Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Kohvimasinad, kohv, tarvikud

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Parim täisautoomatne kohvimasin: iga kohvisõbra unistus Foto: Pexels.com / Pixabay   Eestlased on kahtlemata kohvirahvas: meid võib pidada lausa üheks suurimaks kohviarmastajaks kogu maailmas. Ja seda muidugi põhjusega, sest mis võikski olla hommikul parem kui värske kohvi aromaatne lõhn ja sellele järgnev ...
Kohvimasina puhastus – lihtne viis, kuidas tagada endale alati värske kohv Foto: Unsplash.com   Köögis hõljuv värskelt keedetud kohvi aroom on paljudele osa hommikusest ärkamisrituaalist. Aga oled sa mõelnud ka sellele, millist rolli mängib kohvimasina puhtus selle aurava hõrgu joogi kvaliteedis?    Täiusliku joogi valmista...
Parim kapselkohvimasin - ideaalne valik mugavale kohvinautijale Foto: freepik.com   Kapselkohvimasinad on äärmiselt lihtne ja mugav võimalus kvaliteetse ja nauditava kohvi valmistamiseks. Need on saavutanud suure populaarsuse ja seda põhjusega, pakkudes mitmeid eeliseid muude kohvi valmistamise viiside ees. Sellega...
Katlakivi eemaldamine kohvimasinast: oluline samm teel täiusliku kohvini Foto: Unsplash.com   Katlakivi eemaldamine kohvimasinast on üks tõeliselt tähtis töö, kui soovid, et sinu kohvimasin elaks pikemat ja tervemat elu, sina aga saaksid nautida maitsvat ja rikkaliku aroomiga kohvi.    Katlakivi masinasse unustamine aga, ...

Kuidas valida parim kohvimasin?

Mis saaks veel parem olla, kui värskelt jahvatatud kohvi aroom tungimas ninna ning mõned croissant’id taldrikul ootamas. Selleks, et seda tunnet kasvõi iga päev ise oma kodus tunda, on mõistlik koju just selline kohvi valmistav masin osta. Missugust aga valida, tekib kohe küsimus?

Kohvimasinate tüübid

Sõltuvalt sellest, kui suur kohvigurmaan te parasjagu olete, tuleb teha valik erinevate kohvimasinate hulgast. Samamoodi nagu on erinevaid kohvi valmistamise viise  on sama lugu ka kohvi valmistamise masinatega.

Filterkohvimasinad

Väga soodsad ning laialdaselt levinud. Selline kannukohv on väga populaarne meie põhjanaabrite juures- Soomes. Olles eelnevalt mitmeid aastaid hotellis töötanud, siis tean, et kõige suurem nurisemine hommikusöögi kallal tuli põhjanaabritelt siis, kui polnud pakkuda eraldi kannukohvi. Olgugi, et moodne kohvimasin seisis hommikusöögi alal ning valida võis sealt palju erinevaid kohvijooke.

Filterkohvmasina peamiseks eeliseks ongi soodne masina hind ja tõsiasi, et masinaga saab korraga teha päris suure koguse kohvi, muutes sellega kohvitassi hinna üsna madalaks. Kuna tõelised kohvihoolikud armastavad aga kohvi juua värskelt jahvatatud ubadest, siis paraku tuleb valida teist tüüpi masin. Muidugi on võimalik oad enne ära jahvatada ning seejärel kohvi teha, kuid olgem ausad, igal hommikul seda teha tundub pisut tülikas.

Padjakohvimasinad

Samuti suhteliselt odavad masinad, võrreldes näiteks pool- ja täisautomaatsete kohvivalmistajatega. Müügil on palju erinevaid ja erimaitselisi kohvipatju, mille hulgast leiab igaüks kindlasti enda lemmiku. Lisaks on väga hea, et masinad on kompaktsed ega ei võta palju ruumi.  

Asi mille üle võiks nuriseda on see, et mõned mudelid teevad korraga liiga väikese koguse kohvi nii, et tassis on kohvijooki vaid pool tassitäit. Ka suuremate seltskondade puhul on sellise masinaga pisut tülikas kohvi valmistada, sest peale igat tassi tuleb vahetada ka kohvipadi uue vastu ning see võtab pisut rohkem aega. Ja on väga oluline, et kohvipatju hoitakse hermeetiliselt suletud nõus, sest nii säilib kohv kauem värske.

Kapselkohvimasin

Kapselkohvimasinad on soodsad, kompaktsed ning lihtsalt kasutatavad. Ka on väga palju erimaitselisi kohvikaplseid müügil, kuid tähelepanelik tuleb olla nende ostmisel, sest iga kapsel igasse masinasse ei sobi. 

Sellise masina kohvi peetakse kvaliteetseks, sest kapslid on hermeetiliselt suletud. Kuigi masin on odava hinnaga, on kohvikapslite hinnad aga suhteliselt kõrged ning reaalsus on see, et selline kohvi valmistamise meetod on oluliselt kallim võrreldes teistega.

Poolautomaatsed masinad

Tegemist on poolautomaatse masinaga, mis tähendab seda, et vaid nupule vajutusega kohvi veel ojadena tassi ei jookse. Kohvi valmistamisel kasutatakse sellise masina puhul käepidet, ehk kohvi käppa, mille sisse asetatakse kohvipuru. Mõne mudeli puhul on võimalik käpa sees kasutada ka kohvipatju. Seejärel keeratakse käpp masina külge ning suure rõhu all surutakse kuum vesi läbi käpas oleva kohvi edasi tassi.

