uksed on valmistatud melamiinist. Melamiin on väga tugev ja vastupidav sünteetiline materjal, mida nimetatakse tihtipeale ka kunstspooniks. Melamineeritud puitlaastplaat saadakse termokõvastuva vaiguga immutatud paberi pressimisel plaadi pinnale kõrge temperatuuri ja survega. Melamiin võimaldab toota igas värvitoonis, erineva struktuuri ja väga realistliku puiduimitatsiooniga ukseplaate. Seega on melamiin väga hea ja vastupidav liugukse materjal. 
 
Loomulikult on olemas ka täispuidust uksed ja klaasist valmistatud lükanduksed. Ustele annab paigaldada ka peegli. Kas teadsite, et peegleid on olemas mitut erinevat stiili? Valida on võimalik nii kirka kui mati klaasi vahel. Matt on viimasel ajal just eriti populaarseks saanud. Olemas on ka pisut pruuni ja pronksikarva varjundiga peegel kui ka hallika varjundiga peegelklaas. Seega valikut jagub igale maitsele.

Erinevad profiilid

Profiilid ehk raamid on need, mis ümbritsevad ukseplaati. Neid valmistatakse nii metallist kui puidust. Sõltuvalt ukse materjali tüübist tuleb valida ka sobivad raamid, sest raskemad uksed vajavad toekamaid profiile.

Liuguste siinid

Lükanduste siinide peal liiguvad uksed edasi ja tagasi. Üldiselt paigaldatakse liuguste ülasiinid lakke kruvidega ja selleks on vaja spetsiaalset riputuskarkassi. Kui seda võimalust ei ole, piisav kui kipsi taha paigaldada näiteks puidust tala, mis aitab siine laes kindlalt ja tugevalt kinni hoida. Kõige enam kasutatakse just alumiiniumist siine nii üla kui alasiinidena.
 
Alasiinid paigaldatakse põrandale.  Selle töö jaoks peab põrand olema võimalikult sile ning loodis. Enne siinide paigaldamist tuleb põrand ka korralikult puhastada ja pesta. Alasiine võib paigaldada nii kahepoolse tugeva teibi, silikoonliimi või kruvide abil. Loomulikult on kõige mugavam lahendus paigaldada siin kahepoolse teibi abil, sest siis saab neid hiljem eemaldada ilma põrandat rikkumata.
 
Seega on lükanduksed kasutatavad igal pool. Need sobivad ideaalselt kappidele ette ja on suurepärateks ruumi eraldajateks ning neid on võimalik kasutada isegi välitingimustest.  Kõige rohkem on need siiski kasutusel aga garderoobide lükandustena, sest ustele saab paigaldada ka peegli. Nii on alati hea enne õue astumist visata veel viimane pilk peeglisse.
 
Kõik lisatarvikud uste paigaldamiseks on K-Rauta veebipoes saadaval. Erinevad uksed, siinid ja rullikud on kõik müügil olemas– valige vaid sobivad välja ja paigaldage uued uksed lihtsalt ja muretult.  Liuguste paigaldamine ise on oluliselt odavam lahendus, kui tellida uksed spetsiaalselt kuskilt ettevõttest koos paigaldusega. 

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Millised on parimad lükanduksed?
Head uksed on kvaliteetsest materjalist ning sobivad interjööriga. Kahtlemata on puit ilus, kuid paraku on see ka kallis materjal. Melamiin seevastu on väga laia värvi ja mustrivalikuga ning hea ja vastupidav materjal. Melamiinist valmistatud uksed on kõige soodsamad.
 
Milliste siinidega lükanduksed on parimad?
Parimad on alumiiniumist siinidega liuguksed.
 
Kaua peavad vastu lükanduksed?
Head ja kvaliteetsed liuguksed peavad vastu aastakümneid. Valige parim uksematerjal ning kvaliteetsed uksesiinid.
 
Mis materjalist lükanduksed on parimad?
See sõltub pigem sellest, mis materjali keegi eelistab. Melamiinist uksed on kõige soodsama hinnaga, samas on need ka väga vastupidavad. Ka peeglist ja klaasist uksed on väga kenad, kuid on kallimad kui melamiinuksed. Täispuidust uksed on loomulikult klass omaette. Need on tugevad ja ilusad, kuid tasub arvestada, et kui ukse pinda on väga palju siis kujuneb selliste uste maksumus väga kõrgeks.

Kuidas valida lükanduksi?
Valige uksed oma kodu järgi. Eelistage mustreid ja materjale, mis just teile meeldivad. Alati ei pea kaasa minema iga uue trendiga. Loomulikult ka teie maitse-eelistus võib ajapikku muutuda. Sel juhul on võimalik lasta ukse ka kiletada sobivas toonis kilega, et anda ustele teistsugune välimus ja pakkuda väikest vaheldust. Kiled on vajadusel lihtsasti eemaldatavad.