Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Parim mahlapress - parim tee tugeva terviseni

Foto: Unsplash.com
 
Võimalus ise kodus mahla pressida on elujõu ja hea tervise jaoks ülioluline. Värske mahl, pressitud värsketest puu- ja köögiviljadest annab meile kontsentreeritud annuse olulisi vitamiine, mineraale ja antioksüdante. 
 
Kvaliteetsed mahlapressid mängivad väga tähtsat rolli kõigi nende vajalike toitainete tõhusal kättesaamisel, nende kvaliteedi säilitamisel ning aitavad lihtsa vaevaga meie toidulauale lisada paljusid väärtuslikke toitaineid. Hea mahl = sinu ja su pere heaolu. 
 
Selles artiklis tutvustame sulle erinevat tüüpi mahlapresse, anname nõu, milliseid omadusi tasuks silmas pidada ja vaatame lähemalt kolme populaarset mahlapressi. Räägime ka sellest, kuidas head mahla valmistada ning oma mahlapressi eest hoolt kanda, et see teeniks sind pikki aastaid. 
 
Niisiis, mis on mahlapress ja milline on üks parim mahlapress?

Mahlapresside tüübid

Foto: Unsplash.com
 
Tsentrifugaalmahlapressid on populaarsed oma kiiruse ja mugavuse poolest. Kiiresti töötav tera purustab puu- ja köögiviljad, samal ajal kui tsentrifugaaljõud eraldab mahla viljalihast. Mahlapressimise protsess on eriti kärme, nii et seda tüüpi masin on parim mahlapress inimestele, kel on tulemusi vaja nüüd ja kohe. 
Miinused? Tsentrifugaalmahlapress tekitab töö käigus parajalt müra ning võib tekitada ka mõningast soojust, mis võib põhjustada toitainete osalist kadu oksüdatsiooni tõttu. 
 
Aeglased mahlapressid ehk külmpressid töötavad oluliselt aeglasema kiirusega ning kasutavad mahla ekstraheerimiseks purustamist ja pressimist. See meetod on õrnem kui tsentrifugaalmahlapressidel, tootes vähem soojust ja säilitades seega rohkem toitaineid.  
Aeglased mahlapressid on tõhusad kõiksugu rohelise kraamist, puuviljadest ja isegi pähklitest mahla tegemiseks – parim mahlapress terviseteadlikele inimestele, kel on aega veidi rohkem tulemusi oodata.

Tsitrusviljapressid on loodud spetsiaalselt erinevatele tsitrusviljadele. Tsitrusviljapressi abil saad lihtsalt, tõhusalt ja taskukohaselt mahla kätte apelsinidest, sidrunitest, laimidest, greipidest jms. 
Tsitrusviljapresse leidub nii käsi- kui elektriliste mudelitena – lihtne viis nautida värskeid ja vitamiinirikkaid tsitruselisi. 
 
Kahekäigulised mahlapressid on toitainete alleshoidmise osas mahlapresside hierarhia tipus. Neil on kaks omavahel ühenduvat hammasratast, mis pöörlevad aeglaselt ja pigistavad tõhusalt välja iga viimase kui mahlatilga. 
Kahekäiguline masin on parim mahlapress tervisefännidele, kes tahavad oma mahlast iga viimasegi toitaine kätte saada ning armastavad eriti kõvadest köögiviljadest mahla pressida. 
Miinused? Kahekäiguline mahlapress on oma kolleegidest tublisti aeglasem.

Olulised omadused, millega arvestada

Foto: Unsplash.com

A. Mahla pressimise meetod on ülioluline, kuna see määrab mahla kvaliteedi. Külmpressid ehk aeglased mahlapressid kasutavad aeglast ja õrna protsessi, mis minimeerib kuumust ja oksüdatsiooni, säilitades rohkem toitaineid. Teisest küljest töötavad tsentrifugaalmahlapressid kiiremini, kuid mahla puutub rohkem kokku õhu ja kuumusega, mis võib põhjustada toitainete kadu.
 
B. Mootori võimsus ja efektiivsus:
 
Mootori võimsus mõjutab mahlapressi efektiivsust. Suurema võimsusega mootorid saavad tõhusamalt hakkama keerulisemate puuviljade ja juurikatega. Ent võimsamad mootorid võivad toota ka liigset kuumust, nii et siinkohal tuleb leida kompromiss mahla kvaliteediga. Seda tasub eriti silmas pidada tsentrifugaalmahlapresside puhul.
 
