Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Suur ülevaade parimatest jõulukinkidest igas vanuses lastele

Jõulud on tulemas ja lapsed ootavad kingitusi. Vanemad ja vanavanemad ning kõik teised täiskasvanud peavad iga aasta kingiideede üle nuputama. Ka see aasta pole erand. Mida peaksid lapsele kinkima, et laps tunneks jõuludest tõelist rõõmu?
 
Kinkida võib kõike, välja arvatud kastitäis kivisütt. Seda kingitust said Inglismaal enam kui kakssada aastat tagasi sõnakuulmatud lapsed ja seda peetakse endiselt kõige halvemaks kingituseks, mida laps võib saada. Parimad kingitused võtavad arvesse ka lapse vanust.

Ajalooliselt võeti ka sugu arvesse väga tugevate sotsiaalsete rollide tõttu, kuid tänapäeval võiks valida kingitusi ilma mehelikkust või naiselikkust rõhutamata.

Mida jõuludeks kinkida 1-aastasele lapsele?

Mine otsejoones beebidele mõeldud mänguasjade poodi ja otsi hääli tegevat mänguasja. 1-aastased poisid ja tüdrukud õpivad maailma alles tundma ja reageerima teatud helidele. Seetõttu on kõige huvitavam nende jaoks mänguasi, mida saab raputada, närida, kallistada, vastu lauanurka taguda ja mis vilgub ja teeb häält.

Suurt mänguasja poleks vaja, sest laps õpib alles kõndima, nii et mänguasi ei tohiks segada ega põhjustada kukkumist.

Lapsele kingitust tehes ära unusta kingitust ka tema vanematele. 

Mida jõuludeks kinkida 2-aastasele lapsele?

Kaheaastane laps juba kõnnib või isegi jookseb toas ringi. Ta räägib oma keeles ja on väga uudishimulik. Tema peamised tegevused on puudutada, lakkuda ja lüüa erinevaid esemeid toas. Sel viisil õpib laps maailma tundma. Seetõttu võib 2-aastasele lapsele kinkida harivaid mänguasju. Selleks on erinevad klotsid, mis tuleb teatud kujunditesse panna, erinevad mänguasjad, mis õpetavad teatavaid ülesandeid täitma ja arendavad käte liigutamist.

Lisaks võib kinkida pehmeid mänguasju, nagu mängukaru, tiiger ja muud kaisuloomad, millega koos laps võib magada.

Ka liikumiseks mõeldud mänguasju võib kinkida kaheaastastele lastele. Näiteks tasakaalu hoidma õpetavad minijalgrattad ja mänguautod.

Mida kinkida 3-aastasele lapsele?

Kolm aastat vana laps hakkab rääkima arusaadavamas keeles. Ta hakkab näitama ka oma emotsioone. Ta naerab sageli ja nutab kui midagi ebaõnnestub. 3-aastasele lapsele võib kinkida ka väiksemaid objekte - ta ei pane neid enam suhu. Seetõttu võib kinkida ka konstruktorit. Sellises vanuses lastele meeldivad autod. Nii tüdrukud kui poisid soovivad nendega sõita ümber maja või ehitada spetsiaalseid radu.

3-aastane laps oskab juba telefoniga mängida, seega suudab ta ka raadio teel juhitavat autot kontrollida. Juhtpaneel ei tohiks siiski olla väga keerukas. Erinevad nukud meelitavad nii poisse kui ka tüdrukuid. Pehmed mänguasjad on samuti head. Need võivad olla suuremad, kuna selles vanuse lapsed lähevad magama oma voodisse või omavad isiklikku tuba.

Mida jõuludeks kinkida 4-aastasele lapsele?

Nelja-aastane laps räägib juba ja näitab emotsioone, kuid ta peab ikka veel oma väikseid liigutusi arendama. Seetõttu on ideaalne kingitus talle väikeste klotsidega konstruktor. Hea konstruktori saab valida nii poistele kui tüdrukutele.

Selles vanuses lapsed hakkavad nägema ühiskonna sotsiaalset rolli. Seetõttu võid kinkida talle nukumaja, kus tema mänguasjad saavad elada ja täita oma rolli (isa, ema, lapsed). Kui nukumaja pole, siis võid selle ise teha pappkarpidest. 

Nelja-aastased lapsed kasutavad juba nutitelefone ja tahvelarvuteid, kuid me ei soovita neid veel kinkida. Paremad  on spetsiaalsed koolitusarvutid, mis õpetavad värvide nimetusi, võib-olla inglisekeelseid sõnu jne.

Keerukam ja suurem auto koos puldiga on suurepärane kingitus tüdrukutele ja poistele.

Mida kinkida 5-aastasele lapsele?

