Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Puhastustarvikute ja –vahendite kasutamine Sinu majapidamises

Pole paremat kohta, kui puhas ja hubane kodu. Kuigi kodu koristamine võib tunduda aeganõudva ja tüütu tegevusena, saab õigete vahendite ja võtetega koristamise palju lihtsamaks ja efektiivsemaks muuta. Millist kodukeemiat ja vahendeid on vaja, et koristada nagu professionaal? 

1. PUHASTUSTARVIKUD

Koristustööks valmistumisel on kõige olulisem hankida õiged vahendid ja tarvikud. Siin on meie nõuanded: 
 • Aknapesu tarvikud. Hinda akende kõrgust ja laiust, mis on oluline aknapesutarviku valimisel. Suuremate ja raskesti ligipääsetavate akende jaoks vali laiem ja pikendatava varrega lahendus. Tänapäeval on saada ka mitmeid erinevaid vahendeid nagu elektrilised aknapesurid,  aurupuhastid, robotid jne. Kõige populaarsem ja soodsam on aga aknaid pesta näiteks äädika ja vee lahusega ning need hiljem kummikaabitsaga kuivaks tõmmata. Lihtne, loodusesõbralik ja efektiivne.
 • Põrandapesu. Enne uue põrandapesuseadme või tarviku ostmist arvesta kindlasti põrandakattetüübiga, kuna mõni materjal võib vajada erihoolt. Lisaks võta valikul arvesse ka pindade suurust ning vaipkatete olemasolu. Millist masinat aga eelistada?
 • Kui aega napib ja koristamine ärritab, siis võiks kaaluda robottolmuimeja ostu. Kahtlemata on robot kallim, aga ka mugavam, sest töö tehakse sinu eest ära. Roboti võib üksi kodu koristama jätta ja see ei häiri ka naabreid, sest masin töötab vaiksemalt kui tavalised tolmuimejad. Selline lahendus sobib pigem lagedamatele ja suurematele pindadele.
 • Väiksema põrandapinna koristuseks võiks hästi sobida juhtmeta tolmuimeja, mis on kerge, kompaktne ning mugav kasutada. Juhtmeta tolmuimejad jagunevad kaheks, on olemas nii vars- kui käsitolmuimejad. Uuemate juhtmeta tolmuimejate tööaeg on umbes 60 min. ning lisaks võimaldavad mõned mudelid ka märgpuhastust.
 • Tänapäeval on valikus mitmeid erinevaid multifunktsionaalseid puhastusseadmeid, mis on mõeldud nii tolmu imemiseks kui ka auruga puhastamiseks. Näiteks sobivad aurupesurid hästi, kui peres on väikesed lapsed, kuna pesur hävitab suure osa bakteritest ilma kemikaale kasutamata. Sealhulgas puhastavad paljud seesugused tolmuimejad peale põranda ka veel vaibad ja diivani. 
 • Kõige levinum ja soodsam on aga mikrofiiber mopp, mis on hea imavusega ning puhastab põrandad nii tolmust kui mustusest. Vaipade puhastamiseks on aga siiski vajalik tolmuimeja mille hinnad algavad 30 EUR. 

2. PUHASTUSLAPID

Kasuta iga pinna jaoks selleks ettenähtud lappi. Klaas või lakitud pind vajab pehmemat puhastuslappi, kuid puidu või köögilaudade jaoks sobib ka midagi karedamat. Kiire ja efektiivse tolmu puhastamiseks erinevatelt pindadelt kasuta aga universaalseid mikrokiudlappe, mis kõige efektiivsemalt eemaldab tolmu kuivana või kergelt niiskena. 

3. PUHASTUSTOOTED

Puhastustoodete valimisel on kõige tähtsam kaaluda toote tõhusust ning selle sobivust erinevate materjalidega. Vali tooted, mis on mõeldud spetsiaalselt konkreetse pinna puhastamiseks. 

Näiteks puit ja klaas, köögipinnad ning vannituba vajavad erinevat hooldust. Lisaks loe alati puhastusvahendi juhendit, sest mõned ained võivad teatud materjale kahjustada. 

Kui pinnad vajavad ainult kiiret koristust, võid kasutada universaalset puhastustoodet. Et käed erinevate puhastusvahendite ja muu ebameeldivaga kokku ei puutuks kasuta koristustööde jaoks kummikindaid.

4. NIPID KIIREKS KORISTUSEKS

Sa saad koristamise lihtsamaks muuta nende populaarsete koristusnippide abil:
 • Valmistu koristuseks. Tõsta kõik ebavajalikud asjad kaugemale, et need ei segaks sind ega koristamistööd. 
 • Jälgi teatud süsteemi. Otsusta, kuskohast sa soovid koristamist alustada ja selle lõpetada ning järgi seda süsteemi iga kord. 
 • Pane muusika mängima. Teadlased on tõestanud, et tööd on lihtsam teha, kui sa kuulad samal ajal oma lemmikmuusikat. 
 • Organiseeri tarvikud. Hangi endale anum koristustarvikute jaoks, et hoida kõik vajalik ühes kohas. See aitab säästa väärtuslikku aega koristustöö ajal. 
 • Järgi põhireeglit. Pühi pindu ülevalt alla ja vasakult paremale! 
 • Ole kannatlik. Puhastustooted on kõige tõhusamad, kui sa lased neil pisut toimida. 
Põrandapesumopp York 81300, 753 - 1380 mm

Põrandapesumopp York 81300, 753 - 1380 mm

11,50 / tk
Ämber York 070040, 15 l, sinine

Ämber York 070040, 15 l, sinine

10,90 / tk
Riie Vileda VILE14723, 4 tk

Riie Vileda VILE14723, 4 tk

9,90 / tk
Aknapesur Vileda VILE00239, 300 mm x 35 mm

Aknapesur Vileda VILE00239, 300 mm x 35 mm

Laos
Põrandapesukomplekt Vileda VILE15831

Põrandapesukomplekt Vileda VILE15831

Riie Vileda VILE28175, mitmevärviline, köögile, 6 tk

Riie Vileda VILE28175, mitmevärviline, köögile, 6 tk

Puhastusvahend Cillit Bang, erinevatele pindadele, 0.75 l

Puhastusvahend Cillit Bang, erinevatele pindadele, 0.75 l

6,99 / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 0.75 l, 1 l – 9,32 €