Professionaalne plaatide paigaldamine tänavale
Plaatide paigaldamine tänavale on väljakutseks isegi kogenud töölistele. Kuid sobiva tehnika abil saab seda ülesannet teha palju kiiremini ja lihtsamalt.
 
Terrasse paigaldatakse tavaliselt lamedatele pindadele siseruumides, mistõttu on välitingimustes paigaldamine juba iseenesest väljakutse ka isegi kõige suurema kogemusega eksperdile. Esiteks, erinevus õhutemperatuuri ja suhtelise õhuniiskuse vahel mõlemal küljel. Tuleb märkida, et see on oluline tegur, mis vajab pinna ette valmistamisel enne katte paigaldamist erilist tähelepanu. Lisaks peaks terrassikate täitma soojus- ja niiskustõkke funktsiooni, kaitstes vihma ja lume eest. Soojusisolatsiooni kohal olevaid kihte mõjutavad kõige enam temperatuuri kõikumised. Selleks, et soojusisolatsioon täidaks oma ülesandeid ja vastaks kõikidele tingimustele on vaja hoolikalt valida kõik vajalikud komponendid: kattematerjal, niiskustõke, soojusisolatsioon ja veekindlus, drenaažikiht, viimistlusmaterjalid. Kasutades tõestatud kvaliteetseid tehnoloogiaid ja süsteeme, loote usaldusväärse veekindluse, mis hoiab ära temperatuuride muutustest tingitud struktuuride deformatsiooni. Professionaalselt loodud isolatsioon, tõhus vee äravool ja piisavad paisumisvarud aitavad ületada kõik takistused.
 
Hoiduge doominoefektist
 
Korralikult iga tööetappi terrassil ette planeerides ja valmistudes igaüheks eraldi, väldite ebameeldivaid vigu, kuna ühe kihi ebaõige tegemine mõjutab lõpptulemust. Allpool on toodud erinevad probleemid ja olukorrad ning lahendused neile.
 
Mida tohib teha ja mida mitte 

1. Liitekohata katete puhul kasutage spetsiaalset tsemendisegu.

Liitekohata katted koosnevad alusest, nimelt õhukindlast kihist ja tugevast konstruktsioonist, mis jaotab koormuse insenerisüsteemide kaudu pinnalt isolatsioonini. Liitekohata katetega terrassid ei tohi lasta vett läbi ja külmuda, sest põranda üldine tugevus sõltub nende tugevusest. Sellepärast peate põranda aluse paigaldamiseks kasutama spetsiaalset kiiresti siduvat põrandamassi. See on soovitatav mitmel põhjusel, mis ei pruugi muidu olla oluline. Esiteks on sellise lahendusega lihtne ja mugav töötada, sest mass lihtsalt voolab välja. Tavalise tsementmördi kasutamisel ei taga see temperatuuri muutustele vastupidavust ega ole piisavalt elastne. Lisaks kuivab see kauem, nii et ehitustööd võivad viibida.
 
2. Valige korrektne aluskihi kalle.

Vihmavesi peaks terrassipinnalt ära voolama, nii et aluskiht tuleb paigaldada 1,5-2,5% nurgaga. Alles siis voolab vesi pinnalt hästi. Kui seda ei arvestata, moodustuvad keraamilisele pinnale lihtsalt loigud ja vesi võib tungida terrassistruktuuri kihtidesse. Aluskiht on kõige parem teha otse maapinnale. Pärast seda võib kasutada õhukest tsemendikihti, mille paksus on umbes 5 mm. Tsemendi tasandav kiht on ühendatud terrasside konstruktsiooniga kontaktkihtide abil.

3. Olge kompenseerivate liitekohtade kasutamisel ettevaatlik.

Plaadi kuju võib muutuda, eriti nendes kohtades, mis on temperatuuri muutustele kõige vastuvõtlikumad. Seda mõju peab kompenseerima kompenseerivate vahede õige asukoht. Praktika näitab, et on kõige parem jagada plaatide pindala suhtes 5 ÷ 6m2. Eraldage plaadid üksteisest, jättes nende vahel vahed, mis on täidetud elastse ainega. Võite kasutada ka silikooni täiteid, kuid need ei ole vastupidavad, seetõttu tuleb teatud aja pärast need asendada uutega. Elastne mineraalkitt ei ole ka parim lahendus, kuna see ei sobi terrassile, mida kasutatakse üsna sageli. Platsi ideaalne vorm on ruut. Külgede suhe ei tohiks ületada 2:1.
 