C. Kasutus- ja puhastamislihtsus:
 
Lihtsalt kasutatav mahlapress lihtsustab mahlapressimise protsessi. Masinal peaksid olema intuitiivsed juhtnupud ja seda peaks olema lihtne kokku panna. Lisaks on ülioluline lihtne puhastamine, kuna see soodustab pressi igapäevast kasutamist ja hooldust.
 
D. Viljalihajääkide väljutussüsteem:
 
Tõhus viljaliha väljutamine tagab katkematu mahla pressimise. Tsentrifugaalmahlapressidel on tavaliselt sisseehitatud viljaliha kogujad, samas kui aeglastel mahlapressidel võib olla väline anum. Suurem jääkide mahuti võimaldab järjest rohkem mahla pressida.
 
E. Lisafunktsioonid:
 
– Mõned mahlapressid pakuvad mitut kiiruse seadistust. 
– Võimalus valida, kui palju viljaliha mahla jääb. 
– Muud lisafunktsioonid võivad hõlmata turvalukke, ülekoormuskaitset ja vaikset tööd, mis parandab üldist kasutuskogemust.

Milline on üks parim mahlapress? 

Foto: Unsplash.com
 
Parim mahlapress sinu kööki ja ellu võib olla just üks neist kolmest: 
 
Tsitruspress Philips HR 2738/00
 
Mahutavus 0.5 l
Võimsus 25W
Populaarne masin, mida on lihtne kasutada – seda enam, et kõik osad on nõudepesumasinas pestavad. Uut sorti tila välistab, et masin jääb tilkuma. Kompaktne disain teeb hoiustamise lihtsaks; Philips bränd tagab läbimõeldud tehnoloogia ja kestva kvaliteedi. 
 
Tsentrifugaalne mahlapress Proficook PC-AE 1156
 
Mahutavus: 1 l mahla, 1.8 l säsi
Võimsus 800 W
Porgandid, keskmist kasvu õunad ja muud puuviljad saavad mahlaks enne, kui jõuad neid tükeldamagi hakata. Tervelt 75mm läbimõõduga sisestusava. 
Kopsakas anum viljaliha ülejääkide jaoks asub väljaspool masinat – puhastamine on oluliselt lihtsam. 
Pika elueaga kvaliteetne mootor. Roostevaba sõel ja 5 erinevat käiku, mida annab lihtsalt puutetundlikult ekraanilt kasutada.
 
Aeglane mahlapress Kuvings MOTIV1 NS-2026EC
 
Mahutavus: 0.4 l
Võimsus: 240W
Ava läbimõõt kogunisti 82mm – võta õuntelt vaid sabad tagant või pista terve apelsin korraga torru. 
Masina erioskuste hulka kuulub muuseas ka sinu kehatüübi järgi sobivate mahlade soovitamine. Eriti tugev kruvi aga suudab pigistada välja viimsegi tilga ning tulemuseks on 100% naturaalne, väga toitaineterikas mahl. 
Sellest viimasest aga veelgi lähemalt nüüd -

Kuidas valmistada eriti toiteaineterikast mahla

Foto: Unsplash.com
 
Mahla valmistamiseks puu- ja juurviljade valikul võta alati värsked, küpsed ja erksavärvilised viljad. Pese neid põhjalikult, et lahti saada kõikvõimalikest saasteainetest. Kui võimalik, eelista omaaia või orgaanilisi vilju. 
 
Eemalda kõik mittesöödavad koored või kestad, samuti seemned ja seemnekiled, mis võivad sinu mahlapressile liiga teha (järgi kasutusjuhendit). Kui vaja, siis lõika viljad parajateks tükkideks.
 
Et võimalikult suur hulk toitaineid pressimisel alles jääks, alusta mahla pressimisel lehtköögiviljadest ja pehmetest puuviljadest. Aseta pressi vaheldumisi kõvemaid ja pehmemaid vilju – nii on lihtsam säsi eraldada. 
 
Lisaks – tarvita valminud mahl kas kohe ära või hoia seda külmkapis õhukindlas anumas. 

Kuidas oma mahlapressi eest hästi hoolt kanda

Foto: Unsplash.com
 
Parim mahlapress suudab olla parim vaid siis, kui sa tema eest hästi hoolt kannad: 

Puhastamine ja hoiustamine

 • Peale igat kasutuskorda võta mahlapress lahti, pese kõik osad sooja vee ja leebe pesuvahendiga ning kuivata hoolikalt – nii väldid hallituse jms kogunemist.
 • Kui sa parajasti mahlapressi ei kasuta, hoia seda lahtivõetult – nii pääseb õhk ligi ning masin püsib kuivana. 
 • Hoia masinat jahedas ja kuivas, kaitstuna otsese päikesevalguse eest.

