Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Keraamiliste plaatide uued suunad

Uuel hooajal on keraamiliste plaatide trendisuunaks fantaasiarikkad mustrid, erikujulised plaadid, imelised trenditoonid, huvitavad pinnaviimistlused ja 3D plaadid. Eriti torkavad silma plaadilaotiste erivariatsioonid. Plaadivalikust leiab palju naturaalseid toone, looduskivi-, betooni- ja puiduimitatsiooni, ekstravagantseid suuremõõdulisi dekoorplaate ning samuti mosaiikplaate. Väga trendikad on ka telliskivi mustriga plaadid, vanutatud välimusega ja metalli efektiga keraamilised plaadid.

Märksõnadeks on: 
 • heksagoon ehk nn kuusnurkplaat;
 • puitimitatsioon;
 • kalasaba muster;
 • etnomustrid;
 • telliskivi.

Plaadid võimaldavad aasta aastalt katta ikka suuremaid pindu. Suured plaadid on kalibreeritud ning seega võimaldavad paigaldamist minimaalse vuugiga, luues nii ühtlasema pinna. 

Heksagoon ehk kuusnurk on hetkel suur trend. On erinevas mõõdus kuusnurkseid plaate sealhulgas ka mosaiike moodustavaid kuusnurke. Väga hästi tuleb esile kuusnurkplaadi kuju  kontrastse vuugitäitega. Julgemad sisustajad võiksid proovida loodusvalge heksagoon plaadi  kombineerimist tumeda grafiithalli vuugitooniga. Plaadid on saadaval ka erinevates värvitoonides, pinnaviimistlusega ja mustritega. Nendega on võimalik luua väga omanäoline ning stiilne interjöör.  Paigutusega võib proovida ka mitte täielikku plaatimislahendust jättes plaadipinna servast lõpetamata lahenduse. Uus trend – üleminekud kiviplaadilt puitpõrandale. Selline kahe materjali kokkupuutest moodustuv pinnaviimistlus on silmatorkavalt põnev disainilahendus. Tõenäoliselt on kuusnurk nii populaarne, kuna see klassikaline kuju peidab endas lihtsat paigaldust kuid lõputuid kombinatsiooni võimalusi hea kujutlusvõimega loojale.

Puitimitatsiooniga plaadi trend jätkub hoogsalt ka maailma sisekujunduses järgmisel aastal. Plaadid imiteerivad ülirealistlikult erinevaid puidumustreid, tekstuure ja toone. Imiteerides nii antiikset, harjatud ja vanutatud välimusega puidumustrit. Kohtades, kus päris puidu kasutamine ei ole kõige praktilisem, on puidudisainiga keraamilised plaadid üsnagi hea alternatiiv. Seda näiteks ruumides, kus põrand vajab enam kaitset ja hooldust, vastupidavust temperatuuri kõikumistele, niiskusele või päikesepaistele. 
Dekoratiivne kivi Stonelita Dolomita 4779032220071, 490 mm x 190 mm x 190 mm, 4 tk

Dekoratiivne kivi Stonelita Dolomita 4779032220071, 490 mm x 190 mm x 190 mm, 4 tk

10,66 € / Pakk
18,90 / Pakk
Laos saadaval pakk
1 Pakk – 1.0 pakk, 1 pakk – 18,90 €
Plaadid Stone Master Milon 5905674242358, 370 mm x 120 mm x 25 mm, 10 tk

Plaadid Stone Master Milon 5905674242358, 370 mm x 120 mm x 25 mm, 10 tk

13,58 € / Pakk
20,90 / Pakk
Laos saadaval pakk
1 Pakk – 1.0 pakk, 1 pakk – 20,90 €
Plaadid, klinker Cerrad Burgund 5903263449584, 24.5 cm x 6.5 cm, pruun

Plaadid, klinker Cerrad Burgund 5903263449584, 24.5 cm x 6.5 cm, pruun

4,32 € / Pakk
6,65 / Pakk
Laos saadaval pakk
1 Pakk – 0.5 m², 1 m² – 13,30 €
Kalasaba muster on stiilne plaadilaotise viis, mida võib kasutada nii põranda kui seinaplaatide puhul. Eriti trendikas on laduda põrandale niiviisi puidudekooriga riskülikukujuline põrandaplaat ning miks mitte ka sama võtet kasutada vannitoas või köögis töötasapinna taustaks. Unikaalse lahenduse võib luua kui kasutad plaate erinevates värvi- või toonikombinatsioonides. Selleks on vaja eeltööna luua kavand, mis aitab ette kujutada lõpptulemust ning lihtsustab plaadikoguse arvutamist.

Telliskivi mustriga plaadid on sel aastal samuti tugevalt esindatud. Uudiseks on klassikaline tellisetoonide lai värvivalik. Kuna igale poole tellisevärvid ei sobi, on sinna kõrvale loodud moodsalt ühevärviliste telliste valik. Saadaval nii mati, kõrgläikelisena kui ka faasitud servaga plaate. 

Tuues interjööri dekoratiivsed etnomustrid Indiast, Aafrikast ja Kaug-Idast lood ruumi põneva esmamulje ja seda nii vannitoas, esiku põrandal kui köögis. 

Pidevalt arenev tehnoloogia võimaldab luua 3D seinaplaate. Plaadidisainide seast leiab nii laineid, volte kui ka muid asümmeetrilisi profiile. Huvitavad geomeetrilised vormid. Selline skulptuurne sein ei jää tähelepanuta. Paiguta need plaadid kokku sileda, mati ja neutraalse pinnaga, mis toob esile väga dekoratiivselt mõjuva pinna. 

Kasutades särtsakates toonides ristkülikukujulist nn metroo-plaati (nagu näiteks sinine, roheline, ooker) vertikaalses paigutuses lood hästi põneva seinapinna. Lihtne triibudisain ja glasuuritud läikiv seinapind. Siia juurde sobib kombineerida  väikeses koguses looduslikku materjali nagu puit, pilliroog või keraamika. 

Keraamilise plaadi plussid:
 • Niiskuskindel;
 • Suur värvi-ja mustrivalik;
 • Lihtsalt hooldatav;
 • Kulumiskindel.

Ja miinused:
 • Eeldab oskuslikku paigaldust;
 • Määrdunud vuukide puhastamine on töömahukas;
 • Külm ja kõva materjal;
 • Peab arvestama libisemiskindlusega pesuruumides;
 • Väljavahetamine eriti tülikas.