4. Ärge unustage kasutada niiskustõket

Terrassi all asuva soojenduse veeaurud tungivad terrassistruktuuri. Kui aur jõuab jahedasse kihti, hakkab tekkima kondensatsioon ja koos sellega ka niiskus. Just nimelt seetõttu on vajalik alumine kiht isoleerida. See täidab kahte funktsiooni: esiteks veekindlus (lisaks veel üks terrassi kaitsekiht) ja niiskustõke. Kui hüdroisolatsiooni ei paigaldata plaatide alla, võib vihmavesi kergesti sattuda sügavamatesse struktuuridesse, kuni tasandus kihini välja, põhjustada korrosiooni ja seejärel struktuuri hävimist. Enne isolatsiooni paigaldamist plaatide alla on vaja paigaldada mineraalne elastne kate. Kasutades spetsiaalset liimi, saate plaadid liimida otse sellele - nii kompenseeritakse termilist deformatsiooni.
 
5. Kasutage terrassi ja seina kokkupuute kohas hüdroisolatsioonilinti

Juhtivate tehnikainstituutide soovitusel peaks terrasside pindmine isolatsioon olema vähemalt 15 cm kõrgune, mis ei võimalda sademetel sattuda terrassiplaatide ja seinte vahelisse kokkupuute piirkonda. Soovitud tulemus: sein ei saa märjaks.

6.  Ärge kasutage ehituskilet kihtide vahelise hõõrdumise vähendamiseks

Seda viga tehakse sageli struktuuri projekteerimisel. Kui panete tasanduskihi ja isolatsioonikihi vahel veekindla plastkile, siis on oodata ebameeldivaid tagajärgi. Kile pinnale võivad koguneda sademed, mis tilgub plaatide vahelt tasanduskihile ja pind muutub veelgi märjemaks. Optimaalne lahendus on 200–250 g/m2 kaaluv geotekstiil, mis eraldab tasanduskihi soojusisolatsioonist.

7. Terrassi soojusisolatsiooni all kasutage drenaažikihti.

Juhul kui vesi koguneb terrassi sisemusse, peate looma viisi, kuidas see sealt eemaldada nii kiiresti kui võimalik. Seda on võimalik saavutada, drenaažikiht asetades otse soojusisolatsioonikihi alla ja teise veekindla kihi peale. Drenaažikiht paigaldatakse spetsiaalsete drenaažikatete ja geotekstiilide abil, mis kaaluvad umbes 250 g/m2. Tavaline ekstrussiivne penoplast koos selle alumisele kihile tehtud kanalitega ei pruugi olla piisav niiskuse ja veeauru eemaldamiseks terrassistruktuurist.
 
8. Looge kindlasti vajalik hüdroisolatsioon.

Enamus ehitajaid on kindlad, et hästi ja kindlalt paigaldatud plaadid, hea kitt ja nõuetekohaselt moodustunud kompenseerivad mustrid tagavad terrassi piisava veekindluse. Kuid kahjuks on selline arvamus ekslik. Kui hüdroisolatsiooni ei ole korralikult paigaldatud, satub plaatide alla paratamatult vihmavesi. Seda on võimatu vältida, sest ehitamisel tekivad alati ebatasasused ja praod. Vesi põhjustab korrosiooni ja külmumise ehitusmaterjaliga kokkupuutumisel. Nii võite rikkuda kogu terrassi struktuuri. Seetõttu on vaja paigaldada täiendav isolatsioon.
 
9. Tasanduskihti tuleb teha kompenseerivad mustrid.
 
Kuumuse mõjul deformeerub kokku pressitud tasanduskiht, mistõttu tuleb seda ette näha või pärast valamist teha sooned - need on kompenseerivad mustrid. Sellised kompenseerivad mustrid jagavad tasanduskihi pinna enam-vähem ruudukujulisteks kompensatsioonitsoonideks. Külgede suhe ei tohiks ületada 1: 2. Sellised mustrid on kohustuslikud, vastasel juhul ilmuvad plaatide vahele terrassi kuju muutmisel praod. Kompensatsioonitsoonide pind tavalise tsemendi tasanduskihil ei tohiks ületada 4m2. Tehases valmistatud tasanduskihi kasutamisel võivad kompensatsioonitsoonid olla palju suuremad: kuni 10, 20 ja isegi 25m2.
 
10. Ärge kasutage paksu liimilahust.
 
Nagu kitt nii ka liim, millele plaat kinnitatakse, kannavad edasi deformatsiooni, mis tekib keskkonnategurite mõjul. Liim peab olema elastne, sisaldama tsementi ja polümeerseid sideaineid. Pärast kuivamist suudab selline liim "kohanduda" plaatide suuruse muutustega. See tegur on tänavaplaatide paigaldamisel väga oluline. Seda tüüpi liim on tähistatud sümboliga C2. Tähelepanu! Kui kasutate paksu liimi, mis on tähistatud sümboliga C1, saab plaati hiljem eemaldada.
11. Liimi tuleb kanda nii alusele kui ka plaadile.

