Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Parfüümide tüübid: mis on nende erinevus ja millist neist valida?
Tõenäoliselt ei väida keegi, et parfüümide puhul pole kaubamärgil mingit tähtsust, kuid oled ilmselt märganud, et mõned parfüümid hoiavad kauem lõhna kui teised. See on tingitud asjaolust, et nende koostis on erinev ehk täpsemalt aromaatsete ühendite, eeterlike ja aromaatsete õlide kontsentratsioon. Mida kõrgem kontsentratsioon, seda intensiivsem ja kauakestvam on lõhn. Niisiis, kuidas teada, mida oodata ühelt või teiselt parfüümilt?


Lõhnaõli kvaliteeti ja lõhna intensiivsust saab hinnata kahe kriteeriumi alusel: ülemaailmse klassifikatsiooni ja hinna järgi. Viimane võib siiski petta, sest mõnikord maksame lihtsalt kuulsa brändi eest, kuid klassifikatsioon ei peta kunagi. Nii et siin on asjad, mida enne uue parfüümi valimist pead teadma.

Pure Parfum (PP) – nii on tõelised parfüümid märgistatud, isegi kuni 15-40 protsendi aromaatsete ühendite kontsentratsiooniga. Need parfüümid on väga intensiivse aroomiga, mis kestab kuni 15 tundi. Loomulikult on nende parfüümide hind üsna kõrge. Teisest küljest on paar tilka piisav lõhna säilimiseks terveks päevaks. Seda tüüpi parfüüme müüakse tavaliselt väikestes ja elegantsetes pudelites ilma pihustiteta, sest kui seda liigselt kasutada, võib nende intensiivne lõhn hakata häirima. Niisiis, selliseid parfüüme tuleks kasutada mõõdukalt. 

Teine tüüp parfüüme – Parfum de Toilette (PDT) või Eau de Parfum (EDP). Need peened nimed ja keerulised lühendid peidavad endas lõhnavett, mis sisaldab umbes 10-20 protsenti aromaatsete ühendite kontsentratsiooni. Sellise lõhnavee lõhn kestab umbes 6 tundi. Võrreldes tõelise parfüümiga on lõhnavesi palju odavam, kuid siiski mitte nii odav kui tualettvesi. Sellest hoolimata on see üks maailma populaarsemaid parfüümiliike.

Eau de Toilette (EDT) – kuigi selle parfüümitüübi prantsusekeelne nimi tundub üsna luksuslikult, on tegemist rahvakeeles tualettveega. Tualettvees on umbes 5-15% aromaatsete ühendite kontsentratsiooni. Sellest piisab lõhna hoidmiseks kuni 4 tunniks. Teisest küljest, suures pudelis müüdav tualettvesi meelitab oma atraktiivse hinnaga, mis vastab kvaliteedile.

Veel üks parfüümitüüp on Eau de Cologne (EDC), lihtsalt öeldes kölnivesi. Kölnivesi sisaldab tavaliselt 3 kuni 8 protsenti aromaatsete ühendite kontsentratsiooni, mis tagab, et lõhn püsib umbes 2 tundi. Siiski tuleb märkida, et kölnivesi on mõeldud ainult meeste jaoks, mistõttu selles on domineerivad puu- ja tsitruse lõhnad, mis on mõnikord põimunud kerge õiearoomiga. Kölnivett müüakse tavaliselt suures koguses ja üsna odavalt, nii et meestele, kes ei otsi erakordset kvaliteeti ja ebatavalist lõhna, ei olegi see nii halb valik.

Perfume Mist – see on lõhnaga deodorant ja üldiselt seda ei nimetata parfüümiks, vaid pigem lõhnaspreiks, mis sisaldab umbes 3-5 protsenti aromaatsete ühendite kontsentratsiooni, seega lõhn kestab umbes 1 tunni. See toode on mõeldud kogu keha jaoks ja seda võib kasutada peale pesemist, hommikul, õhtul või tööl, kui soovid veidi end värskendada. Seda ei tohiks kasutada koos parema kvaliteediga parfüümiga, sest selle aroom võib parfüümi lõhnasid varjata. Teiselt poolt, parfüümi ja sama lõhnaga lõhnasprei kasutamine suurendab ainult parfüümi lõhnatugevust. Toodet müüakse suures koguses, plastist pudelites ja atraktiivse hinnaga. Kuna mõned tootjad pakuvad ka vitamiinidega rikastatud toodet, siis võib hind nende puhul olla veidi kõrgem.
Parfüümid Issey Miyake Nuit d´Issey 125ml Parfem

Parfüümid Issey Miyake Nuit d´Issey 125ml Parfem

Ainult veebis
Kölnivesi Christian Dior Eau Sauvage 50ml EDC

Kölnivesi Christian Dior Eau Sauvage 50ml EDC

Ainult veebis