Millist telki valida suveks?


Suvel pole midagi lõbusamat kui matk loodusesse koos pere või sõpradega. Teie vajadustega sobiv telk tagab meeldiva ja sujuva puhkuse ning magusa une. Kui matk on juba planeeritud ja teil pole ikka veel telki, on see ülevaade teie jaoks.

Telkide tüübid ja peamised erinevused
 
Kaubamärk ütleb sageli toote kohta rohkem kui on kirjas toote kirjelduses endas. Püsimatkajad teavad hästi, millised omadused on tüüpilised hea ja kõrge kvaliteediga telkide jaoks, kuid see ei aita hõlbustada telgi valikut, eriti kui me räägime matkalistest, kes valmistuvad oma esimeseks väljasõiduks loodusesse. Siiski, kui teate mõnda põhilist asja, ei ole telki keeruline valida.
 
Telkide tüübid:

 • Kuplikujulised. Need telgid sobivad lühikesteks matkadeks ning need telgid on kõige populaarsemad. Nende alus on ruudu- või ristkülikukujuline. Selliseid telke on lihtne kokku panna ja nende kaal on väike, sobides lühikesteks matkadeks. Lühikesteks matkadeks sobivad ka iseavanevad telgid. 

 • A-kujulised. A-kujulised telgid sobivad pikemateks matkadeks. Samuti pakuvad nad paremat kaitset vihma eest ja omavad traditsioonilisemat välimust - vihm valgub kaldus seintelt kergesti alla, vähendades märjaks saamise võimalusi.

 • Vertikaalsete seintega telgid. Sellist tüüpi telgid sobivad perepuhkuseks. Nad sarnanevad majaga, sest neil pole mitte ainult vertikaalsed seinad, vaid ka kaldus katus. Tavaliselt on sellistes telkides palju ruumi ja on võimalik kõndida täispikkuses. Vertikaalsete seintega telgid on parim valik peredele.

 • Osaliselt kuplikujulised. Need telgid on suurepärased rasketel matkadel. Kuigi neid on keerulisem kokku panna, on nad teistest telkidest palju tugevamad, mistõttu valivad neid tõenäoliselt kogenud matkasellid, kes otsivad väljakutseid. Osaliselt kuplikujulistel telkidel on suur põrandapind ja kõrged laed.

Kuidas valida sobivat telki?
 
Telgi valimisel tuleks arvestada hooajalisusega. Kui kavatsete teha vaid mõne suvise matka, siis ei vaja te kallist ja liiga funktsionaalset telki. Kuid mida rohkem karme välistingimusi, seda paremat (ja samal ajal ka kallimat) telki te vajate. Kui olete juba otsustanud, millist tüüpi telki vajate, peate enne ostmist vastama mõnele täiendavale küsimusele, mis kitsendab teie vajadustele vastava telgi otsingut.

Enne ostmist vastake järgmistele küsimustele:

 • Millist tüüpi telki on teil vaja?

 • Mis on telgi vastupidavus veele (hüdrostaatiline rõhk)? Mida kõrgem on telgi hüdrostaatiline rõhk (mm), seda suurem on selle vastupanu vihmale. Soovitame valida telgi, mille hüdrostaatiline rõhk on vähemalt 2 000 mm. Pikemate reiside või matkade jaoks valige telk, mille hüdrostaatiline rõhk on vähemalt 3 000 mm.

 • Telgi suurus. Lugege üle, kui palju inimesi telki läheb. Kui kogu pere jääb telki, on mugavam valida telk koos eraldi 4-5-kohaliste magamis- ja puhkealadega.

 • Telgi paigutus. Mõelge, kas on vaja eraldi magamispiirkondi. Mõnes telgis on eraldi kaks magamisruumi, mis muudab selle eriti mugavaks sõpradega koos matkamisel.

 • Telgiuks. Mõelge mitut ust on teil vaja. Eraldi uksed hõlbustavad liikumist ja aitavad teil vältida üle inimeste ronimist.

 • Telgi kõrgus. Kui plaanite matkamise ajal telgis palju aega veeta, valige kõrgem telk, et saaksite selles mugavalt jalutada.

 • Telgi kaal. Kaal on eriti oluline, kui lähete matkama jalgsi või jalgrattaga.
KUPPELTELK 300MM

KUPPELTELK 300MM

17,90 / tk
TravelSafe Pop-Out Mosquito Net 2 pers.

TravelSafe Pop-Out Mosquito Net 2 pers.

56,27 / tk
Ainult veebis
MATKAPLIIT BIOVAC

MATKAPLIIT BIOVAC

51,99 / tk
Laos
TOP toode
Magamiskott O.E.Camp Cocon RD-SB21 Black, 210 cm

Magamiskott O.E.Camp Cocon RD-SB21 Black, 210 cm

15,99 / tk
KUPPELTELK 300MM

KUPPELTELK 300MM

17,90 / tk
TravelSafe Pop-Out Mosquito Net 2 pers.

TravelSafe Pop-Out Mosquito Net 2 pers.

56,27 / tk
Ainult veebis