Kuidas vabaneda kõnniteeplaatide vahel kasvavast umbrohust?

Kui sa arvad, et umbrohi on ainult aednike mure, siis sa eksid. Paljud inimesed võitlevad umbrohuga igal suvel. Umbrohi kasvab nii kõnniteeplaatide vahel kui ka külgedel. Kuidas tõhusalt võidelda selle vastu?

Võimalik, et kõige raskem on umbrohu käsitsi eemaldamine. See võtab väga palju aega ja nädala aja pärast ilmuvad mõnes kohas juba uued võrsed. On aeg kasutusele võtta erimeetmed.

Pihusti

Keemiatööstus on loonud palju herbitsiide - keemilisi vahendeid, mis hävitavad umbrohtu. Neid kasutatakse laialdaselt nii põllumajanduses kui ka kodus. Kõige tõhusam ja populaarsem herbitsiid aednike jaoks on Roundup. Et mürk jõuaks ka kõnniteeplaatide vahele,  on vaja spetsiaalset pihustit. Harjaga kõnniteeplaate hõõrudes võib vedelik puutuda kokku naha või silmadega. On erineva suuruse ja mahuga pihusteid, seetõttu pead enne nende ostmist konsulteerima spetsialistiga.

Äädikas, sool ja nõudepesuvahend

Kasutamiseks sobib sama pihusti, mis herbitsiidide puhul. Lihtsalt ohtlike kemikaalide asemel kasuta igas kodus olevaid vahendeid. Sega äädikat, soola ja nõudepesuvahendit, vala pihustisse, loksuta ning pihusta umbrohtu. Umbrohi peaks surema mõned päevad hiljem. Milleks on vajalik nõudepesuvahend? See tekitab vahu, mis hoiab vedelikku umbrohul kauem ja ei lase sellel ära voolata.

Umbrohunuga

See on spetsiaalne tööriist, mille tera on 90° nurga all. Üks populaarsemaid nugasid on Fiskars Patio nuga, kuid on olemas ka teiste tootjate mudeleid. See nuga on kohandatud tõmbama maapinda ja taimi plaatide vahelt. Umrohunuga ei likvideeri taimede juuri ja aja möödudes hakkab umbrohi uuesti kasvama.

Umbrohukile

Umbrohukile pannakse plaatidele ja kinnitatakse, et tuul seda minema ei puhuks. Kile ei lase päikesevalgust läbi ja umbrohi sureb loomulikul moel. See umbrohu eemaldamise viis sobib väga hästi, kui plaatidel ei kõnnita kuu aega või rohkem.

Põletuslamp

Põletuslambid on tänapäeval moodsad - kergesti kinnitatava gaasiballooni ja pika käepidemega. Sa pead põletama umbrohtu 2-3 sekundi jooksul 10-15 cm kauguselt. Ei ole vaja täielikult põletada umbrohtu juurteni - see on lihtsalt gaasi raiskamine. 2-3-sekundilisest põletamisest temperatuuril 600-900° C piisab, et taime juured sureksid.

Vee pihustamine

Kui sul on oma veemahuti, võid plaatide vahelt umbrohtu tõrjuda seda veega välja pestes. Lihtsalt pead veevooliku varustama otsikuga ja alustama kõige intensiivsemat pihustamist (Jet funktsioon). Vee pihustamine uhub maapinda ja seejärel võid umbrohu juurtega välja tõmmata.
Peenravaip Baltic Agro, 1,05x5 m / 5,25 m²

Peenravaip Baltic Agro, 1,05x5 m / 5,25 m²

3,30 / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 5.0 m², 1 m² – 0,66 €
Survepesur Kärcher K4 Premium FC

Survepesur Kärcher K4 Premium FC

279,00 / tk
Umbrohueemaldaja Fiskars Quikfit

Umbrohueemaldaja Fiskars Quikfit

12,90 / tk
ROUNDUP G KONTSENTRAAT 1 L

ROUNDUP G KONTSENTRAAT 1 L

16,99 / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 l, 1 l – 16,99 €
UMBROHUTÕRJE ROUNDUP QUICK 1L

UMBROHUTÕRJE ROUNDUP QUICK 1L

16,99 / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 l, 1 l – 16,99 €
ROUNDUP GEEL 150 ML

ROUNDUP GEEL 150 ML

15,99 / tk
ROUNDUP G KONTSENTRAAT 140 ML

ROUNDUP G KONTSENTRAAT 140 ML

11,99 / tk