Kuidas valida sobivat grilli?

Soojade suveilmadega käib kaasas palju meeldivaid tegevusi, millest üks kõige levinumaid on toidu valmistamine vabas õhus. Kui sa alles kavatsed endale grilli osta, siis on sul tõenäoliselt palju küsimusi - millist tüüpi valida? Millistele grilli funktsioonidele on oluline tähelepanu pöörata? Millised tarvikud võivad olla grilli puhul vajalikud? Valiku lihtsamaks tegemiseks pakume käesolevas artiklis põhjalikke vastuseid kõige olulisematele küsimustele, mis on seotud grilli ostmisega.

Söe-, gaasi- või elektrigrill?

 • Söegrill. Seda tüüpi grill sobib neile, kes hindavad traditsioone. Just sellise grilliga saate valmistada unikaalse suitsuse aroomi ja maitsega toitu. See sobib suurepäraselt ka toidu suitsutamiseks. Tõsi on, et sellist grilli soovitatakse tihti ka vilunud küpsetajatele, kuna söegrilliga toidu valmistamisel tuleb osata kasutada vajalikku kogust sütt või puitu, määrata, millal on küttematerjal valmis ning samuti läheb vaja kannatlikkust nii grilli kütmisel kui ka küpsetiste jälgimisel. Kokkuvõtteks annab söegrill toidule teatud pikantsust ning ainukeseks ebamugavuseks on grilli puhastamine tuhast peale igat küpsetuskorda. 
 • Gaasigrill. Mugav ja väga kiire gaasigrill kuumeneb eriti kiiresti ning selle kasutamine on väga lihtne. Sellise grilliga valmistate toitu kiiresti ja kergelt vabas õhus peale tööd või ootamatute külaliste saabumisel. Gaasigrill vajab minimaalset hooldust, mis teeb selle kasutamise veel mugavamaks ning peale küpsetusresti puhastamist on see juba valmis järgmiseks kasutuskorraks! Gaasigrilli valimisel pöörake tähelepanu selle soojusväljundile – mida laiem küttepind grillil on, seda ühtlasemalt toit küpseb. Sellise grilliga valmistatud toidul ei ole ka suitsulõhna. 
 • Elektrigrill. See grill on eriti loodussõbralik, kuna siin ei kasutata gaasi ega süsi, mis reostavad keskkonda. Mõnda aega kasutati elektrigrille eranditult kodus või kohtades, kus ei ole võimalik söe- või gaasigrilli kasutada, kuid tänapäeval kasutatakse seda siiski aina sagedamini. Neile, kes valivad elektrigrilli, soovitame pöörata kõige rohkem tähelepanu selle võimsusele. 
GAASIGRILL 61014169 GENESIS E-340

GAASIGRILL 61014169 GENESIS E-340

1 525,22 / tk 2 499,00 € / tk
TOP toode
-39%
Teised olulised omadused

Peale grillitüübi valimise on väga tähtis pöörata tähelepanu ka neile grilli omadustele, mis mõjutavad otseselt selle pikaealisust ja valmistatava toidu kvaliteeti:  
 • Suurus. Ilmselt ei ole olemas ühest vastust, kas parem on suur või väike grill  – kõik sõltub Teie isiklikest vajadustest, küpsetamise harjumustest ja grilli hoidmise koha suurusest. Kui Teil on piisavalt suur hoov,  garaaž või lehtla, võib suurem grill olla mugavam. Kuid kui kasutate grilli harva, piisab ka väiksemast grillist. 
 • Grilli materjal. See omadus mõjutab otseselt Teie poolt soetatud grilli teenimisiga.  Tõenäoliselt on kõige vastupidavamad grillid tehtud roostevabast terasest. Kuid tähelepanu tasub pöörata ka terase margile. Kvaliteetsem metall on tähistatud numbriga 304 (mitte 430) ning just nimelt see terase tüüp on täielikult roostevaba. Kuidas saada lihtsalt teada, mis materjalist on toodetud Teie poolt valitud grill?  Proovige panna selle külge magnet – kui see jääb kinni, tähendab, et tegemist on odavama terasega. Grillid, mis on tehtud roostevabast või tavalisest terasest, peaksid olema piisavalt paksud. Mida paksem on materjal, seda vastupidavam on grill. 
 • Küpsetuspinna suurus. Kui Te kasutate grilli tihti suuremas seltskonnas või Te armastate valmistada üheaegselt rohkem erinevaid toitusid, soovitame valida suurema küpsetuspinnaga grill. Kui aga sööjaid on vähe, piisab täiesti ka väiksest küpsetuspinnast.  
 • Grillrest (küpsetusrest). Grilli valimisel vaadake, millest on valmistatud selle küpsetusrest. Kõige sobivam materjal on roostevaba teras, kuna just see aitab hoida kõige kõrgemat kuumust ning kuumus jaotub ühtlaselt üle kogu küpsetuspinna. Roostevabast terasest küpsetusrestist tekivad ka Teie toidule küpsetusjooned ning muudavad toidu veel isuäratavamaks. Sarnaste omadustega on ka malm, mistõttu on ka see kvaliteetne ja vastupidav valik. 

Kasulikud grillilisad  

Grillide jaoks loodud lisade küllus võib üllatada nii algajat kui ka kogenud grillijat. Kui Te ei ole veel täpselt otsustanud, milliseid lisasid soovite, siis siit leiate mõned populaarsemad valikud:
 • Integreeritud termomeeter. Professionaalsete küpsetusmeistrite sõnul peitub selles peamine küpsetamise saladus, mis aitab ka algajast küpsetajal valmistada täiuslikku liha, kala või mõnda teist toitu. Teil tuleb vaid uurida, millisel temperatuuril soovitud toitu valmistada ning jälgida termomeetri näitu.   
 • Riiulid. Selleks, et küpsetatud liha või muud toitu ei peaks hoidma maas, on mugav omada riiulitega grilli. Neil saate hoida ka küpsetustarvikuid või just küpsetatud toidu jaoks mõeldud nõusid. 
 • Kaas. Just nimelt see lisa aitab hoida grilli maksimaalset kuumust, samuti kaitseb see Teie toitu tuulisel ja vihmasel päeval ja aitab reguleerida temperatuuri. 
 • Suitsutamise funktsioon. See on suhteliselt kallis lisafunktsioon, kuid asendamatu nende jaoks, kes armastavad värskelt suitsutatud liha.  

Nagu näete, on grilli ostmisel valikuvõimalusi palju, kuid peale enda isiklike vajaduste hindamist on sobiva grilli valimine tunduvalt lihtsam.  
Grillrest O.E.Camp, SPC-005

Grillrest O.E.Camp, SPC-005

5,99 / tk 10,00 € / tk
-40%
HAMBURGERIVORM WEBER

HAMBURGERIVORM WEBER

10,99 / tk 14,90 € / tk
-26%
GRILLTARVIKUTE KOMPLEKT (LABIDAS+TANGID)

GRILLTARVIKUTE KOMPLEKT (LABIDAS+TANGID)

11,99 / tk 17,99 € / tk
-33%
GRILLSÜSI 30L

GRILLSÜSI 30L

4,99 / tk 7,50 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 30.0 l, 1 l – 0,17 €
-33%
KUUMSUITSUAHI (120X45X45) RV _RESTIGA

KUUMSUITSUAHI (120X45X45) RV _RESTIGA

319,00 / tk 459,00 € / tk
TOP toode
-31%