Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Ootad Lihavõttepühi: ära mõtle ainult munadele ...

Sel aastal tulevad lihavõtted üsna hilja - 21. aprillil. Me kõik teame, et siis värvitakse mune, kuid eksid, kui arvad, et see on ainus traditsioon. Lihavõttepühad on eriline püha, mille jaoks tuleks ette valmistuda. Mida meeles pidada lihavõtete ajal?

Otsi peidetud mune
Üks põnevamaid lihavõttepühade traditsioone on aiast munade otsimine. Kuna lihavõtted on tänavu hiljem, on suur võimalus, et ilm on piisavalt hea. See tähendab, et saad majast vabalt liikuda õue ja korraldada üks kõige muljetavaldavamaid traditsioone - lihavõttemunade jaht.

Selleks võta mõned munad ja peida need põõsastesse, puudele, lilledesse. Ilmselgelt, et otsimine oleks ohutu ja nauditav, tuleb kõik eelnevalt valmis panna, puhastada teed ja olla valmis väikeste ilmakodanike invasiooniks. Nii et issi, võta luud ja mine aeda!


Kaunista lihavõttepuu
Olemas on lihavõttepuu kaunistamise traditsioon. Seda saab teha iga aia puuga mille oksteni ulatud. Vaja on ka linnupesa, mis on valmistatud õlgedest, kuhu pannakse muna. Munakoorest saab teha ka kaunistusi. Muna sisu puhutakse välja, koor värvitakse ja pannakse paelaga puule. Selline puu näeb välja väga huvitav. See töö on mõeldud nii vanematele kui ka lastele. Kui puud ei ole, võib munad riputada näiteks aiamööbli külge või kuhu iganes saab nööri ümber siduda.


Veereta mune
See on väga kummaline traditsioon ja mäng lastele. Ehitatakse renn, mille peal munad alla veeretatakse. Neid veeretatakse üksteise järel ja vaadatakse, milline muna tabab eelmist ja selle katki teeb.

Selle mängu paganlik tähendus on madude äratamine. Veerevad munad peaksid äratama maod ja maod peaksid äratama taimed, sellest peaksid hakkama need kasvama. Paganlikel aegadel ei põhjustanud maod inimestes negatiivseid emotsioone, nagu see on praegu, nii et see traditsioon on säilinud vaid lõbusa mänguna.

Renni saad sa ise teha. Lubatud on kasutada ükskõik mida ema lubab või isa leiab.

Renni võib kaunistada lillede ja munadega, nii et kogu perekond võib protsessis osaleda.


Kiigu kiigega
Lihavõtetel on veel üks huvitav traditsioon. Teisel lihavõttepühal on traditsiooniks kiikuda. Kiiged sümboliseerivad hälli ja kõige kasvu. Sellel, kes kiigub kõrgemale on suurem saagikus. Kaasaegses ühiskonnas võib saaki võrrelda sissetulekuga, seega ei kaota traditsioon oma tähtsust.

Neil, kes elavad oma majas on ilmselt juba kiik olemas. Nemad peavad lihtsalt veenduma, et see kannatab täiskasvanut. Selleks on vaja kiik üle vaadata, vajadusel parandada ja üle värvida. Kui Sul veel ei ole kiiku siis “K-rauta“ kauplusest on võimalik osta ka valmis kiik koos köitega. Muidugi tuleks varuda ka spetsiaalsed konksud, millele kiik riputada ja leida koht, kuhu riputada.

Me ei soovita ohtlikult kõrgele kiikuda, kuid oma lapsepõlve meenutamine on kindlasti võimalik.


Munade värvimine
Muide, munade värvimine on nüüdseks muutunud palju lihtsamaks. Kauplusest on võimalik osta erinevaid valmis munavärve. Kõik sõltub sellest, millist maalimistehnikat sa kasutad. Vahaga värvimine on endiselt kõige keerulisem ja unikaalsem.

Spetsiaalsed kleebised on mõeldud laiskadele värvijatele. Pane muna kleebisesse ja seejärel kuuma vette. Kile kinnitub munale ja kleebis jääb külge. Loomulikult saab sellist muna süüa ainult teelusikaga, sest sa ei saa seda korralikult koorida.

Lihavõtted on tõesti lõbus püha, sest loodus on juba talvest ärkamas. See oli üks viimaseid pühi enne suuri talutöid, mille jooksul ei olnud kellelgi aega enam pidutseda.

Miks tähistatakse lihavõtteid erinevatel päevadel? Kuna täiskuu on iga 28 päeva tagant mitte iga 31 päeva järel. Lihavõtteid tähistatakse täiskuu esimesel pühapäeval alates 22. märtsist - kevadine pööripäev. Sel aastal peame täiskuud peaaegu kuu aega ootama.

Häid pühi!Clatronic EK 3497

Clatronic EK 3497

11,83 / tk
Ainult veebis
Clatronic EK 3497

Clatronic EK 3497

11,83 / tk
Ainult veebis