Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Kuidas puhastada vaipa kodus lihtsate võtetega?

Tunnista seda - viivitad vaiba puhastamisega, sest see tundub keeruline töö olevat. Kahjuks ei pääse sa sellest, sest soovitatav on vähemalt üks kord aastas kodus vaipa põhjalikult puhastada. 

On mitmeid viise, kuidas vaipa puhastada ja kõik nad on tõhusad, kui neid korralikult teha.

Vaiba puhastamine pulbriga

Vaipade puhastamiseks on olemas spetsiaalne pulber. See on kõige lihtsam viis vaipade puhastamiseks, kuid selleks tuleb aega ja kannatust varuda.

Võta vaipade puhastamiseks ettenähtud pulber ja raputa see vaibale. Kata vaip pulbriga ühtlaselt, et pulber oleks võimalikult suurel alal, mitte ainult mustadel kohtadel. Pulber absorbeerib lõhnu ja muud mustust, nii et vaip tuleb katta pulbriga üsna ulatuslikult. Kui sellist pulbrit käepärast ei ole, saab kasutada ka soodat.

Kattes vaipa pulbriga, jäta vaip vähemalt 30 minutiks seisma. Kui jätad pulbri vaibale terveks ööks, on see veel parem, kuna pikema aja jooksul pehmendab  pulber mustust ja eemaldab halva lõhna.

Puhasta vaip mitu korda tolmuimejaga. Püüa puhastada ristsuunaliste liigutustega - alguses vaiba pikisuunas ja seejärel vaiba laiuse suunas. Pikemate karvadega vaipade puhul on sul tavaliselt tarvis vaip tolmuimejaga mitu korda üle käia, et kogu mustus eemaldada.

Vaiba puhastamine vaibašampooniga

Vaipade jaoks on ettenähtud spetsiaalne šampoon. Tavaline inimestele või loomadele mõeldud šampoon ei sobi vaiba puhastamiseks. Loe tähelepanelikult juhiseid šampoonipudelilt. Enamikul juhtudel pead šampooni veega segama ja vaibale kandmiseks kasutama pihustit. Proovi vaipa mitte šampooniga läbi leotada, kuna see võib kahjustada põrandat.

Vaip peaks šampoonist ainult veidi niiske olema. Kohas, kus on rohkem mustust, võid šampooni sisse hõõruda spetsiaalse harjaga.

Lülita ruumis sisse küte või elektriradiaator. Lase vaibal kuivada. Aknaid ei ole soovitatav avada, sest vaip saab nii veelgi rohkem õhust niiskust ja kuivab aeglasemalt. Kui vaip on kuivanud, puhasta see korralikult tolmuimejaga. Selleks sobib nii tavaline tolmuimeja, kui ka mugav ja pisike käsitolmuimeja. Nii eemaldad kangast mustuse muutes vaiba puhtaks ja värskeks.

Vaipade pesemine aurupesur-tolmuimeja

Loomulikult peab sul selline tolmuimeja olemas olema. Kui sinu kodus on palju vaipasid või vaipkatteid on soovitatav osta selline tolmuimeja - see on kindlasti kasulik.

Aurupesur-tolmuimeja erineb tavalisest tolmuimejast, kuna sellel on spetsiaalne auru pihustusmehhanism. Aur pehmendab vaipkatet ja mustus tuleb lihtsamalt kangast välja. Üks suur aurupesuri pluss on see, et auru pihustatakse temperatuuril 100°C ning siis surevad bakterid, viirused ja muud kahjurid. Veel üks eelis on see, et auruga puhastatavat vaipa ei jää niiske. See on oluline eriti siis, kui põrandakatteks on laminaat, mis deformeerub kokkupuutel niiskuse ja vedelikega.

Aurupesur-tolmuimeja on oma tööpõhimõttes sarnane spetsiaalsete vaibapesemismasinatega, mida kasutavad professionaalsed vaibapuhastajad.

Äädikas ja sooda sobivad vaiba puhastamiseks suurepäraselt

Kuidas puhastada kohvi, veini, vere või kodulooma uriini plekke vaibalt? Pole vaja pesta kogu vaipa, puhasta ainult mustaks saanud koht. Sa ei pea alati kasutama selleks ettenähtud keemiat, vaid võid kasutada ka soodat ja äädikat. Pead äädikat segama veega ja pihustama vaibale tavalise pihustiga. Kui soovid saada vahtu, mis tungib vaiba sisse sügavamale, lisa söögisoodat. Väga lihtne ja odav.

Need kaks vahendit aitavad puhastada plekid üsna kiiresti, kuid sageli ainult vaiba pinnalt. Kui vaipa pöörata, on näha, et laigud on selle all endiselt nähtavad. Neid saab eemaldada ainult väga korraliku pesemisega.

Kas vaip levitab halba lõhna? Lihtne retsept - 1 supilusikatäis soodat, 1 supilusikatäis äädikat, 2 tassi sooja vett. Sega läbi, vala pihustisse ja pihusta vaibale! Alguses tunned äädika lõhna, mis mõne aja pärast kaob koos kõigi halbade lõhnadega. See sobib mitte ainult lemmikloomade poolt kahjustatud vaipade puhul, vaid ka lihtsalt vaibast tulevate halbade lõhnade eemaldamiseks. Muide, halb lõhn on märk, et vaip vajab tõsist pesemist!
Vaibapuhastusvahend Vanish, 0.5 l

Vaibapuhastusvahend Vanish, 0.5 l

6,29 € / tk
9,10 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 9,10 €
Aurupesur Clatronic DR3280

Aurupesur Clatronic DR3280

84,00 € / tk
119,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 119,00 €
Tasuta tarne
Tolmuimeja Arnica Hydra Rain, 2400 W

Tolmuimeja Arnica Hydra Rain, 2400 W

168,90 / tk
Ainult veebis
0% intress 12 kuuks
SMART LEASING 10
Tasuta tarne
Vaibapuhastusvahend Vanish, 0.5 l

Vaibapuhastusvahend Vanish, 0.5 l

6,29 € / tk
9,10 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 9,10 €
Puhastuskäsn Vileda Miraclean Magic Eraser, valge, 2 tk

Puhastuskäsn Vileda Miraclean Magic Eraser, valge, 2 tk

3,14 € / tk
3,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 3,99 €
Aurupesur Clatronic DR3280

Aurupesur Clatronic DR3280

84,00 € / tk
119,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 119,00 €
Tasuta tarne