Lihtsad ja efektiivsed nipid madratsi puhastamiseks

Kui sul on kodus väikesed lapsed ja koduloomad, siis on see artikkel kindlasti asjakohane ja kasulik, sest räägime mõnest tõhusast viisist, kuidas madratsid puhtaks saada.


Kõigepealt pea meeles, et sinu madrats on valmistatud nii, et see soodustaks vedelike aurustumist. Öösel eritab keha ka magades vedelikke, nii et madratsitootjad on hoolitsenud madratsi kuivana püsimise eest. Pead teadma, et su higi madratsist aurustub, aga lõhn jääb. Seetõttu on soovitatav madratsit lihtsalt üks kord kuus spetsiaalse otsikuga tolmuimejaga puhastada. See imab pinnalt erinevaid bakteriaalseid jääke, mis levitavad ka lõhna. Lisaks võid madratsile pritsida söögisooda ja vee lahust. Oota vähemalt 10 minutit, seejärel ime madrats tolmuimejaga uuesti üle. Sooda peaks hävitama lõhna, mis jääb madratsi pinnale. Võid kasutada ka spetsiaalset kodukeemiat.

Vaadakem aga keerulisemat olukorda. Kaks vedelikku määrivad sinu madratsit kõige sagedamini - veri ja uriin.

Kuidas puhastada madratsilt vereplekke

Kui vereplekk tekkis madratsile hiljuti, piisab mõnest salvrätikust või valgest riidest ja külmast veest. Leota plekki lihtsalt veega ja hõõru kuiva riide või salvrätikuga kuni vereplekid kaovad. See on töö, mis nõuab kannatlikkust, kuid tulemus on väga hea.

Kui avastad plekid hommikul või järgmisel päeval, aitab sooda või spetsiaalne puhastussegu. Vajad 3% vesinikperoksiidi (see on üks kohustuslikest meditsiinilistest preparaatidest haava desinfitseerimiseks koduapteegis), soola ja natuke tärklist. Võta pool klaasi tärklist, ¼ tl vesinikperoksiidi ja supilusikatäis soola. Sega see segu, kuni see muutub pastaks. Kanna see kuivanud vereplekile ja lase sellel mõni tund kuivada. Seejärel koori pasta maha ja kasuta tolmuimejat puhastamiseks. Kui plekk on endiselt nähtav, korda protsessi. Võid teha teise, kuid sarnase segu - 1 supilusikatäis soola, 1 supilusikatäis nõudepesuvahendit ja ¼ supilusikatäis vesinikperoksiidi. Pleki jääkide puhastamisel võib vesinikperoksiidi valada puhastamiseks kasutatavale salvrätikule.

Kuidas puhastada madratsilt uriini

Kõigepealt proovi madratsit kuivatada. Lihtsalt vajuta paberist salvrätik uriini plekile ja lase vedelikul sisse imeda. Seejärel proovi koduse seguga - vesi ja äädikas. Pihusta seda plekile, oota 5 minutit ja kuivata uuesti.

Uriini lõhna eemaldamiseks võid kasutada soodat. Võta sõel ja kanna sooda kogu madratsile. Jäta mõneks tunniks seisma. Võid jätta ka terveks ööks. Seejärel eemalda tolmuimejaga korralikult sooda jäägid, kasutades spetsiaalset otsikut. Miks sooda? See on niiskust imav aine, mis saab kätte madratsisse imendunud vedelikud. Sarnase toimega on ka tärklis.

Kui sa ei soovi vesinikperoksiidi, soodat või tärklist kasutada, siis kasuta spetsiaalseid puhastusvahendeid. Need puhastavad tavaliselt kõik plekid, isegi kui need on väga vanad, nii et sul peaks alati olema kodus sellised puhastusvahendid.

Mõned inimesed üritavad madratseid puhastada tolmuimejaga, millel on aurufunktsioon. Kahjuks ei soovitata seda meetodit madratsitootjate poolt, sest siis saab ka madratsi pealmine kiht niisutatud. Sama kehtib ka pesupumba kohta, mis sobib ideaalselt vaipade puhastamiseks, kuid madratsite puhul teeb see need liiga niiskeks. Kui madrats on niiske, tuleb seda kuivatada paar päeva. Vaip erineb madratsist tiheduse ja riideomaduste poolest ning vaibale sobivad puhastusvahendid ei ole kõige sobivamad pehme madratsi pinna puhastamiseks.
Puhastuslapp Centi York 3tk

Puhastuslapp Centi York 3tk

0,44 / tk 0,68 € / tk
E-hind
-35%
SVAMM 2TK PROFI KOLORADO

SVAMM 2TK PROFI KOLORADO

0,39 / tk 0,59 € / tk
E-hind
-34%
PLEKIEEMALDUSVAHEND VAIBA-MÖÖBLI HG 0,5L

PLEKIEEMALDUSVAHEND VAIBA-MÖÖBLI HG 0,5L

5,33 / tk 6,66 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 0.5 l, 1 l – 10,66 €
E-hind
-20%
Käsitolmuimeja Clatronic HS 2631

Käsitolmuimeja Clatronic HS 2631

31,95 / tk 39,95 € / tk
E-hind
In Warehouse
-20%
Tolmuimeja Bosch BCH6256N1

Tolmuimeja Bosch BCH6256N1

269,99 / tk 379,00 € / tk
E-hind
In Warehouse
-29%