Ka sellised masinad ei ole väga kallid ning kui on viitsimist ja tahtmist kohvikäpaga tegeleda, on see suurepärane masin, millega kohvi valmistada. Jällegi, enne masina soetamist jälgi tooteinfost seda, kui suured tassid masina alla mahuvad. Osadel mudelitel mahuvad sinna vaid pisemad mokatassid, millega espressot juua.

Täisautomaatsed masinad

Iga kohvigurmaani unistus! Automaatseid kohvimasinaid on väga lihtne kasutada, piisab vaid nupule vajutamisest, kui soovitud kohvijook tassi jookseb. Rääkimata sellest suurepärasest aroomist, millega värskelt jahvatatud kohv terve köögi täidab. Masin teeb väga erinevat tüüpi kohvijooke, kuid enamasti on võimalik valida musta kohvi, cappuccino, espresso, latte ja americano vahel.

Sellisel masinal on palju lisavõimalusi. Võimalik on valida ning paika panna kohvijoogi kogus, kanguse aste, jahvatuse aste ning joogi temperatuur. Ka veekaredust on võimalik reguleerida . Neid on igapäevaselt ka väga lihtne hooldada, sest teevad pärast iga kasutuse lõppu endale kiirpuhastuse. Sõltuvalt masinast tuleb pikema aja vältel kasutada spetsiaalseid kohvimasinatele mõeldud puhastustablette, mis eemaldavad nii katlakivi kui muu mustuse, et masin kestaks pikalt.

Ainuke miinus, mis sellise masina puhul silma jääb on masina hind. Jah , see ei ole odav aga see on kahtlemata parim masin. Odavama isendi võib kätte saada alates 300 eurost, kallimad võivad maksta tuhandeid.

Mida veel silmas pidada, kui kohvimasinat valida?

See sõltub jällegi masina tüübist. Filterkohvimasinatega on lihtne, tuleb vaadata masina suurust, välimust, hinda ja seda kui suurt kogust on võimalik korraga valmistada. Sama kehtib ka kapsel- ja padjakohvimasinaga.

Kahtlemata on number üks asi, masina enda välimus ja disain, et see meie köögikapile kenasti sobituks. Sellest veel tähtsam tegelikult on aga see, mida masin teha suudab ehk tema lisafunktsioonid. 

Täisautomaatsete masinate puhul tasub vaadata seda, mis tüüpi kohvi masin teha suudab. Näiteks on eriti hea lahendus Philipsi Latte GO masinal, kus piimavahuga kohvijookide tegemine on muudetud eriti mugavaks, tänu eemaldatavale piimanõule, mida saab peale kohvi valmistamist kenasti külmkappi asetada. See on tõesti üks mugavamaid ja lihtsamaid viise Latte ja Cappuccino tegemiseks.

Väga hea on selle masinaga valmistada lastele näiteks kakaod, tehes masinaga piimavahtu ning lisada juurde vaid kakaopulbrit ja maitsev jook ongi valmis. Meie kodu hitt on piimavahuga kakao igal juhul.

Igasugused lisavidinad ja erinevad funktsioonid ongi need, mis masina kasutamise meie jaoks võimalikult mugavaks teevad. Ideaalis võiks masinal olemas olla lisaks piimavahustajale ja kohviveskile veel LED display, mida on mugav kasutada erinevate kohvijookide valmistamiseks ning erinevate seadistuste tegemiseks. Rääkimata võimalusest, et masin teeb kohvi ise valmis täpselt selleks ajaks, kui te parasjagu ärkate, kasutades spetsiaalset taimerit.

Kohvimasinate puhul tasub vaadata ka veepaagi suurust, sest seda koguaeg täitmas käia on päris tülikas. Kõik kes te arvate et see on nii lihtne asi, siis tegelikult on see ikkagi tülikas, kui peale igat tassi peab kopsikuga uuesti kraani juurde minema, et see vett täis kallata.

Veel oluline on uurida, kui suurt müra masin teeb. Lihtne asi, aga kui terve pere magab ja te salaja hommikul kohvi tegema lähete, siis võite kindlad olla, et varsti on kõik lapsed ja loomad kodus üles aetud.  Ja hommikune kvaliteetaeg iseenda ja värske kohviga ongi rikutud.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim kohvimasin?
Parim masin on valitud vastavalt sellele, kui suur kohvisõber te olete. Kas hindate pigem mugavust või ise kohvi valmistamine ei ole teie jaoks suur takistus? Kui olete mugav ja hommikud on liiga kiired, siis tasub kindlasti osta kas automaatne kohvimasin või masin mis kasutab kohvipatju või kapsleid.

Millised on parimad kohvimasinate tootjad?
Iga kohvi austav inimene teab, et parimad tootjad on kahtlemata De'longhi, Lavazza, Nivona, Saeco, Bosch, Severin ja Philips.

Milliseid eri tüüpi kohvimasinaid on olemas?
Müügil on mitmeid erinevaid masinatüüpe nagu filter-, kapsel-, padja-, poolautomaatsed ja täisautomaatsed kohvi valmistamise masinad.

Millist kohvimasinat on lihtsaim hooldada?
Tegelikult on peaaegu kõiki kohvivalmistajaid lihtne hooldada, neid tuleb ainult õigesti ja nõuetekohaselt hooldada.

Mida jälgida kohvimasiant ostes?
Masina omadusi ning hinna ja kvaliteedi suhet.