Kuidas vältida ummistusi ja pikendada mahlapressi eluiga

 • Ära koorma mahlapressi üle; 
 • Pressi segiläbi pehmeid ja kõvu tooteid;
 • Liiga kiulised või sitked viljade osad lõika ära; 
 • Liikuvaid osi tasub regulaarselt määrida köögimasinatele mõeldud määretega;
 • Ülioluline on järgida tootjapoolseid kasutus- ja hooldusjuhiseid, et pikendada mahlapressi eluiga ja tagada selle optimaalne jõudlus. 

Miks tasub omada kvaliteetset mahlapressi

Foto: Unsplash.com
 1. Suurendad oma igapäevast vitamiinide ja mineraalainete tarbimist. Värsked mahlad pakuvad oluliste toitainete kontsentreeritud allikat, mis aitab rahuldada sinu igapäevaseid vitamiinide ja mineraalainete vajadusi
 2. Värsked mahlad on oluline osa tervislikust eluviisist ning maitsev ja mugav nipp lisada oma tervislikku dieeti rohkem puu- ja köögivilju. 
 3. Kokkuhoid: kodune mahlavalmistamine on sageli soodsam kui pakendatud mahlade poest ostmine. Pikemas perspektiivis säästab see sulle tublisti raha, vastu aga annab tervise, värskuse ja kvaliteedi.
Kokkuvõtteks

Tipptasemel mahlapress ning värsked toitaineterikkad mahlad on sinu tee parema tervise poole. Ja et see teekond oleks nauditavam ja tõhusam, on oluline leida endale sobiv mahlapress. 
Kaalu oma ainulaadseid vajadusi ja maitseeelistusi. Õige ja parim mahlapress on see, mis sobib just sinu ja sinu elustiiliga. Kiirus, mitmekülgsus, või hoopiski maksimaalne hulk toitaineid – mis on sinu prioriteet? NB! Üks ei välista teist, kõigil mahlapressidel on lihtsalt omad tugevused ja väikesed nõrkused.

Kui sul nüüd tekkis mõte koju mahlapress soetada, siis hoia see artikkel näpunäideteks ligi ja suundu K-rauta veebikaubamajja. Valikut on palju ja sinu mahlavajadused saavad kindlasti rahuldatud! 
Mahlapress Clatronic AE 3532, 1000 W

Mahlapress Clatronic AE 3532, 1000 W

58,90 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 58,90 €
Ainult veebis
Mahlapress Bosch MES4000, 1000 W

Mahlapress Bosch MES4000, 1000 W

180,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Mahlapress Bosch MES4010, 1200 W

Mahlapress Bosch MES4010, 1200 W

256,86 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Sooduskood
Aeglane mahlapress Blaupunkt SJV-601, 400 W

Aeglane mahlapress Blaupunkt SJV-601, 400 W

112,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Sooduskood
Tsitruspress Philips HR 2738/00

Tsitruspress Philips HR 2738/00

22,00 / tk
Ainult veebis
Sooduskood
Mahlapress Kenwood JE850, 1500 W

Mahlapress Kenwood JE850, 1500 W

168,35 € / tk
259,00 / tk
SMART LEASING 10
Aeglane mahlapress Sencor SSJ 4042, 400 W

Aeglane mahlapress Sencor SSJ 4042, 400 W

111,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Sooduskood
Aeglane mahlapress Blaupunkt SJV-801, 500 W

Aeglane mahlapress Blaupunkt SJV-801, 500 W

160,90 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Aeglane mahlapress Bosch VitaExtract MESM500W, 150 W

Aeglane mahlapress Bosch VitaExtract MESM500W, 150 W

231,35 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Sooduskood
Aeglane mahlapress Kuvings Chef CS600 CE, 200 W

Aeglane mahlapress Kuvings Chef CS600 CE, 200 W

1 109,00 € / tk
1 159,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Tsitruspress Smeg CJF01PGEU

Tsitruspress Smeg CJF01PGEU

165,90 € / tk
180,90 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Tsitruspress Zyle ZY203JC

Tsitruspress Zyle ZY203JC

92,20 / tk
Ainult veebis
Mahlapress Clatronic AE 3532, 1000 W

Mahlapress Clatronic AE 3532, 1000 W

58,90 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 58,90 €
Ainult veebis
Mahlapress Bosch MES4000, 1000 W

Mahlapress Bosch MES4000, 1000 W

180,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Mahlapress Kenwood JE850, 1500 W

Mahlapress Kenwood JE850, 1500 W

168,35 € / tk
259,00 / tk
SMART LEASING 10