Viieaastane laps on väga uudishimulik. Ta huvitub kõigest, pärib palju, jälgides täiskasvanute maailma. Pole ime, et selline laps tahab oma telefoni. Võid selle kinkida, kuid soovitame veel üks aasta oodata.

Seniks on näiteks robot uskumatu kingitus. Sageli ei vaja lapsed konstruktorit enam nii palju kui nendes sisalduvad detaile, seega pidage meeles, et need peavad olema universaalsed ja kõikjale sobivad.

5-aastane laps vaatab juba televiisorit ja näeb sealt vägivalda. Ära üllatu, et lapsed soovivad endale mängurelvi. Veepüssid ja tavalised mängupüssid on kõige nõutumad kingitused.
Komplekt Chap Mei 542090

Komplekt Chap Mei 542090

41,24 € / tk
52,90 / tk
Ainult veebis
Pehme mänguasi ZJA228284, roosa

Pehme mänguasi ZJA228284, roosa

10,99 € / tk
29,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 29,99 €
Laos

Mida kinkida 6-aastasele lapsele?

Kingi asju, mis teda kõige enam huvitavad - nutitelefon, tahvelarvuti, suurem juhitav robot, keerukas konstruktor. Hea uudis on see, et selles vanuses laps õpib mängima koos teiste ga. See on võimalus kogu perekonnale mõeldud lauamängude jaoks. Kuna selles vanuses lapsed on konfliktide ja erimeelsuste lahendamisel ikka veel kogenematud, on kõige parem kinkida lauamängud, kus on vaja täiskasvanute osalemist. Hiljem võite osta ainult lastele mõeldud mänge, kuid esmalt peavad nad õppima ka kaotama.

Kuus aastat vana laps suudab lahendada mõistatusi, nii et kingi talle tangram pusle, pallipüramiid või mõni muu mõttemäng. See aitab lastel keskenduda ja õppida tööde lõpule viimist.

Kuna mõned 6-aastased lapsed lähevad juba kooli ja hakkavad lugema ning kirjutama, võid kinkida kasulikke koolitarbeid - joonistamisvahendeid, seljakotte, pastakaid.

NERF püss on suurepärane kingitus. Nagu ka suur puldiga juhitav auto. Nüüd võid kinkida ka väikeseid droone, mida ei tohiks aga kasutada toas vaid ainult õues.

Jõulukingid lastele vanuses 7 kuni 10 aastat

7-10 aastased lapsed on algkooliõpilased. Neile sobivad nii konstruktorid kui ka videomängud ja ka lauamängud. Nüüd pole täiskasvanute osalemine enam vajalik, kuna lapsed peavad õppima, kuidas omavahel konfliktseid olukordi lahendada. Nad oskavad kõik lugeda, seega saavad nad vaidluste korral abi mängujuhendist.

Raamatud on samuti suurepärased kingitused. Kingi illustreeritud raamatuid või muinasjutte selles vanuses lastele. Neile ei meeldi pikad tekstid, nii et jõuludeks Harry Potteri raamatu kinkimine võib tekitada arusaamatust.

Jõulukingitused lastele vanuses 10 kuni 14 aastat

Mida kinkida varajasele teismelisele, kes ei pane käest oma nutitelefoni ja selles olevaid mänge? Kingi talle mänguasjapoe kinkekaart ja lase tal ise otsustada. Näiteks sobib ka keerulisem konstruktor. See peab olema piisavalt keeruline, et laps tegeleks sellega vähemalt paar päeva. Mõne tunni jooksul kokku pandud konstruktorid pannakse kasti ja sinna need jäävadki.

On olemas roboteid, mida peab ise ehitama. See on hea mänguasi eriti neile, kes peavad õppima kannatlikkust ja keskendumist. Kas laps on relvadest huvitatud? Kingi talle väikestest osadest ehitatav mängupüss. Tal on palju tegemist enne kui ta selle kokku paneb.

Droonil peab olema kaamera. Mida paremini see filmib, seda kauem kingitust kasutatakse. Youtuberid alustavad oma karjääri selles vanuses, nii et pildistamine telefoni ja muude seadmetega on lõbus tegevus. Ärge kinkige nukke või pehmeid mänguasju. See vanus on juba möödas.
Komplekt Chap Mei 542090

Komplekt Chap Mei 542090

41,24 € / tk
52,90 / tk
Ainult veebis
Pehme mänguasi ZJA228284, roosa

Pehme mänguasi ZJA228284, roosa

10,99 € / tk
29,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 29,99 €
Laos
Komplekt Chap Mei 542090

Komplekt Chap Mei 542090

41,24 € / tk
52,90 / tk
Ainult veebis
Pehme mänguasi ZJA228284, roosa

Pehme mänguasi ZJA228284, roosa

10,99 € / tk
29,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 29,99 €
Laos