Tänaval liimitakse plaate erinevalt siseruumist (siseruumides kantakse liim tavaliselt põrandale spaatliga, mille järel surutakse plaat selle vastu). Plaadi sellisel viisil kinnitamisel ei jaotu liim ühtlaselt üle kogu plaadi pinna. Plaadi alla võib tekkida ruum, kuhu vesi koguneb. On lihtne ette kujutada, mis juhtub siis, kui temperatuur langeb alla nulli. Seetõttu, kinnitades plaate alusele, kasutage kahe pinna liimimisemeetodit. See tähendab, et liimi jaotub alusele ühtlaselt.

12. Kasutage terrasside puhul alati mitmetasandilisi veetorusid.
 
Sagedaseks veaks terrassi ehitamisel on äravooluvõrkude kasutamine. Sellise drenaaživõrgu kaudu voolab vesi ainult plaatide pinnale. Terrassi konstruktsiooni see ei puuduta. Seetõttu on vaja kasutada kahetasandilisi veetorusid, nii et kogu terrassile voolav vesi voolaks läbi nende.
 
13. Ärge kasutage tavalist mineraalkitti.

Tavaline tihe mineraalkitt ei ole elastne. Kahjuks on sageli märgata, et seda kitti kasutatakse terrasside ehitamisel. Oma iseloomu ja omaduste tõttu võib materjal hakata pragunema ja vesi tungib struktuuri sügavamatesse kihtidesse. Kui soovite terrassiühendusi korralikult täita, tuleb tavalise mineraalkitti asemel kasutada elastset mineraalkitt.
Armeerimis -ja liimisegu Ceresit CT85, 25kg

Armeerimis -ja liimisegu Ceresit CT85, 25kg

14,15 / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 25.0 kg, 1 kg – 0,57 €
Ülielastne plaatimisssegu Ceresit CM17, 25kg

Ülielastne plaatimisssegu Ceresit CM17, 25kg

21,90 / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 25.0 kg, 1 kg – 0,88 €
KRUNT KONSENTRAAT CERESIT CN94 1L

KRUNT KONSENTRAAT CERESIT CN94 1L

7,11 / tk 7,90 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 l, 1 l – 7,11 €
-10%
PAHTEL CERESIT IN 46 3KG

PAHTEL CERESIT IN 46 3KG

5,92 / tk 7,40 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 3.0 kg, 1 kg – 1,97 €
-20%
Nakkekrunt- kontsentraat Ceresit CN94, 5 l

Nakkekrunt- kontsentraat Ceresit CN94, 5 l

21,63 / tk 30,90 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 5.0 l, 1 l – 4,33 €
-30%
HÜDROISOLATSIOON CL51 5KG CERESIT

HÜDROISOLATSIOON CL51 5KG CERESIT

16,99 / tk 26,50 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 5.0 kg, 1 kg – 3,40 €
-36%
Plaadisegu Ceresit CM12, 25 kg

Plaadisegu Ceresit CM12, 25 kg

10,40 / tk 14,50 € / tk
-28%
SANITAARSILIKOON CS25 280ML TUMEPRUUN 58

SANITAARSILIKOON CS25 280ML TUMEPRUUN 58

5,33 / tk 7,10 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 0.28 l, 1 l – 19,04 €
-25%
VUUGITÄIDE CE33 5KG SIENA 47

VUUGITÄIDE CE33 5KG SIENA 47

7,79 / tk 10,90 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 5.0 kg, 1 kg – 1,56 €
-29%
MONTAAZISEGU KIIRKIVISTUV CX15 25K

MONTAAZISEGU KIIRKIVISTUV CX15 25K

26,90 / tk 26,90 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 25.0 kg, 1 kg – 1,08 €
TIHENDUSSEGU CR90 KRISTALLISEERUV 25KG

TIHENDUSSEGU CR90 KRISTALLISEERUV 25KG

42,50 / tk 42,50 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 25.0 kg, 1 kg – 1,70 €
BETOONISEGU CERESIT ZB 25KG

BETOONISEGU CERESIT ZB 25KG

3,36 / tk 3,95 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 25.0 kg, 1 kg – 0,13 €
-15%
SANITAARSILIKOON CS25 280ML KROKUS 79

SANITAARSILIKOON CS25 280ML KROKUS 79

6,90 / tk 9,20 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 0.28 l, 1 l – 24,64 €
-25%
PAHTELDUSSEGU CT29 1-10MM 25KG

PAHTELDUSSEGU CT29 1-10MM 25KG

11,12 / tk 13,90 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 25.0 kg, 1 kg – 0,44 €
-20%
TIHENDUSSEGU CR90 KRISTALLISEERUV 25KG

TIHENDUSSEGU CR90 KRISTALLISEERUV 25KG

42,50 / tk 42,50 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 25.0 kg, 1 kg – 1,70 €
VUUGITÄIDE CE40 2KG CARRARA 03

VUUGITÄIDE CE40 2KG CARRARA 03

7,69 / tk 10,25 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 2.0 kg, 1 kg – 3,85 €
-25%