Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Mida kinkida lähedasele, kes peab lugu kokandusest?

Tavaliselt on köögiriistad üsna kõrgel kohal asjade nimekirjas, mida ei ole soovitav kinkida. Öeldakse, et selline kingitus võib selle saajat solvata või häirida ja osaliselt on see ka tõsi. Naine, kes saab oma kallimalt sünnipäevaks panni on reeglina pettunud ja mõtleb, et tema abikaasa ei mõista teda üldse või peab teda teenijannaks. Kuid see reegel kehtib ainult inimeste puhul, kellele ei meeldi köögis askeldada ja kelle jaoks toidu valmistamine on lihtsalt üks ebameeldiv kohustus. On olemas aga gurmaane, kes soovivad katsetada ja nautida uusi maitseid ning nemad oleks kindlasti rahul uue pottide komplektiga. Mida kinkida neile, kelle jaoks köögis veedetav aeg on kui mediteerimine?

Ilma hea noata ei saa köögis midagi teha

Tõenäoliselt ei ole nii professionaalse koka kui ka amatööri jaoks miski nii ärritav kui nüri nuga, millega ei saa korralikult isegi tomatit lõigata. Selliste halva kvaliteediga nugade puhul kaotab köögis toimetamine kogu oma rõõmu. Seega tunneb kvaliteetsetest nugadekomplektist rõõmu iga toiduvalmistaja. Spetsialistide poolt kasutatavad kõrgekvaliteedilised noad on valmistatud roostevabast terasest, nii et need on vastupidavad ja usaldusväärsed ning nende teradega saab küüslauguküünt julgelt purustada kartmata, et tera paindub või murdub. Teiseks, kvaliteetsed noad on väga täpsed ja teravad ning võivad olla väga ohtlikud, kui neid kasutavad kogenematud kokkajad. Ja lõpuks, kvaliteetsed noad on kallid, näiteks professionaalsete kokkade jaoks mõeldud lihanuga võib maksta umbes 100 eurot; seetõttu oma sõbra või lähedase rõõmustamiseks, kingi universaalne nuga, mis sobib nii liha kui ka köögiviljade lõikamiseks.

Uus praepann - miks mitte?

Neile, kellele meeldib süüa teha, on oma köögis tavaliselt rohkem kui üks pann, kuid kui nende köögiriistade arsenalis ei ole Wok-panni Aasia toidu valmistamiseks, ei ole komplekt täielik. Need pannid eristuvad pisut ümardatud põhja ja järsult ülespoole laieneva kuju poolest. Ei pea tingimata olema Aasia köögi fänn, et Wok-pann köögis oma koha leiaks. See sobib suurepäraselt paljude hautiste valmistamiseks: nii India karri kui ka Ungari guljašši jaoks. Uut praepanni valides pead pöörama tähelepanu materjalile, millest pann tehtud on - teflon, kivimass, keraamika jne. Igal materjalil on oma plussid ja miinused, nii et sa peaks neid eelnevalt kaaluma ja alles siis poodi minema. Koos praepannidega võib kinkida ka huvitava riisi või vürtside komplekti.

Köögikombain - moodsale kokale

Ehkki öeldakse, et köögikombaini kasutamine võtab ära pool toiduvalmistamise rõõmust, tuleb tõdeda, et see on asendamatu abimees, kui soovid süüa teha kiiresti ja kvaliteetselt. Lõikamine, jahvatamine, tükeldamine ja purustamine masinaga on ideaalne kui suur sõpruskond kavatseb õhtusöögile tulla või kui sul on vähe aega maitsva lõunasöögi valmistamiseks. Teine hea köögiabiline on multifunktsionaalne pott, mis küpsetab, praeb, hautab ja isegi lihtsalt soojendab toitu. Lisaks on paljudel multifunktsionaalsel pottidel  taimerfunktsioon, mis tähendab, et saad seada aja poti aktiveerimiseks ja toidu valmistamiseks. Hommikuti on see äärmiselt mugav kui soovid magada kauem aga seejärel siiski nautida värskelt valmistatud putru või mune.

Selleks, et toitu kauem nautida

Jahtunud ja uuesti üles soojendatud toit kaotab maitseomadusi, kuid termospoti kasutamine aitab seda vältida. Kaasaegsed toidutermosed võivad olla mitmeosalised, nii et liha, kala ning küpsetatud ja praetud köögiviljad saab eraldi panna, mis on väga praktiline, sest toit säilitab nii oma lõhna ja maitse ja ei segune teiste maitsetega, sest keegi ei taha süüa õunakooki, millel on kala lõhn juures. Loomulikult on oluline pöörata tähelepanu sellele, kui palju aega termos suudab toitu soojana hoida. Näiteks kõrgekvaliteedilised termospotid ei lase toitudel 15 tunni jooksul jahtuda.

Kui sa ei tea, mida kinkida

On ekslik arvata, et keegi, kellele meeldib süüa teha, naudib kõiki selle hobiga seotud kingitusi. Kindlasti mitte, sest võib-olla on tal juba nii palju salvrätikud olemas, et neid on isegi laste jaoks piisavalt. Nii et enne kingi ostmist on alati hea mõte kingisaaja köögis luurata. Köök peegeldab suurepäraselt koka harjumusi ja hobisid ja märkad ka seda, millest on köögis puudus. Kuid kui sul pole mingit head ideed, küsi lihtsalt oma sõbralt, kallimalt või sugulaselt, mida ta tegelikult vajab ning mis talle meeldiks. Loomulikult ei tee sa oma kingitusega nii suurt üllatust, kuid vähemalt on tegemist korraliku kingitusega ja see leiab ka praktilist kasutamist. Ja tulevikus iga kord, kui kingisaaja kasutab sinu kingitud panni või muud köögiriista, mõtleb ta alati sinu peale.
Köögikombain Bosch MUM48A1

Köögikombain Bosch MUM48A1

TOP toode
Küpsetusvorm Guardini 36x24cm

Küpsetusvorm Guardini 36x24cm

18,50 / tk
Koogivorm Guardini 26cm lahtikäiv

Koogivorm Guardini 26cm lahtikäiv

12,95 / tk
Pann Bollire Milano, Ø 28 cm

Pann Bollire Milano, Ø 28 cm

Kokanuga Fiskars FF NEW, 20cm

Kokanuga Fiskars FF NEW, 20cm